Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog legközelebb tüzelni...

Mikor fog legközelebb tüzelni a kutyám?

Figyelt kérdés
Augusztus végén tüzelt, vemhes lett, leellett, a kiskutyáit jövő héten viszik el. Mikor várható a következő tüzelése? Nem szeretnék tavasszal kiskutyákat, és félek hogy nem fogom időbe észrevenni ha a fiúval összeragadnak. Kérlek segítsetek. És légyszi, csak a kérdésre válaszoljatok.
2009. nov. 30. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
ivartalanításon nem gondolkoztál még?
2009. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fél évente tüzelnek! De nem biztos hogy észreveszed egyáltalán. Nekem a skótjuhászom 3,5 éves, eddig egyszer tüzelt úgy, hogy észrevettük, amúgy simán tünetmentes! Mondjuk nekünk nem kell aggódni, mert nincs fiú kutya az udvaron, így nem csinálunk ügyet belőle.
2009. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
ivartalanitáson??? leellett, gondolom már nem egyszer:( most viszik el a kiskutyákat... :((( egyszerüen most pihentetni akarja a szukát:((( jopofa nagyon. Amugy tényleg remek megoldás lenne, ha ivartalanittatnád, és le lenne rola a gond.. amugy lehet nekik venni tablettát is, fogamzásgátlot... vagy el kéne különiteni addig öket, még felveszi a kant. általában félévente tüzelnek. amugy meg mért ne venné észre, hiszen a tüzelés elején, még nem veszi fel a kant, de azok már nagyon érdeklödnek... ebböl lehet tudni, jéééé tüzel..
2009. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

A kutyák nagyjából félévente tüzelnek, és ez nem köthető évszakhoz. Bármikor bekövetkezhet. Ha figyeled a kutyádat, akkor észreveheted a jeleit: idegesebb lesz, ingerlékenyebb, hevesebb, a nemiszerve környéke megduzzad, véras váladék jön belőle, sokat nyalogatja ott magát.


A tüzelés kb egy hónapig tart, a kutya a vége felé termékeny, az elején még nem.


Ha nem akarsz félévente újabb almot, és nem tudod erre az időre elzárni a kutyát, akkor ivartalaníttasd. Jót tesz neki egészségügyileg is: nagyságrendekkel csökken nála a méh- és emlődaganat, valamint az álvemhesség kockázata, nem is beszélve arról, hogy félévente lestrapálja magát a kölykökkel. Légy felelős gazdni, és ne sajnáld rá azt a pénzt, ha már vállaltad ezt a kutyát!

2009. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

14:00.

Lehet ügyet kéne belőle csinálni, mi sem aggódtunk mert nincsen kan kutyánk. Mégis ellet szeptemberben a szuka kutyánk! Ivartalanítás! És ha majd nem tudod elpasszolni a kutyákat?

2009. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, nálunk nem szokott a szentlélek bejárni hogy megtermékenyítse a szuka kutyákat! Ezek szerint nálatok igen? Vagy csak felelőtlenül tiszta lyuk a kerítésetek, vagy nyitott az udvar, vagy a kapukat hagyjátok nyitva? Akkor ne csodálkozz ha úgy lesz vemhes a kutyád hogy nincs is mellette kan! Nehogy már pont olyan oktasson ki arról hogy ivartalanítattni kéne a kutyámat akinek a kutyája felelőtlen tartás miatt lett vemhes, és ebből keverék kutyák lettek ráadásul! Pff.
2009. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én csak gratulálni tudok, hogy még ezt sem tudják egyesek. Ehhez nem kell diploma, és nem kell különösebben okosnak sem lenni, csal felelősnek. Amúgy meg ha belegondolok: ha a kutyád nem most tüzelt először akkor tapasztalatból tudnod kéne hogy kb milyen időközönként jön a következő. Te viszont nem tudod (még a nagykönyv szerint megírt fél évet sem), remélem ez nem azt jelenti, hogy most tüzelt először (ugye első tüzelés fél éves kor után bármikor) és le is ellett, mert akkor *nem írom ide mit gondolok rólad meg kimoderálnak*....
2009. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
ohh persze biztosan nyitott kertkapunál alszunk nem? Ugyanmár! És az is esélyes hogy lukas a kerítés, azon közlekedünk amúgy mi is... haha. A másik, hogy a szentlélek 4 évig nem látogatott akkor biztos nyitott kertünk van! Majd lehet meglepődsz egyszer te is milyen kerítéseket képesek átugrani a kutyák!! Kívánok neked sok szerencsét hozzá!
2009. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Ja és kioktatásról szó sem volt, csak gondoltam közlöm ezt a tényt, nehogy megessen nállatok is! Persze te biztos erődben laksz! Szeretem az ilyen ideggyenge embereket:)
2009. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A kutya 2 éves, hozzám 4 hónapja került, akkor tüzelt másodszor amikor vemhes is lett.

A fél évet énis hallottam, meg tudtam, de azt is tudom hogy ez nem törvényszerű és hátha valaki tud vmi közelebbit írni. Mármint valami konkrétabbat. Köszi a válaszokat.

2009. dec. 1. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!