Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki sajnálná megenni a kutyát,...

Aki sajnálná megenni a kutyát, miért eszik disznót?

Figyelt kérdés

Sokszor azt mondják az emberek, hogy azért nem esznek kutyát, mert az okos, intelligens állat, sok mindenre meg lehet tanítani stb.

A kutatások szerint a sertés is a legokosabb állatok közé sorolható, kb. egy 3 éves szintjén van agyilag, mégis gond nélkül bezabálják. Szerintetek ez nem képmutatás?

Olyan választ nem szeretnék kapni, hogy az egyik haszonállat a másik nem, mert ezt is csak az emberek találták ki.


2014. jan. 16. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyán nincs annyi hús és zsír mint egy disznón.

Gazdaságosabb egy disznó,mint egy kutya.

Disznó:étel,szarvasgomba keresésében

Kutya:Őrzés,nyáj terelésében,házi kedvenc,vadászat


Mindent ott kell hasznosítani ahol lehet,nem de?

2014. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrkutya, drogkeresőkutya, vakvezetőkutya stb. Egy disznó képes lenne erre? Sajnos ez van, a húsáért tenyésztik. Európában nem szokás kutyát enni, inkább Ázsia egyes országaira jellemző. Aki meg sajnálja a disznót, annak nem kötelező megennie. Én pl. nem azért nem eszem kutyát, mert sajnálnám, hanem azért, mert családtagnak tekintem és nem olyan kultúrában nőttem fel, ahol ez elfogadott lenne. Viszont ha lenne egy minimalacom, biztos, hogy lemondanék a disznóhúsról végleg, (nem mintha most napi szinten enném, mert nem vagyok az a húst-hússal típus) mert az tényleg képmutatás lenne.
2014. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert hülye vagy.
2014. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:
100%
Megszívtad, én disznót sem eszem :D
2014. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kultúránk. A magyar nem eszik kutyát és pont. Ugyanúgy, ahogy tücsköt, bogarat se.


Ha a kultúránkban kétezer éve megszokott lenne a kutyaevés akkor most se akadékoskodna rajta senki.


Ebben abszolút nincs semmi képmutatás. Máshol sertést nem esznek.

2014. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért nem esszük meg, mert okosabb lenne mint a disznó, hanem azért mert teljesen más jellegű a kapcsolatunk vele mint a többi állattal. Ha ezt nem látod, akkor veled van a baj, mert a napnál is világosabb.

Amúgy meg nem csak mi találtuk ki, hogy az egyik haszonállat, mert ha megfigyeled más ragadozókat sem eszünk meg általában. Ugyanis a disznó sokkal alkalmasabb erre. Ez nem kitaláció, ez tény. Ha nem az ólban lenne, hanem vadon, akkor is őt vadásznánk le és nem a kutyát vagy a farkast.

2014. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A barátomat nem eszem meg.Ės szolidaritásból a többit sem.A kutya társadalmi megítélése nálunk most viszonylag magas,de más társadalmakban,ahol alacsony,megeszik.Egy társadalom fejlettségét is mutatja,mennyi és milyen húst fogyaszt.
2014. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán eszik az ember húsevő ragadozókat?? Most a kinaikat ne számoljuk.
2014. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"egyáltalán eszik az ember húsevő ragadozókat??"

Csuka? Harcsa? Ezek ragadozók, mégis szerepelnek az étlapon.

2014. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jogos, de a halakon kivül:)
2014. jan. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!