Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog Gazdikat keresek,...

Német dog Gazdikat keresek, tanácsért?

Figyelt kérdés

Sziasztok Dogosok!

Nagyon kevés és régi fórumot találtam a fajta tartásáról.

Azt tudom, hogy nem lehet mozgatni őket evés után, meg persze azt is hogy sokat eszik. Most olyanokra lennél kíváncsi amit a tartás alatt tapasztaltatok és megosztanátok velem, mire figyeljek oda. Mivel lehet etetni táp mellett még?

meg pl: körme, füle, szőrzete, etetési szokások

Előre is nagyon köszönöm!



2014. febr. 9. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
kihagytam: Vitaminok, adjak ne adjak ? mit?
2014. febr. 9. 13:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem,ha minden igaz,tavasszal lesz meg a következő alom,az általam választott tenyészetből,tehát még nincs dogom,de jól felkészült vagyok,több éves kutyás tapasztalattal.

Az első tanácsom,talán a legfontosabb is...Ne apródról,expresszről vegyél dogot,mert nagyon megszívod.Áldozd rá a pénzt,akár spórolj 1-2 évet is (én 2,5 éve erre készülök) és vedd meg a lehető legtökéletesebb kutyát számodra,aki egy igazi dog.Tenyésztőtől garanciával és szerződéssel,oltásokkal,chippel stb.

Ha tenyésztőtől néztél kutyát,akkor nyugodtan érdeklődj nála,mindent kérdezz meg,ami érdekel,biztosan segíteni fog és nagyon jó tanácsokkal lát el.


Na a kérdéseidre válaszolva..A meglévő kutyámból indulok ki,attól,hogy a dog méretre nagyobb,nem hinném,hogy nagyon máshogy kell bánni vele.

Az etetését érdemes több adagra elosztani,a gyomorcsavar elkerülése érdekében.

Etethetünk táppal,vagy nyersen (BARF).Én még nem tudom melyiket fogom választani,a jelenlegi kutyám tápot eszik.

Tápos etetés esetén figyeljünk a kölyökkori jó minőségű,de alacsonyabb fehérjetartalmú táp kiválasztására.A sok fehérje hirtelen növekedéshez vezet,ami nem jó.A dog,mivel óriástestű,így egy egyenletes kiegyensúlyozott növekedésre van szüksége,kb. 2 éves korára éli el a teljes méretet.

Táptól függetlenül fontosnak tartom,különösen ennél a fajtánál,hogy a porcokat és ízületeket megfelelően védjük,így a zöldkagyló főképp kölyökkorban szükséges kiegészítés a táp mellé.

A kalcium és csonterősítő szigorúan tilos,kivéve ha állatorvos írja elő.

Etetésnél az egy napi táp adagot kölyökkorban 3-4 alkalomra kellene osztani és egyenletesen odaadni neki 4-5 óránként.Ahogy nő,úgy csökkentsük az etetések számát,de felnőttként is meg kell tartani a napi 2 étkezést,akár 3-at.De a napi adagot szétosztva.

Etetésnél még azt fogom a dognál másképp csinálni,hogy a tál alá tartót fogok tenni,hogy magasabban legyen a tálja.A kajás és a vizes is,így nem kell a földig hajolnia.


Körmét,fülét ugyanúgy kell ápolni,mint bármelyik másiknak.Időnként levágni a körmeit,a fülét pedig (ha nincs baja) akkor áttörölni és nagyjából kitisztítani pár havonta.

A szőre szintén nem igényel napi több órás ápolást.Hetente elég áttörölni egy nedves törülközővel.Fürdetni én csak 3-4 havonta szoktam a kutyámat,tökéletesen elég.


Egyéb dolog,általában "öleb" kutyák,nem igazán érzékelik,hogy hatalmasak,képesek a kanapén összekuporodni,vagy a gazdi ölébe ülni.Én csakis a kinti-benti tartásra esküszöm,egy dogot nem lehet csak a kertben tartani.Igénylik az ember társaságát,nagy mamlasz kutyák.


Barátnőmnek már van egy dogja,3 éves és egy hatalmas gyerekre emlékeztet.Nincs tisztában az erejével,imád futkosni és játszani a többi kutyával,viszont ha pihi idő van,akkor úgy viselkedik,mint egy kanapékutya.Lefekszik a fotelba,ágyba,bárhova és alszik.

Megfelelő családban és megfelelő lemozgatás után,tökéletes kutya.


Az összes negatívum,amit mondhatok,az annyi..hogy sajnos csak 8-9 évig él ez a csodás fajta :(

2014. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírtakat, megfogadom a tanácsaid. Már megvan a kutyus, szuper helyről, csak már alig birok magammal hogy elhozhassuk végre, és addig legjobb legfelvilágosultabb formában szeretném várni :)

Neked is sok sok szép évet kívánok a leendő Dogoddal :)

2014. febr. 9. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:
En nem a zoldkagylot ajanlanam mert az nekem nem valt be. A zoldkagylo embereknel sem jo. Allatorvosnal lehet kapni porcepitot 10 db onkent. Tapok is tartalmaznak porcepitot csak keves mennyisegben, ezert szukseges kulon is venni. Mi a lavett multivitaminos fajtat vettuk. De en nem eroszakolom h ne zoldkagylot ne zoldkagylot, beszelgess el a kutyadokival is. Udv: masfeleves dog gazdi
2014. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp kérdezősködni fogok. A tápot megvettük már a Royal fajtatápjánál döntöttünk, ugye az is a kiskutyákra szabva.. szóval remélem abból megkapja a nagyrész vitamint.
2014. febr. 12. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Porcerősítőt semmiképp se!!!

A német dognak nincs rá szüksége. Elváltozásokat, deformálódásokat okozhat a csontjaiban.

Ez az egy dolog, amit ne!

Tudom, hogy már régi kérdés, de csak most láttam meg, és észrevettem, hogy senki sem javította ki az utolsó válaszadót.

Remélem hogy boldog vagy a dogoddal. :)

2014. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!