Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt szívódik fel...

Mennyi idő alatt szívódik fel a féreghajtó?

Figyelt kérdés

a hétvégén, olyan délelőtt 11 körül kapta meg a kutyusom a kajájába keverve(32 kg-os boxer kan, 3 és 1/2-et kapott)

délután fél 3 körül kihányt mindent

lehetséges, hogya féreghajtó okozta?

szerintetek felszívódott ennyi idő alatt, vagy meg kell ismételni?


2009. dec. 3. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Lehet én vagyok a tudatlan, de hogy lehet, hogy nem állatorvos adta be neki? Én még nem hallottam olyat, hogy a kajájába keverik, tudtommal mindegy, hogy paszta vagy tabletta, az orvos adja. De mondom, lehet én vagyok tudatlan, ha igen, oktassatok ki, had okosodjak. :O :D
2009. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
És ha jól tudom, ezt az oltási könyvbe az orvosnak föl kell vezetni.
2009. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy kijavitalak titeket de nem kell h orvos adja be a féreghajtot.. Vannak kutyak akik nem eszik meg naturba ha a szája elé teszed ezért kell kajájába keverni vagy van amelyik abbol is kiválogatja akkor meg porrá kel törni és jol belekeverni ásztatot táp plussz kenyérbe.. Negyedévente kell féreghajtozni
2009. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
a kérdésemre viszont nem kaptam választ
2009. dec. 3. 14:51
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyébként miért ne lehetne féreghajtózni orvos nélkül?
2009. dec. 3. 14:52
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az alig több mint 3 óra elég csekély ahhoz hogy normálisan hasson a féreghajtó... Pár nap múlva érdemes lenne megismételni (úgyis ajánlott, a még ki nem kellt peték miatt).


Amúgy nálunk még sosem volt olyan hogy a doki adja be a féreghajtót - nem is vennék jó néven a kutyáim:)

2009. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ja most nézem a másik kérdést:) Azt nem tudom, hogy a féreghajtótól hányhat-e, de most erősen elgondolkodtam ezen az adagon... A doki mondta hogy ennyit adj? Mert nekünk a 36-38kg-os kutyám csak 2 tablettát kap. Persze gyógyszer és gyógyszer között is lehet különbség.
2009. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mindent? vagy csak hányt... az én kutyám is hányni szokott utána... de ö csak habosat. érdekes, nekünk ahányszor féreghajtoztunk, mindig én adtam be, a doki csak odaadta, és beleragasztott a könyvbe, de a kutyakozmetikusnál is lehet venni, én is ott veszem, negyedévente. és én is kajába szoktam elrejteni, általában kenömájasba, azt lenyeli rágás nélkül:)
2009. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%

1. Mivel január 1 óta az oltási könyvben kötelező vezetni a féreghajtást és ugyanúgy kötelező mint a veszettség elleni oltás, ezért elvileg csak orvos adhatná be.

2. Minden kutya tud tablettát nyelni, kinyitod a száját, berakod a nyelvére hátra, száj becsuk.


3. a féreghajtó 1-2 óra alatt távozik a gyomorból, tehát délután már nem azt hányta ki a kutya.

2009. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ


gondolom te az első válaszoló vagy,

én elhiszem, hogy ezek a szabályok, de maga az állatorvos mondta, hogy nyugodtan odaadhatjuk neki ,mi

sőt..ő már nem is szivesen adná neki(megjegyzem ettől függetlenül teljesen jó doki)

2009. dec. 3. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!