Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3napja van itt a 2hónapos...

3napja van itt a 2hónapos kutyám. Harap, ha alszok és unatkozik, felugrik az ágyra, rámugrik, harapja a hajamat, a kezemet. De erősen! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Teljesen kiakaszt néha... A pólómat is cibálni szokta...
2008. júl. 16. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Hűha! Jó nagy kutya lehet, ha már 2 hónaposan az ágyra ugrál! :) Többet kell vele foglalkoznod. Mennyit van otthon egyedül a kutyus? Játékok, rágcsálnivaló van neki? Meg néha nem árt kivinni a szabadba csak egy kis sétára. Igaz ilyen idős korban még nem ajánlatos de én is kivittem. Bár mondjuk az is lehet, hogy a fogacskája nő és azért rágcsál. :)
2008. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát igen,elég nagy...most akkora mint a barátomék 3éves havaneséje...beagle-border collie keverék egyébként...van játéka egy csomó,sétáltatom is,mert udvaron volt eddig és hiába nincs még oltása,majd hétvégén oltatjuk csak,de nem pisil újságpapírra csak szőnyegre vagy fűbe..és inkább a fűbe pisiljen...nagyon okos egyébként,csak ha nem játszok vele éjszaka amikor felkel,akkor megtépi a hajamat,meg ráncigálja a hajamat..
2008. júl. 16. 11:33
 3/15 A kérdező kommentje:
ja és nincs itthon egyedül még...nyári szünet van,itthon vagyok vele,foglalkozunk vele,játszunk,vettem neki ilyen Fressnapfos kis rágcsicsontot,2perc alatt szétrágta,amit a barátom havanéséje 1hét alatt szed szét..csak örülnék ha nem rágná ki a hajamat,meg a húst a kezemről...
2008. júl. 16. 11:35
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél neki sok-sok játékot, de a játékokkal játszani is kell! A kutyik imádják (legalábbis az enyém imádja) az olyan játékokat amiket lehet húzni a gazdival! Jópofa az a féle játék, amibe kaját lehet rejteni és neki azt kell kiszedni. Amikor nem voltam itthon, órákra le tudtam ezzel foglalni a három hónapos foxi keverékemet. Ne dobd ki az ócska rongyokat, plüss játékokat. Szívesen elnyamnyognak rajta. És készülj egy pár papucs feláldozására (nálunk három párat tett tönkre...) Érdemes azonnal beszerezned kutyariasztót, ami melegvérűekre nem ártalmas, de a szagától undorodnak a kutyuk. Fújd le vele az összes (!) papucsot, cipőt, függöny véget stb. Háromszor kell elvinni sétálni a kutyust, de kertes házban elég kétszer ilyen melegben (kora reggel és késő délután) Emellett napi egy-két óra játék.

Hogyha nincs elég időd egy ilyen kis kutyusra, akkor inkább ajándékozd el! A kutyus érdekében.. :)

Ha Budapesten laksz ajánlom a [link] weboldalt, innét lehet különféle játékokat rendelni most kedvezményes áron! :)

Sok sikert és boldog éveket a kutyussal!

2008. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a linket...tényleg sokat foglalkozunk vele,van olyan rongy,amit direkt erre raktunk ki,h húzgáljuk úgy h az egyik oldala a szájában van...nagyon sok plüssállata van már most,labda,a cicám műegerét is kinyírta már...órákat játszok vele,vettem neki olyan kolbász alakú játékot,aminek a két végén kötélcsomó van...elvan magának is,kergeti a macskát nappal,játszunk,futunk vele lent...de hajnalban ébred és jön fel az ágyra rágcsálni a hajamat,letépni a pólómat és kihrapni darabokat a kezemből...:D csak ne fájna ennyire....
2008. júl. 16. 11:43
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Tájékozódni kellett volna a fajtáról, mielőtt odaviszed. Igen, ez keverékre is vonatkozik (Sőt, talán még jobban, mint fajtatisztára, hiszen ott minimum két fajta tulajdonságai jöhetnek ki). A border collie, bár divatfajta, és ennek "köszönhetően" mind tenyésztésben, mind szaporításban most felkapott, valójában a mai napig vérbeli munkakutya, akinek mindig csinálnia kell valamit, különben szétszedi a házat. Valószínűleg a kutyád a border jellemét örökölte. Önálló fajtának is csak nemrég fogadták el, ezért nincs túltenyésztve, és a munkaösztöne mindennél erősebb. Ezen tulajdonsága miatt csak olyannak ajánlott aki tud mit kezdeni ezzel a folyamatos dolgozni akarással. Terelőkutyának, illetve kutyás sportokra kiváló, de otthon is mindig kell valami amivel elfoglalhatja magát, mert ha nincs akkor keres magának "feladatot".
2008. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hidd el,tájékozódtam eléggé,és a beagle is munkakutya,méghozzá vadász.a border collie pedig juhászkutya... futkosok vele,meg fogom vele tanítani h hozza vissza a labdát(még nem tudom h kell,de majd rájövök),szóval van vele foglalkozva,csak hajnalba nem arra szeretnék kelni h a hajam a szájába van,vagy leharapja a kezemet...
2008. júl. 16. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
A Border Collie az egyik (ha nem a) legerősebb munkavággyal rendelkező fajta, hozzá képest a Beagle öleb. A Border mindig dolgozni akar, ha éppen nem alszik. Ezen kívül a kutyád még kölyök, ennyi idős korban az összes kutya csinálhat hasonlókat (még a legnyugodtabb fajta is). Szóval mindenképpen le kell foglalni valamivel, mert ha unatkozik, akkor csúnya dolgokra képes:)
2008. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én lefárasztom,legalábbis ezt hiszem,de hajnalban jön,mászik rám,húzza le a takarót,tépi a pólómat,még a hajamat is a szájába veszi... nagyon bolond..:D
2008. júl. 16. 15:43
 10/15 anonim válasza:
91%

Szia!

Ez teljesen normális, nyugodj meg a kutyád majd kinövi ezt. De addig is játszatok vele nappal egy kicsit többet és ha elég érett lesz tanítsd meg vele, hogy téged ne rágdosson :)

Amúgy az én vizslám is ilyen volt, mikor megkaptam, gyorsan megtanulta, hogy ilyet ne csináljon, mivel senki sem kelt fel vele játszani hajnali egykor.(Pedig ő ezt igényelte volna, de szépen rájött, hogy ez nem így van)

2008. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!