Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt szívódik fel...

Mennyi idő alatt szívódik fel a féreghajtó?

Figyelt kérdés

a hétvégén, olyan délelőtt 11 körül kapta meg a kutyusom a kajájába keverve(32 kg-os boxer kan, 3 és 1/2-et kapott)

délután fél 3 körül kihányt mindent

lehetséges, hogya féreghajtó okozta?

szerintetek felszívódott ennyi idő alatt, vagy meg kell ismételni?


2009. dec. 3. 14:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Minden kutya tud tablettát nyelni"

erre azért nem vennék mérget...

2009. dec. 3. 15:26
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem az első voltam, de az előző.

Szoktam állatorvos mellett dolgozni, minden kutya tud tablettát nyelni.

2009. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A gazdinak meg kell tanulnia beadni a tablettát a saját kutyájának. Az állatorvostól nem várható el, hogy kockáztasson egy esetleges harapást.


Szóval: egyik kezeddel nyisd ki a kutya száját, és tartsd úgy. A másik kezed mutatóujjával told le a tablettát a kutya nyelvének a tövére, majd csukd be a száját, és simogasd a torkát. Érezni fogod, ahogy lenyeli. Úgy bizonyoshatsz meg erről, hogy megnézed, utána megnyalja-e az orrát. Ha megnyalta, akkor biztos lehetsz benne, hogy lenyelte.


Nekem soha nem evett meg semmilyen tablettát sem az ételébe keverve. Viszont naponta lenyeli a szájába nyomott vitamintablettát ellenkezés nélkül, még a farkát is csóválja közben. A féreghajtó ellen sem szokott tiltakozni.

2009. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeket,

ja és még annyi, hogy ti szerintetek is sok a három és fél tabletta drontál pluszból( 32kg-os)?

elvileg 10 kilóra van számolva 1 tabletta

, remélem azért felszívodott rendesen

2009. dec. 3. 16:09
 15/22 anonim ***** válasza:

Az offhoz:

Márpedig nekem volt olyan kutyám akinek még a doki sem tudta beadni a tablettát, mindig kituszkolta a nyelvével és bármeddig tarthattuk a száját akkor sem nyelt volna ha megfullad:( De ha sajtfalatkába nyomtam bele a tablettát azt egyben lenyelte - és nem volt miatta "hiszti". Szóval teljesen felesleges itt bizonygatni hogy "minden kutya tud nyelni" - van akinél igenis csak a csel válik be - és ha ez is hatásos minek kinlasztani a kutyát?

2009. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
egyetértek:)
2009. dec. 3. 16:10
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha beveszi sajtban, az jó. De az enyém nem kínlódik, egy másodperc alatt lenyeli gond nélkül. :-)
2009. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
elöször én is sajtban akartam, de olyan zsivány h észrevette, szétharapta a sajtot kiköpte és csak a sajtot ette meg....:D:D:D:D
2009. dec. 3. 16:21
 19/22 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek nem kel se a szájába sehova se rakni.. Kis koruk ota meg a kicsik is most csak kiteszem a kezembe az oda jön és megeszi... És nem azéárt mert nem kapnak enni!! =) Amugy aválasz igen tuti h felszivodott.. De ha megnézed a székletét és jön ki bőven akkor tuti h felszivodott
2009. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nem értem, minek kéne beleeröltetni a féreghajtot, mert le tudja nyelni... én mindig kenömájasba rejtem, és majdnem minden ismerösöm igy oldja meg a gyogyszerezést.. a kutya észre se veszi.. lenyeli és jo napot kivánok! :))) biztos kellemesebb érzés, mintha dogdozgatnám a torkán.. az én kutyám is rafkos, volt hogy a párizsiböl is kipiszkálta:P a féreghajtot kiköpte, a párizsit meg joizüen lenyelte... én is ugy tudom hogy 10 kg-onként egy tabletta. jah..és lehet hogy vezetni kell az oltási könyvbe, de a kötelezö féreghajto szerintem az éves oltással van összefüggésbe, pontosabban a veszettség ellenivel, azt nyilván be is ragasztják... de a többi oltás nem kötelezö, és nem kötelezö negyed évente féreghajtozni sem a kutyát, igy lehet az, hogy nekünk joval kevesebb féreghajtás van beragasztva, mint amennyit a kutya valojában kapott.
2009. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!