Mit tehetnék, milyen játékot találjak ki neki?
A kutyám (tacskó keverék, 7 éves) nem szereti a sétát, nem érdeklődik egy játék iránt sem, a labdától egyenesen fél. Amint meglátja, elrohan, nem tudom, miért. Ráadásul nem nagyon tudok megtanítani neki parancsszavakat, mert ha mellette vagyok folyton lefekszik nekem hanyatt, hogy a hasát simogassam. Így a "fekszik" és az "ül" teljesen reménytelen. Csak a "pacsit" tudja, és hozzám jön, ha szólítom. Velem lehet a baj? Nem szoktam bántani, rendes kaját kap, ráadásul a szobámban alszik. Azt még megemlíteném, hogy fél az idegen emberektől és kutyáktól. Ha a közelébe merészkednek, morog rájuk. Ha szólok rá, abbahagyja, de attól még vicsorog.
Ha sétálásra kerül a sor, amint meglátja a pórázt elmenekül, és eldugja a fejét, nehogy rátegyem a nyakörvet. Persze csak ráteszem, el is megyünk sétálni, de mindig menne hazafele. Tudtok valami tanácsot adni? Egyébként rengeteg energiája lenne, nincs semmi baja.
Kutyaiskolába vidd el. Futtatóba egyelőre NE vidd!
Mivel fél a többi kutyától nagy stressz lenne neki a futtató. Kutyaiskolába először kutya nélkül menj el, beszélj a dologról a kiképzővel és kérdezd meg mikor viheted le a kutyát.
Nálunk egyszer jött egy ilyen kutya, akkor mindenkinek be kellett fognia a kutyáját, az agresszívabbakat becsukni a kennelbe.
Lassan kell megszoknia a kutyák és emberek közelségét. Vigyél virslidarabokat. osztogasd szét az embereknek és minden idegen adja oda neki. Ez talán oldja egy kicsit a gátlásait.
Rongyozni sem szeret? Az ilyen zsákmányolós játékok tök jó önbizalomnövelők. Húzkodsz kicsit egy rongyot az orra előtt, mintha egy menekülő állat lenne, aztán ha elkapja, cibáljátok kicsit (nem durván), és a végén nekiadod, hadd vigye a zsákmányt.
Klikkerezhetnél vele. Azzal tök jól meg tudod erősíteni a "jó" lelkiállapotait, pl. ha nem dől azonnal hanyatt, mikor odahívod, vagy ha egy picit feloldódik. És javítja a köztetek levő kapcsolatot, tehát talán a séta során is jobban meg fog bízni benned, hogy megvéded minden veszélytől.
(A hanyattfekvésről való lenevelésnél van még egy türelemjáték: magadhoz hívod, ő rögtön eldől. Mire te nem kezded el simogatni, hanem azonnal leveszed róla a kezed és másfelé nézel, mintha ott se lenne. Előbb-utóbb meg fogja unni, és megmozdul, fölkel. Akkor meg lehet dicsérni, jutalomfalattal, mindennel. Türelem kell hozzá, mert lehet, hogy akár félóráig úgy marad, de érdemes megpróbálni.)
A séta:
tedd rá a nyakörvet, és hagyd rajta. Szokja meg, hogy a nyakörv miatt nem kell stresszelni. Amikor már szépen viseli, megdicsérheted és leveheted. A lényeg, hogy a nyakörvet ne a félelmetes sétával kösse össze.
Aztán először csak a ház előtt kerüljetek egyet, elsőre fél perc elég, közben próbáld kimutatni előtte, hogy a séta jó dolog, legyél nyugodtan euforikus, és ha elkezd pánikolni, NE kezdd nyugtatgatni!! Pár alkalom után, mikor már nem fél a ház előtt, mehettek pár tíz méterrel arrébb. A lényeg, hogy a séta mindig kellemes élmény legyen a számára, de legalábbis ne erősítsd benne az érzést, hogy valami félelmetes történik, ne stresszelj még te is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!