Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni 1 nap a Yorkshi...

Mit kell tenni 1 nap a Yorkshire terrierrel?

Figyelt kérdés

Szeretném,ha valaki részletesen leírná,hogy mit kell tenni 1 nap a Yorkshire terrierrel?(Gondolok pl.:etetés,fürdetés,fésülés stb.)

Előtre is köszönöm:

VIKI:)


2009. nov. 29. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Sétáltatni, etetni, játszani vele, tanítgatni, nevelni és ápolni a bundáját, szocializálni az emberekhez, más kutyákhoz és a környezet egyéb ingereihez. Csak azt, amit minden más kutyával kell. Annyi, hogy a yorki bundája sokkal több ápolást igényel, mint egy "átlag" kutyáé.
2009. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

szia! Nekem egy 10 hónapos yorkim van. Nagyon sokat alszik. Tehát sok dologra nincs szükség. Alomra van szokatva a lakásunkban tehát levinni sem kell ilyen locskos időbe.Ami azért pozitív, mivel elég sokat jár az alomba is pisilni.

Amikor van kedvem akkor fésülöm, (bár neki kicsire van vágva a szőre.)Nagyon jó h nem hullik a szőre.

Délben kap enni.Változatosan.

eddig amíg kisebb volt 3x 2x kapott de ahogy nő napi 1x érdemes adni neki.Egy időpontban.

Aztán megint alszik. Játék alvás játék

Este van és 8-9 körül már alszik is.Fel fel kel de alszik.

Nyáron pedig lenn lehet vele hülyéskedni mert nagyon szeret rohangálni és sétálni.

2010. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Drágám, ez nem így működik, hogy amikor van kedvem megfésülgetem. A pelenka csak a lusta emberek szokása.

Le KELL vinni. Igenis szüksége van a mozgásra.


Most megpróbálom leírni, hogy egy nap kb. mit kéne tenned.


1.megfésülöd (reggel, ahogy felkelsz)

2.felkötöd a haját (szintén reggel, ez azért fontos, mert különben belelóg a szemébe, és rontja, és könnyezik tőle. Persze csak akkor tudod ezt megcsinálni, ha meghagyjátok a feje tetején a szőrt. :) )

3.megtisztítod a szemét (végül is én minden reggel meg szoktam neki, mert nagyon csipás, és könnyes. Ha a tiednek tiszta a szeme elég kb. heti kétszer. Nem kell semmi extra. Főzz kamilla teát, várd meg míg meghűl, majd mártsd bele a korongot a teába, csavard ki egy kicsit, és óvatosan(!) szedd ki a csipákat, tisztítsd meg a szőrét.)


Ezek voltak a legfontosabbak. Egyébként a legjobb lenne, ha naponta kétszer(!) fésülnéd át alaposan, de óvatosan a szőrét.


Naponta egyszer vidd el hosszabb (fél óra, óra) sétára. Szüksége van a mozgásra.


Ajánlom, hogy legalább egyszer vigyétek el egy kutyakozmetikushoz. Nem kell a legdrágább, de megbízható legyen. Alaposan kérdezzétek ki. Szinte mindenben tud segíteni.


Ha rendszeresen (2 havonta elég) viszitek kozmetikushoz, ő megfürdeti.

Ha nem, ti fürdessétek olyan 2 havonta samponnal.

Nagyon érzékeny a bőrük, ha csak azért akarjátok megfürdetni, mert koszosabb kutyával érintkezett, akkor csak vízzel mossátok át alaposan. Mindig szárítsátok meg. Még nyáron is, mert megfázik.


Ha még valamit tudni szeretnél, akkor nyugodtan kérd el az e-mail címem.

2010. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

"DRÁGÁM!!! "

Az én kutyám KUTYA nem egy Gyerekpótló...

2010. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az én kutyám KUTYA nem egy Gyerekpótló..." - és nem is plüss állat. Úgy vélem felelőtlenül vállalták kutyát, ha nincs energiád vele törődni. Egy macska jobban illett volna hozzád.


A kérdésre a válasz:

1. Minden KUTYÁt sétáltatni kell. Fajtától függ a mozgásigénye. A Yorkshire Terrier, rendkívül mozgásigényes (bár elég sok miniatűr egyed látható mostanában, rendkívül gyenge idegzettel :(, kár)

2. Ahogy korábban is írták, a szem tisztítás és a fésülés napi teendő. Egyszer mindenképpen, de előfordulhat, hogy kétszer is. Az én KUTYÁm szemét kétszer is megszabadítom a csipától, neki kell.

3. Kutyakozmetikus havonta egyszer (mint írták)

4. Fürdetés nálunk hetente van, de kizárólag professzionális samponnal!

5. Játék naponta minimum egyszer :))


És még valami. Terrier a yorki, amit sokan elfelejtenek. Javaslom a kutyasulit! Jó program mindkettőtöknek.

2011. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem is most lesz Yorkim...hát azért én nem gondolom hogy hajnalba kellene felkelnem hozzá munka előtt ... kutya...szeretett add és kap...nem kell egy Herendi porcelánként tekinteni rá:) A lényeg hogy megkapja a szeretett és szerintem úgyis érezni fogja ha nem jár kozmetikába hanem mondjuk megpróbálom én igazítani -elvileg fodrász szakmám:P bár ez mit sem jelent e pillanatban:D Előtte Spancsim és dicsértek nagyon h szép a szőre:) - Vagy ha nem fésülőm meg minden pillanatban...És ilyet szerintem nem szabad mondani ,hogy akkor ne vállaljon az ember kutyát és nem kell a másikat le degradálni...elég szomorú...


De persze én kérek elnézést ha a kiskutyád beszélni tudd és leült veled egy kv mellé és elmondta hogy neki mi kell és hogy tetszik...


ennyire ne legyünk már okosak:)

2011. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!