Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elő fordult már veletek, hogy...

Elő fordult már veletek, hogy az a fajta amit nagyon szerettetek volna megveszitek de egy idő után rájöttök, hogy mégse tetszik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

NEM!!

Az ilyenek miatt van az a sok szenvedő kutya! Felelőtlen vagy!!! Piszkosul!!!!

Azt hiszed ez egy telefon??!! "jajjjj olyan jól nézett ki, de most láttam egy jobbat, bocs mégse kell, kuka, veszek másikat..."

Az ilyeneket olyan nagyon elítélem. Elmondani nem tudom.... Ez egy élőlény!!! Nem tünt még fel?!

2009. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Akkor fogd visszább magad, mert a kérdező egy szóval sem tett célzást arra, hogy magáról beszélne.

Mielőtt sértegetsz másokat, kicsit gondolkozz és csak azután nyisd ki a szád. Mert különben semmivel sem vagy különb azoknál, mint akiket pocskondiázol, még akkor sem, ha egyébként igazad van.

2009. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, igazad van!

De ha azt láttad volna a napokan amit én, akkor egy ilyen kérdésre, lehet első flindulásból te is ezt írod.

2009. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Most pl.egy rakás erdélyi kopó van tragikus állapotban...

Mellettük,ugyanonnan származó mudik,palotapincsik.

Őket is megunta valamikor valaki,talán már nem tetszettek a "gazdájuknak".

Altatásra vár tizensok kutya,a héten lesz végrehajtva a halálos ítéletük.

Őket is megunta valaki,vagy már nem tetszettek.

És minden nem lehet segítenünk,csak az ember szíve szakad meg értük.

Na ezért veri ki a biztosítékot sokunknál egy ilyen kérdés.

2009. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, pont erre gondoltam, amikor kifakadtam!

Mert szerintem az így gondolkodó emberek még soha nem néztek bele egy egy kidobott kutyus szemébe. Aki meg igen, az viseli a lelkén örökre... És amilyen kifogásokkal raknak ki kutyákat... hihetetlen. Nah és kedves kérdező, ha Te egy baráttól hallott történetre gondolsz, amit a barát is csak úgy hallott egy ismerősétől.. szóval ha csont ártatlan vagy akkor ez nyilván nem rád vonatkozik.

2009. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kiveri a biztosítékot és én is írogatom itt mindig a kis propagandámat az ivartalanításról, tenyésztésről stb. Együtt érzek veletek. Csak két probléma van. Az egyik, hogy a kérdező nem tehet arról, hogy mi milyen kutyasorsokat látunk nap mint nap. A másik és ez a nagyobb gond, és ez rám is vonatkozik, mert sokszor sajnos én is hirtelen felindulásból idegesen reagálok, hogy:

Ha mi ilyen stílusban reagálunk, akkor a sok primitív emberben nem azt a képet alakítjuk ki az állatvédőkről, hogy milyen jó, amit teszünk, hanem hogy milyen bunkók vagyunk, a stílus miatt. Persze, van akinél csak az ilyen stílus használ sajnos, de alapvetően a mi érdekünk lenne, hogy lássák az emberek, hogy egy nemes cél érdekében nemes módon küzdünk. Tudatot formálni a legjobban úgy lehet, ha kedvesek vagyunk. Ami nagyon nehéz, főleg egy buta vagy pénzhajhász emberrel szemben, aki tudatosan vagy tudattalanul, de rosszat tesz az állattal. A munkám során rengeteg bunkóval találkozom, nap mint nap aláz meg több száz ember, mégis össze kell szorítanom a fogam és kedvességgel tudom a legjobban elérni, hogy észrevegyék magukat. Nagyon nehéz. De azt gondolom, az állatvédelem is egy olyan területe az életnek, ahol sokkal jobb eredményeket lehetne elérni azzal, ha az emberek jóérzésére próbálunk hatni. Persze ez nem mindenkivel lehetséges, de azt gondolom, akinek a lelkére nem lehet hatni szép szavakkal, azt anyázással sem tudjuk meggyőzni.

2009. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Egyszerűen feltettem egy kérdést ami nem rám vonatkozik de találkoztam már vele a környezetemben.Csak tudni szerettem volna,hogy mi a véleményetek.Szerintem is elítélendő ez.Hiszen olyan mintha a gyermekünket (képletesen!) adnánk oda másnak mert a szomszéd gyereke okosabb,ügyesebb.
2009. dec. 8. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!