Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kiskutyámnak?

Mi lehet a baja a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
tavasszal vettem 1 máltai selyemszőrű pincsit kislányt és vmiért nem akar nőni. nekem nagyon picinek tűnik. mi lehet a baja ha nem nő? elméletileg nem mini fajtát vettünk. Néha már eleve szárazon jön ki neki amit megeszik, és nagyon keveset eszik. javaslatok? gondolatok?
2009. dec. 7. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
"máltai selymszőrű pincsi" nincs. Tehát vettél egy keverék kutyát, ami bármekkora lehet.
2009. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
máltai selyem kutya bocsánat. nem keverék
2009. dec. 7. 21:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

törzskönyvel rendelkezik?

amelyik nem törzskönyves az nem tekinthető fajtatisztának.

2009. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
hát az utolsó nagyon okos... grat..ekkora hülyeséget
2009. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21:41 hogy te mekkora hülyeséget mondtál xD Attól még, hogy nincs törzskönyve lehet fajtiszta egy kutya.
2009. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség. Az a kutya akinek nincs törzskönyve keveréknek minősül, hiszen nem lehet tudni, hogy fajtatiszta-e.


És a kérdés jogos a kérdező szempontjából is, hiszen amennyiben nem törzskönyves, úgy nem kell megfelelnie a fajtaleírásnak, nem lehet tudni kik a felmenői, milyen más fajta van esetleg közte, magyarul nyugodtan lehet akár kisebb, akár nagyobb. Mert nem máltai selyemszőrü kutya.

2009. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség az! Ha nem igazolható a fajtatisztaság, akkor nem lehet rámondani, hogy fajtatiszta. Attól, hogy "úgy néz ki, mintha...", még nem biztos, hogy valóban az is. Ha itthon a sufniban építek egy autót, ami Ferrarinak tűnik, attól még nem árulhatom Ferráriként. Amúgy meg miért olyan fontos ez a kérdés? Aki fajtatisztát akar, az vegyen törzskönyvezett kutyát, akinek meg "nem fontos a törzskönyv mert..." annak nem lényeges az sem, hogy fajtatiszta legyen. Utána viszont ne sápítozzon, hogy "de ez akkor is fajtatiszta", mert nem tudhatja!


Most viszont nem is ez a lényeg, merthogy a kérdező is írta, hogy ez a kutya nem "úgy néz ki, mintha...", hanem éppenhogy "úgy néz ki, mintha NEM...". Innetől kezdve nagyon valószínű, hogy tényleg "nem" az. Az meg, hogy gond van a táplálkozásával és a székletével, szintén nem normális, és meg kéne mutatni egy orvosnak. Itt senki sem tud távgyógyítani.

2009. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hány kg a kutyád és mennyi idős? Kan vagy szuka? Linkelj be egy képet, és megmondjuk, van-e probléma vagy nincs.
2009. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Húúú, mekkora sznobok!

Igenis, van fajtatiszta kutya tk. nélkül.

Van, hogy tenyésztő sem ad a kutyával, hanem magánál tartja,

és a kutyát jóval olcsóban adja, hobby célra!

Sőt!

Kövezz meg, de: vannak kiskutyáim, igenis fajtatiszták, anyjuk, apjuk tk-s, és a kislány kutyumhoz még véletlenül sem férhetett más kutya, nemhogy fiú, de lány se, csak a sajátom.

És nem vagyok szaporító!!!!!!

Ti vagytok vaskalaposak.

Amúgy meg tenyésztőnél vehetsz tk-s kutyát, csak éppen nem pont azok a szülei, akik a tk-ben szerepelnek.

Akkor meg mi értelme?

2009. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na kezdődik már a szokásos cirkusz. Csak most nem ez a kérdés!


Jelen esetben szerintem a kérdezőt teljesen nem az érdekli, hogy fajtatiszta-e a kutyája, hanem hogy egészséges-e.


Egyébként ezt legjobban egy állatorvos tudná megmondani, vidd el a kutyusod és kérdezd meg, vizsgáltasd ki!


Amúgy én is "sznob" vagyok, de most nem arról van szó, hogy tenyésztő kontra szaporító, hanem hogy egészséges-e a kutya. Szóval inkább a kérdésről vitatkozzunk.


De ha gondoljátok, szívesen fölrakok egy vitaindító szaporító-tenyésztős kérdést (ha még nem lenne elég) és akkor téphetjük a szánkat! :D :D :D

2009. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!