Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél az idősebb férfiakt...

Kutyám fél az idősebb férfiaktól? Hogy lehetne megszüntetni a félelmét?

Figyelt kérdés
Nem régóta fél tőlük, előtte is tartott. Talán pár hete mióta kutyasuliba járunk, felerősödött ez a félelem.Alapból is félős kutyám van (utcai kóbor volt), lehet hogy bántották. Nem csinál semmit, csak odaszalad az emberhez megáll 2 méterre és ugat.
2009. dec. 3. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen módszerekkel dolgozik a kiképző? Pórázrángatás, folytólánc, ültetésnél popsi lenyomás, fektetésnél az egész kutya lenyomása vagy lerántása stb.?

Nekem is ilyen gondjai voltak/vannak a kutyámnak.

Lehet a kiképződ túl kemény módszerekkel dolgozik és ez felhozta belőle a régi rossz élményeit.

Ha esetleg ez okozná a problémát, akkor azt az iskolát hagyd ott!

Nem lehet minden kutyát egyformán képzeni és nevelni, van, amelyiknek az ortodox iskola meg sem kottyan, sőt kifejezetten jó eredményeket lehet így elérni, de sok kutya van, akik érzékenyebbek, vagy sérültek, tapasztalatom szerint ezeknél a hagyományos kiképzési módszerek nem válnak be és többnyire rontanak is az amúgy is labilis állapotukon!

Olvasd el Jan Fennell könyveit, nálunk ez vált be, teljesen erőszak és kényszer mentes. Az első könyve a neveléshez ad nagyon nagy segítséget valamint a problémás kutyák kezelésében, a második könyvében a kiképzéshez is találsz irányelveket és segítséget.

Valamint nagyon jó még Tamar Geller Kutyaszeretet c. könyve is.

Stefan Siman terapeutától is kérhetsz segítséget, nekem nagyon jó tanácsokat adott, a kutyapszichologia.hu-n tudsz neki írni vagy a 4tappancs.hu-n.

2009. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én is félek tőlük, megértem a kutyádat:)
2009. dec. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, én is így jártam.
2009. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez a helyzet, fojtó nem kell, de popsi lenyomás... Olvastam Jan Fennelt és olyan módszerekkel is próbálok vele dolgozni, legalábbis eddig ez volt. Szerintem amennyit befizettem már lejárjuk, aztán annyi. Bár nem tudom 8 alkalom rontana a helyzeten?
2009. dec. 4. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd veszni a pénzedet, akkor is elveszne, ha tovább járnátok, sőt, lehet, hogy rosszabb lesz tőle.
2009. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, első vagyok.

Szerintem nem ér annyit az a pénz, hogy a kutyád még rosszabb állapotba kerüljön! Inkább hagyd veszni, de ne vidd oda a kutyát! Én is Jan Fennell szerint nevelem és képezem a kutyáim és sokkal jobban csinálják, mint előtte, kényszerrel! És megtapasztaltam, hogy a popsilenyomás nélkül is meg lehet tanítani ülni és feküdni egy kutyát! És nem kell fojtó sem és rángatás sem a pórázon közlekedéshez!

A második könyvében, a "tanuljunk meg kutyául"-ban nagyon sok minden benne van, hogy ezeket hogyan lehet megtanítani! A fektetés nincs, de kis gondolkodással rá lehet jönni az alapokból mindenre.

Ha szeretnél segítséget a képzésben, ilyen finom, jutalmazós módszerekkel, írj privátot és nagyon szívesen segítek bármiben!

2009. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!