Ha a kutyám viselkedésre látványosan kamaszodni kezdett, akkor kb. mikor várhatom az első tüzelést?
Igen, az emlődaganat esélyét növeli, az izületi problémákét meg csökkenti...
"A korai ivartalanítás ellen szól ugyanakkor, hogy kétszeresére növeli a csípőízületi diszplázia és háromszorosára a limfoszarkóma kockázatát, legalábbis bizonyos fajtáknál. "
Olyan fajta, aki határozottan hajlamos csípőproblémákra, és mivel mentett, nyilván nem egy gondos tenyésztő keze munkáját dícséri...
Ezt még egy állatorvos szájából a saját hiteles statisztikái alapján talán el is fogadnám, de egy etológustól...? Azt sem tudjuk, mikori kutatás, honnan származik, vagy milyen egyéb körülmények álltak fenn, ami esetleg növelhette az ivartalanított kutyák ízületes betegségeinek számát. Az ilyen kísérleteket nem túl nehéz manipulálni, és még könnyebb ostobaságból figyelmen kívül hagyni lényeges körülményeket.
A kutya egészsége az állatorvos szakterülete, inkább az ő véleményüket vedd alapul. A magyar állatorvosi kamara is azt nyilatkozta hivatalos közleményben, hogy az ivartalanításnak nincs káros következménye a kutya egészségére nézve.
Itt van a kutatás, amire hivatkozik, nézd át: [link]
Amúgy elég logikus... Az embernél is csontritkulást okoz az ösztrogén hiánya.
Nem kérdés, hogy fogom ivartalanítani, és az is biztos, hogy észreveszek egy elváltozást az emlőn, mint ahogy nem kerüli el a figyelmem egy álvemhesség, vagy egy méhgyulladás sem, nem az első kutyám, és magam is állatvédelemben aktívkodom szabadidőmben, szóval pontosan tudom az érveket, én is szoktam hangoztatni őket.
Csak most a saját kutyámról van szó.
Akkor ivartalaníttasd korán, és szedess vele ízületvédőt. Ez még egyszerűbb, mint kiszűrni egy emlődaganatot.
Amúgy a daganattal az is a gáz, hogy valószínűleg nem 4-5 éves korában fog kijönni rajta, amikor még amúgy tök egészséges, hanem olyan idős korban, amikor már maga a műtét is rizikós. A daganatoknak lehetnek áttéteik, korai halált okoznak, meg hát az életminősége is brutálisan le tud romlani a kutyának. Az ízületi problémák nagy része viszont megelőzhető, kezelhető, kézben tartható. Manapság van erre rengeteg táplálékkiegészítő, vannak fizioterápiás szakemberek, tökre tünetmentesen együtt lehet élni a legtöbb ilyen kínnal, ami a daganatokról kevésbé mondható el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!