Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sok gazdi? Bővebbe...

Miért ilyen sok gazdi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mi panelban lakunk és van egy foxi keverék kutyánk, akinek nagyon nagy a mozgás igénye. Ezzel nincs semmi gond, mert póráz nélkül szoktuk sétáltatni, így rengeteget szalad. De sok embernek nem tetszik. Ha van olyan ember akinek vad a kutyája, oda kiabál, bunkó stílusban, hogy fogjam meg a kutyát. De könyörgöm miért én büntessem a kutyámat, mert az övé agresszív. Jah és ő tudja, hogy melyik az a kutya amelyikhez nem ajánlatos oda menni. Ahoz nem is megy oda. Nagyon sok gazdival vesztünk össze ez miatt. Szerintetek kinek van igaza? Régen ez nem volt divat.
2009. nov. 27. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekik. Nem szabad elengedni,mert ha jön valami vadabb kutya,akit szintén póráz nélkül sétáltatnak,majd szétkapja.

Tudom,nekünk is volt ilyen problémánk,addig ameddig egy póráz nélküli stafforshire-el nem találkoztunk,szegény spánielt alig tudtam kimenteni.

2009. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem városban nem sétáltathatsz kutyát póráz nélkül. Erre még külön szabályzat is van úgy tudom. Ha póráz nélkül sétáltatnád, vidd ki az erdőbe vagy olyan parkba ahol ez megengedett. Én is félteném pl. a gyerekemet, akármennyire úgy gondolod, hogy megbízható a kutyád.
2009. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Mindkettőtöknek igaza van. Az ő kutyája azért lesz aggressziv, mert a tiedet szabadon hancurozni látja.

Irigykedni kezd a kutya, hogy " Nézzenek mán oda, ez a kis mitugrász kedvére rohangálhat, nekem meg itt kell a gazdi mellett mennem". Ha úgyanúgy sétáltatnád a kutyádat - amit érthető okokból nem teszel -, akkor valószinüleg nem történne meg ez a kis incidens.

Sajnos ezt le kell nyelni, jobb ötletem nem nagyon van max. tanítsd meg a többi kutyát is poráz nélkül jól viselkedni ;) .

2009. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Bocsesz,de nekik van igazuk.

Először is lakott területen kötelező a pórázon vinni a kutyát(már ebből kifolyólag is ott a pont,jogos a beszólás).

Másrészt nagyobb veszélynek teszed ki mind a saját,mind a más kutyáját,mivel köztudott,hogy például egy pórázon lévő kutya máshogy reagál,mint a szabadon lévő,így sokkal nagyobb a konfliktus veszélye.

Én is kiviszem inkább az erdőbe,mezőre had fusson,pedig van,hogy 20 percet kocsikázunk mire találunk egy jó kis helyet,de megéri!

2009. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

nemtom.. én természetvédelmi környezetbe osztálykirándulás alkalmával láttam kb minden 2. kutyát szabadon sétálni és nem kaptak össze, pedig... egy Amsaff meg egy dobbermann és ott volt egy tüzelő roti... tiszta vért hagyott maga után XD én csak néztem h hogylehetnek ilyenek h szegény rotit minden negyedik kutya felcsinálja... :SSS de ott még erdész is ment és elnézte...

de városba tényleg nem szabad, mer vmire is felfigyel és ott a baj. :SSS

2009. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem viszont az én kutyámat én ismerem legjobban és tudom, hogy ha szabadon van akkor, hogy viselkedik, a másik kutyát meg az Ő gazdija ismeri ha szól akkor az enyémet elhívom onnan. Volt már, hogy én sem értettem miért visít az öregasszony, hogy fogjam meg a kutyámat (mert nem tünt veszélyesnek a helyzet) de aztán mondta: attól fél az Ő kutyája elrántja Őt az enyém miatt. (megfogtam)

Igaz, elvben csak pórázon szabad kutyát sétáltatni, DE a kutyának szüksége van arra, hogy néha "ész nélkül" rohangáljon a másikkal (aki látott már hatalmas körökben rohangáló/ vágtázó kutyákat az tudja, hogy egy ember számára szinte lehetetlen annyira gyorsan futni). És nem csak hétvégén meg az erdőben/ réten hanem a napi séta alatt is szükséges a futás, pórázon viszont EZ kizárt. Sajnálom azokat a kutyákat (és a gazdikat is) akiket csak pórázon sétáltatnak (ez egyiküknek sem jó, de néha nincs más lehetőség).

2009. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia! szerintem sem kellene így reagálniuk a másik gazdiknak!nekem pici yorkim van és amíg nem tudott póráz nélkül sétálni addig mindig úgy volt még kint a parkban is rajta volt a póráz ilyenkor oda jöttek nagyobb kutyusok is és játékból volt h fellökték a kutyum mégse kezdtem el üvöltözni h fogja már vissza a gazdi a kutyáját!

én általában úgy csinálom hogy leviszem mögénk a parkba ott van egy elkerített pálya és ott elengedem és ott labdázunk.ha valakit zavar hogy a kutya el van engedve nem jön oda akit nem az behozza és együtt játszanak a kutyusok.

és az hogy biztos féltékeny a kutya h ő nincs elengedve azért ugat ...hát nevelje meg a gazdi h ne ugasson meg fűt fát és ne lépjen fel agresszívan és talán el lesz ö is engedve!

2009. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekik van igazuk. Tudod baromira idegesítő amikor az erős védőösztönnel ellátott, szabályosan pórázon sétáló, szorosan összetartó kutyáimhoz az én engedélyem nélkül odajönnek más kutyák! A fent soroltak miatt még jó hogy megugatják! Talán azért viszem őket pórázon mert okom van rá! Honnan tudjam, hogy a másik kutya, be van-e oltva, hogy az én kutyám nem tüzel-e, hogy nem beteg, hogy nem agresszív? Annyira bírom amikor annyit sem mondanak, hogy bocs, hanem elersztenek egy tétova Buksi gyerevisszát, majd tehetetlenül állnak. Vagy még jobb amikor azt kiabálják, hogy nem báánt... És ez kit érdekel? Ha én megköttem a kutyáim nyilván nem akarom, hogy most épp kapcsolatot teremtsenek, nyilván volt rá okom. De a legjobban azt bírom amikor ránk támad egy kutya és a jó gazdi azt kiabálja, hogy nehogy elkergessem, mert megharap engem is... -.-" Itt nem is arról van szó, hogy agresszív. Ha nem akarom akkor ne jöjjön hozzánk senki.

Szóval nekik van igazuk, eleve a kutyát pórázon kell sétáltatni. Minden amit póráz nélkül tesz azért te vagy felelős! És akik szabályosan közlekednek, azoknak joga van hozzá, hogy egy kutya ne menjen oda hozzájuk ha ők azt nem akarják. Azt meg ne mondd már meg hogy a soha nem látott kutyákról a te szuperokosod megmondja, hogy nem veszélyes-e odamenni hozzá. A kutyád sétáltasd pórázon de ha nem akkor alap, hogy legalább akkor kösd meg vagy hívd lábhoz (ha van olyan engedelmes) amint másik kutyát látsz. És csak akkor engedd oda ha A MÁSIK GAZDA EBBE BELEGYEZIK. Nem is értem mi ezen a kérdés. Könyörgöm nehogymár a másik legyen rossz azért mert a te kutyád odamegy hozzá! Szerintem a pórázravétel nem olyan nagy büntetés egy felejelentéshez vagy egy nagy kutya támadásához képest... Majd akkor okoskodj... Nem 100%-osan engedelmes kutyát csak olyan helyen engedünki el ahol nincsenek idegenek és ahol gyorsan meg lehet látni ha jön valaki.

2009. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és én is póráz nélkül sétálok, és ha jön valaki akkor lábhoz hívom vagy megkötöm. Mert nem olyan könnyű egyszerre három kutyát fegyelmezni. Szóval nem kell azt hinni, hogy abból áll a séta, hogy katonásan mennek mellettem.
2009. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, bár az utolsó elötti stílusa nem igazán tetszik, de hát gondoltam, hogy itt is lesznek olyan parasztok, mint az utcán, miért pont a net lenne kivétel. Egyébként, nem azokra gondoltam, akinek tüzel a kutyusa, mert persze, hogy természetes, hogy figyelmeztet, hogy mi a szitu. Valóban nem megy oda az én kutyám az agresszív kutyához, mert ő tudja, hogy kivel lehet és kivel nem. De a gazdi, miért nem tesz szájkosarat a harapós kutyára, az is kötelező. Na mindegy azért továbbra sem fogom meg fogni a kutyámat, az szerintem állatkínzás.
2009. nov. 29. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!