Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retrievert kint vagy...

Golden Retrievert kint vagy bent jobb tartani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
"kint vagy bent" helyett kertben vagy házban:D
2009. nov. 29. 16:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon emberközpontú kutyák, ezért én azt mondanám, hogy délelőttönként, amikor nem vagytok otthon, akkor a kertben, ha meg otthon vagytok akkor engedjétek be a házba is. Ismerőseim is házban tartják a goldijukat és csak eleinte volt vele gond(szobatisztaság, cipőrágás). Viszont a szőrét egész évben hullatja.
2009. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kint-bent dologgal az a baj hogy nem minden kutya tudja megtanulni(megérteni) hogy mikor hol lehet. Úgyhogy döntsd el. De szerintem kint jobb lenne neki is és neked is:)
2009. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell donteni, hogy hol lesz tartva. Azt nem lehet vele megcsinálni, hogy a lakásban tartjuk, aztán ha már megúntuk mehet a kertbe. Ez egy aranyos és ragaszkodo állat. Amennyiben a lakásban tartjátok, akkor jobban hullatja a szorét, ha kint van állandoan akkor megtatrja azt a melegíto pihe aljzat szorzetet amely kulonben a legjobban melegíti. Ha kint lesz akkor nagyon jol izolált kutyaházat építsetek számára, hogy ne fázzon meg.

De azt a kutyát, amelyiket már egy ideig a lakásban tartottatok, ne rakjátok ki, nagyon fog szenvedni a gazdi hiányátol. és nem alkalmas házorzésre, mert mindenkivel rogton barátkozik. (A szakirodalom azt írja rola, hogy a zsiványokat odavezeti a cslaádi kincsekhez,hogy ne keljen keresniuk - ezt azért ne vegétek szoszerint).

Mi a lakásban tartjuk, csak egyik alkalommal névnapot jottek koszonteni a szomszédok a vikedházba, hogy a kutya ne szívja be a sok dohányfustot, ot kint hagytuk a ház elott, ott fekudt a foldon.Mivel már jo hideg volt, úgy megfázott szegényke, hogy hetekig kellett vele orvoshoz járni, nekik allig van szorzet a hasokon, így acsupasz foldon fekudt.Mai napig is sajnálom ezt az esetet. (most inkább a vendégeket hagyom kint, ok tudnak szolni ha fáznak)

2009. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk amstaffunk van, és mikor hazahoztuk bent volt, mert még picike volt, aztán eljött az ideje, hogy kirakjuk, de nem volt szívünk :) úgyhogy nála úgy van, hogy ha nem vagyunk itthon kint van, ha meg hazaértünk, bejön. Megtanulta hogy jelezzen ha pisi van vagy kaki, és így már semmi probléma nincs vele :) szerintem jobb így neki is, meg az én lelkemnek is, hogy nem kell kint aludnia a hidegben :)
2009. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy goldim. Én a kint létet javasolom, persze nem baj ha egy-egy téli hideg estén beengeded, bár semmi szükség rá. Nagyon vastag a bundája!
2009. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kint fogom tartani:)
2009. nov. 30. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Kint biztos jobban érzi magát, de nagyon emberszerető kutyus! Ha beszeretne menni szerintem ne tiltsd ki. Igy kinti-bent:). Viszont ha csak bent lenne az se lenne jó neki, mert akkor nem lenne akkora szabadsága!!!
2009. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nem igaz, hogy bent jobban hullajtja. Kint hullajtja jobban, mert ott nem állandó a hőmérséklet.
2010. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!