Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csillapíthatom házilag a...

Hogy csillapíthatom házilag a kutyusom lázát?

Figyelt kérdés
Bunkó válaszokat léci ne!!!!Amúgy voltunk orvosnál kapott egy szurit de csak nem megy le a láza...
2009. dec. 1. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
nagyon sehogy újra doki!!!
2009. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mennyi a láza?

A kutyusoknak azt hiszem 38-39 fok között még normális, ha ez fölött van akkor azt még csillapítani kell.

2009. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Akkor vissza kellene vinni, a kutyának sokkal gyorsabb az anyagcseréje, és van olyan betegség ami 4-6 óra alatt elviszi..


Most az állatdokik lehet hogy anyázni fognak de próbálj meg egy szem rubofent beadni neki mert előfordulhat hogy átvert a doki és sima vizet injekciózott be neki.


Gyúrd bele egy kis májkrémbe és nyomd le a torkán aztán itasd meg!


Ha kistermetű a kutya pl tacskó akkor elég a fél szem is!!


Oltva volt a kutya? Kombináltat megkapta?

Mert ha nem akkor szerintem kezdhetsz tőle búcsúzni...

2009. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
meg kapta mind a 3-om oltást a kutyus.A történet elég hosszú de lerövidítem.Fájt a füle,elvittük dokihoz.Az kipucolta és csöpögtetett bele plusz kapott szurit.Ma észre vettük hogy elég bágyadt .Vissza mentünk a dokihoz.Lázmérés +injekció /ami elvileg egy hétig hat és gyulladás csökkentő stb/na de most megint lázas/mérni nem tudom/.
2009. dec. 1. 20:02
 5/14 anonim válasza:
Algopyrint adtunk a labradorunknak,kettőt egy nap,fájdalmát is csillapította,kistermetünek gondolom elég a fél is!De inkább próbálj egy másik dokit!
2009. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mért próbáljak másik dokit?Szerintetek valamit nem jól csinált?Pedig nagyon jó híre van itt a környéken :)
2009. dec. 1. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Röviden én is elmondom. Pár hete hajnalban vittük a kutyust az orvoshoz. Hányt, ment a hasa és lázasnak éreztem. Minden oltása megvan. A doki megmérte a lázát 39,8 fok volt.Infúziót kapott és 3 szurit. Délelőtt még lázas volt úgyhogy adtam neki humán lázcsillapítót /Nurofent/ egy felet.
2009. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy hőmérőtök? Mert ha igen nosza rajta a lázmérésre, le lehet azt fertőtleníteni. Ha nem akarja hagyni, kérj meg valakit, aki segít. Ha az érték végbélben mérve 39 foknál magasabb, akkor lázas a kutya. Ha ez a gond, akkor S.O.S-ben vissza a dokihoz, vagy keress egy másikat, mert baj van. Jó lenne még azt is tudni, hogy mégis mi ellen adott a doki injekciót és mit. Mert ha csak egy általános antibiotikum és gyulladás csökkentő volt, akkor az például a szintén lázzal és bágyadtsággal járó babéziára abszolút nem hat. A pisijét nézted, milyen színű?
2009. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
cataflám lázcsillapítót adhatok neki? :( csak az van itthon....nincs itthon lázmérőnk..
2009. dec. 1. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM!! ESZEDBE NE JUSSON!!! A Cataflam egyébként sem lázcsillapító, hanem nem szteroid gyulladáscsökkentő, amit általában fájdalomcsillapításra használnak, annak is lórúgás egyébként ezt csendben jegyzem meg. Nem véletlenül vényköteles humán gyógyszer! A tájékoztatójában benne is van, hogy a láz önmagában nem javallat az alkalmazására.
2009. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!