Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2hónapos nj kutyámat szoktatná...

2hónapos nj kutyámat szoktatnám a sétákhoz. Mekkora távot érdemes megtenni ennyi idősen, hogy azért mégse legyen megterhelő neki? de kellemes élményeket szerezzen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
megvannak az oltásai? én 3hónapos korában vittem először, amikor megkapta az összes oltást. elmentünk az utca végére, aztán jöttünk vissza. 10 perces séta volt kb az első.
2011. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és más kutyák társaságába vitted?ha igen,mikor?
2011. júl. 31. 15:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy szoktam, hogy pár napig fél órát ráteszem a kutyumra a hámot. Miután megszokta az udvarba szoktam vezetni 2 napig minden nap reggel délután és este fele 1 órákat. Majd elszoktam vinni egy fél órás sétára. Közben tanítom, hogy hogy menjen ezt szoktam gyakorolni minden kutyussal 2 hét után már szépen jön mellettem. nem huz se előre, nem marad le. És szóra indul meg szóra is ál meg. :)
2011. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm ^^
2011. júl. 31. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:
igen, vittem. ezt is oltások után csináltam. csak jól szocializált kutyákhoz vittem. volt felnőtt, kölyök, kistestű, nagytestű.
2011. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos kor előtt biztosan nem kapta meg az összes oltását, anélkül utcára vinni meg felelőtlenség, parvótól kezdve bármit elkaphat. Kutyák társaságában meg pláne. Ráérsz sétáltatni azután is, semmiről nem marad le a kutyus, ha pár hétig csak a kertben játszol vele.

Miután megkapta az oltásokat eleinte rövidebb távokat menj vele, hogy szokja, hamar el fog fáradni a sok új szag, inger hatására.

2011. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Viheted sétálni, de vállalnod kell a rizikót, hogy beteg is lehet.

Először az utca vége. Ha eleven, bírja, egy kör a háztömb körül. Kutyák közé az utolsó emlékeztető oltása után. Arra ügyelj, a kölyök hajlamos túlfárasztani magát a játékban.

2011. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
tehát,ha nem akarom,h bármit is elkapjon,akkor 3hónapos kor előtt semmiképp ne vigyem..okés.. (:
2011. júl. 31. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:
A 3 hónap sem egy varázsidő. Utána is elkaphat betegséget. Azért is kell figyelni, ne szedjen a földről fel semmit. Lehetőleg ismert, egészséges kutyákkal játsszon.
2011. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a közelben nem ismerek olyan embert,aki sétálni vinné a kutyáját,pedig kis város ez :) tehát az "egészséges kutya" kérdés megvan oldva. nem vinném nagyon nagyon messzire,csak a közelbe,inkább füves helyekre. de ha rendszeresen kapja az oltásokat,spray-ket akkor sima ügy.nem?
2011. júl. 31. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!