Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elő fordult már veletek, hogy...

Elő fordult már veletek, hogy az a fajta amit nagyon szerettetek volna megveszitek de egy idő után rájöttök, hogy mégse tetszik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2009. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem is értem,mi az,hogy nem tetszik.

Kiment a divatból azóta a fajta?A kutya maga nem vált be valami miatt?

ÉLőlényre nemlehet így gondolni,hogy már nem tetszik.

Ha a gyerekedet megunod és nem tetszik,mit csinálnál vele?

Nekem volt több keverékem,most bullterrierem van.A pánikbetegsége miatt nem olyan,amilyet akartam,de imádjuk,oda nem adnám akkor sem,ha a súlyát adnák érte aranyban(22 kg :) )

2009. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem keverék mentett kutyáim vannak, és nem a kinézettük miatt vannak velem, hanem mert bajban voltak, mi megmentettük őket és most kinézetüktől függetlenül hálásak a szeretettért.
2009. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Előtte tájékozódtam és utána sem adtam fel, ha problémáim voltak, hanem megpróbáltam megoldani őket.
2009. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

??? Hogy-hogy nem tetszik egy idő után? Néhány nap, hét után bármilyen állat családtaggá válik, mégha nem pont olyan is, mint a magazinokban, de téged vár haza, neked örül, hozzád bújik, a te lábadhoz gömbölyödve szundikál.

A tiéd! Hogy fordulhat elő, hogy ennyi feltétel nélküli szeretetet, ragaszkodást puszta divatmajmolásból elutasítasz?

2009. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, hogy nagyon szerettem volna egy fajtát - basenjit. De ahogy megismertem, beszélgettem tulajdonosokkal, körbeolvastam róla a neten, néztem videókat, és a legjobb döntés volt az életemben h nem vettem ilyen kutyát.

(ha az ember előbb utánanéz és nem hirtelen felindulásból vesz kutyát, akkor nem érheti meglepetés)

2009. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert mielőtt megvettem a kutyámat, előtte közel egy évig csak ismerkedtem a fajtával. Tenyésztőkhöz mentem kennel látogatásra, kiállításokra, megismerkedtem olyan kutyásokkal, akiknek ilyen fajtájú kutyájuk van és minden létező magyar irodalmat elolvastam a fajtáról.

Amúgy igen, ha nem lettek volna meg a kellő ismereteim, lehet csúnyán befürödtem volna (nagyon nagy mozgásigényű fajta), ha csak divatból vettem volna ilyen fajtát, valószínűleg megbántam volna, mert az én szeretett fajtám életforma. Bár azt hiszem, mindenki így van a szeretett fajtájával. Viszont így, hogy tudtam pontosan mit vállalok, egyáltalán nem ért csalódás, sőt életem egyik legjobb döntésének tartom, hogy ilyen kutyám lehet. :)

Border collie. Ő szerintem pont egy olyan kutya, aki sajnos most elég felkapott lett, sokan megveszik divatból, meg mert jaj legintelligensebbnek mondott fajta, aztán mikor szembesülnek azzal, hogy mennyi törődést igényel és ha ez nincs kielégítve, akkor mi történik, hát szerintem az emberek mind megbánják, hogy ilyen kutyájuk lett. De aki tudja, milyen is ez a fajta és vállalni tudja a tartását, az biztos nem bánja meg.


Egyetértek azokkal, akik írták, hogy megbánni csak akkor lehet egy kutyát, ha nem egy jól megfontolt döntés, hanem valami pillanatnyi fellángolás miatt választ valaki kutyát. Sajnos sok ilyen ember van, aztán mikor rájönnek, hogy egy kiskutya élőlény, aki izeg, mozog, bepisil és szétrág, akkor bizony megbánják, hogy lett kutyájuk. :S Vagy ha ne adj Isten kimegy az a fajta a divatból... De ezeknek nem is kéne kutyát tartaniuk...

2009. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Én hasonló helyzetben leszek. Mert szeritnem mire eljön az idő hogy megvegyem a kutyám addigra teljesen betiltják a nagy állatkínzó fülkupírozást és farok vágást. És ezer bocs, de nekem a dobermann az csak úgy dobermann. Anélkül agár-kopó keveréknek néz ki és cukinak. És ez nekem nem tetszik. Lehet hogy még akkor dugiba megcsinálják de én dolgozni szerettem volna vele. És nem hiszem akkor, pár év múlva még lesz esély erre. :(
2009. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát én sokáig szerettem volna nagytestű kutyát, pl. bernáthegyit, vagy berni pásztort, nagyon tetszenek - kívülről... de nem tudnék együtt élni egy nagy testű kutyával, nincs akkora kertünk, stb. így lemondtam róla.
2009. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
ilyen egy normális emberrel nem fordul elö, aki szereti az állatokat... az én szememben mindig a saját kutyám a legszebb, a legokosabb, stb...:))))))))) imádom. egy idö után kb. fél perc, ugy éreztem, és most is ugy érzem, soha nem tudnék megválni töle, és ez nem fajta függö:D nálam legalábbis.
2009. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!