Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mien fajta kutya lenne a...

Mien fajta kutya lenne a legjobb? (lent böv. )

Figyelt kérdés
Mien fajta kutya a legalkalmasabb egy földszinti panel lakásba?Délután van idönk foglalkozni vele(séta stb..).De etetés,stb valaki mindig eltudja látni.
2009. dec. 1. 18:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Azok alapján, amit írsz, lehet, hogy neked egyáltalán nem kéne kutya. Egyáltalán feltetted magadnak a kérdést, hogy miért akarsz kutyát?

És miért pont fajtatisztát? Na meg a kérdésed alapján erre nem is lehet normálisan válaszolni. Kutyát választani nem így kell igazából. Hogy ilyen meg ilyen mozgásigénnyel földszinti panelban tartható. Kezdjük ott, hogy a lakás az lakás, mindegy, hogy a földszinten vagy a tizediken van. Sokkal inkább azt kellene megvizsgálni, hogy a Te természeted milyen, ahhoz milyen kutya illik, mennyi időt tudsz szánni a szőrápolásra, mennyi időt a vele való foglalkozásra, milyen körülmények között tudod sétáltatni, mennyit tudsz az etetésére költeni, első kutyád-e vagy már tapasztalt kutyatartó vagy, stb., stb.

Szerintem várj még egy kicsit a kutyavásárlással vagy örökbefogadással, tanulj róluk nagyon sokat, ismerkedj a fajtákkal és ha már eléggé felkészült leszel az ismereteiddel, akkor vágj bele.

Ha pedig kölyköt szeretnél, arról is tanulj, hogy milyen egy kölyök kutya. Mert ha ezzel nem vagy tisztában, akkor biztosíthatlak afelől, hogy rengeteg bosszúságod lesz belőle!

Ha viszont eléggé felkészült leszel, akkor legfeljebb csak kisebb kellemetlenségek.

Én tapasztalt kutyás vagyok, több kölyköt fölneveltem már, tudom, hogy az ember nem tudja eléggé bebiztosítani a lakást. Amíg fölnő, egész biztos, hogy okoz majd néhány kisebb-nagyobb kárt. Erre is kell gondolni többek között, mielőtt kutyát szeretnél. És még rengeteg másra is.

Mellesleg egy felnőtt menhelyi kutyával kevesebb ilyen bajod lenne, mert egy felnőtt már nem rág szét mindent, feltéve, ha jól van nevelve.

2009. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
menhelyről örökbefogadsz egy 1-2 éves kutyát, és azon látni, hogy milyen ._. ne szaporítótól vegyél.. inkább ments emg őket a vágóhídtól! vagy nem is kell kutya, mert ha TE nem tudod, mi hogy tudjuk, neked milyen kell???
2009. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
De, mi parasztok vagytok! Állítom aki itt a menhelyeket ajálngatja annak sosem volt menhelyi kutyája. Egyébként meg nagyon nem mind1 minden kutyának h., a földszinten laki-e vagy a 8.,-on. Gondoljál már az Angolbulldogra. Kilehelné a lelkét mire felérne a 8.,-ra.
2009. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

Először is, ha nyolcadikon laksz, akkor 98 %, hogy van lift. :) Akkor meg nem leheli ki a belét.

Másodszor, képzeld, nekem van egy menhelyi és egy tenyésztőtől vett fajtatiszta kutyám is. Tehát a saját tapasztalatomból (is) tudom, látom a különbséget. :)

Az a nem mindegy, milyen menhelyről választ valaki. Olyan helyről kell, ahol normálisan elmagyarázzák a kutya múltját (már ha ismerik) és ha probléma merül fel, akkor akár vissza is veszik, de legalább tanácsod adnak. Mert van ilyen. Valóban, óvatosan kell a menhelyi kutyát kiválasztani. Pl. ha első kutyája lesz, akkor lehetőleg ne egy bántalmazott állatot válasszon, hanem inkább olyat, akit leadtak, de legalábbis olyat, akivel nincsenek olyan problémák, amik a bántalmazásból adódhatnak. Ezt azért merem mondani, mert egy bántalmazott kutyával lehetnek (és fontos a feltételes mód!) olyan gondok, amik egy tapasztalt kutyáson is kifognak. De ha mégis bántalmazott a kutya, viszont nem okozott nála akkora lelki sérüléseket, akkor nyugodtan. Egy jó menhelyen erről tudnak tájékoztatást és segítséget adni, mert jó helyeken önkéntesek foglalkoznak a kutyákkal, akik ismerik őket és mindezt tudják.

Csak azért mondom, hogy a bántalmazott kutyákkal óvatosan kell, mert az én kutyám is ilyen. Nagyon nehéz a félelmi agressziót rehabilitálni és egy kezdő kutyásnak ez nagyon nehéz feladat, ha még nincs tapasztalata. Nekem is nehéz volt. De ismerek olyan kutyát, akit szintén bántottak, mielőtt az új gazdijához került, vele nem volt ilyen gond, csak nagyon félős, de nem agresszív emiatt. Szóval nem árt fölkészülni mindenre.

Ha meg valaki tenyésztőtől vesz kutyát, hát vegyen, de csak jó helyről. Viszont ha nincs arra valakinek pénze, hogy megfizessen egy törzskönyves, szűrt, tenyészszemlézett szülőktől született kiskutyát, legalább annyit tegyen meg, hogy ne a szaporítók iparát gazdagítsa, hanem keressen fajtamentőknél vagy menhelyen.

Aki meg menhely ellenes, az nyugodtan nézegessen meg néhány menhely honlapot. Ha nem szorul össze a szíve, akkor az nem is ember...

2009. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
1 Ha tudnám milyen fajta kell,nem teném fel ezt a kérdést.2 össze szorul nekemis a szívem,de sajnos 100km-es körzetben olyan menyhely van ahol semmit nem tudnak a kutya múltjárol..kb enyi:berakják a ketrecbe és vigyék.Pécs melleti vagyok tudom,hogy sokan most gondolják Pécsen sok van hisz nagy város de én kettöröl tudok voltam mind 2öben és nem túl sokat tudtak mondani milyen múltu kutyák vannak
2009. dec. 2. 15:43
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Esetleg voltál a mohácsi menhelyen? Az nincs olyan messze Pécstől, és ott bőven akad kutyus, aki várva-várja az új gazdiját. Az ott dolgozó emberek segítőkészek, ami az eddigi tapasztalataimat érinti.

Szegény kutyusok nem a legjobb körülmények között vannak elhelyezve, és mindig nagyon izgatottak, ha az ember elmegy közöttük. Ha tehetném, legszívesebben mindegyiket örökbefogadnám, de hát sajnos nem lehet.

Szóval nagyon ajánlom ezt a menhelyet. Az út sem a leghosszabb: Pécsről mindössze egy óra busszal, ráadásul a menhely is viszonylag közel van a buszmegállóhoz.

Egy próbát szerintem mindenképpen megér.

2009. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!Esetleg nekedis onnan van a kutyád?
2009. dec. 2. 17:52
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem onnan. Viszont ismerek egy-kettő onnan örökbefogadott kutyát, mind nagyon aranyos, kedves teremtés.

Néhányszor segítettem a menhelyen, és mikor elveszett a kutyám, és felhívtam őket, hogy esetleg nem hozták-e be, mondták, hogy nem, de rögtön kérdezősködtek, hogy milyen fajta, hogy néz ki, stb. Szóval mindig látszott, hogy tényleg érdeklik őket a kutyák sorsa. Én legalábbis mindig így láttam.

2009. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Rendben,akor szerencsét probálok ott!
2009. dec. 2. 18:24
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem Francia Bulldog vagy Tacskó
2009. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!