Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás roham után mit...

Epilepsziás roham után mit csináljak vele?!

Figyelt kérdés

Kutyámnak utóbbi időben epilepsziás rohamai vannak. Elég öreg, voltunk dokinál, valószínűleg a korából adódóan szervi eredetű a baj.


Namármost rohama van, aztán elernyed, fekszik, nyugtatgatom, simogatom. És utána fölpattan (mintha csak csettintésre történne, nagyon fura) és elkezd ordítozni. Körbe-körbe gyalogol a szobában, közben nyafog, nyöszög és néha üvölt egyet (farkasvonyítás).


És ez megy órákig...Elég idegesítő, nappal még kibírható, nade 2x is éjjel jött rá és az egy dolog, hogy én füldugóval alszom, de a szomszéd nem biztos, hogy díjazza ezt a lármát :/


Mit csinálhatnék vele? Másik helységbe nem tudom kirakni, mert ott nekimehet dolgoknak (pl. bútor), amivel kárt tehet magában.



2013. dec. 19. 14:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Valaki...?


A roham kb. másfél percig tart, de utána 3-4 órán át mászkál és hisztisen ordít.

2013. dec. 28. 15:37
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam már, hogy altasd el. Ez a kutya már csak szenved. El kell fogadni, hogy egy kutya nem él örökké.
2013. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Első sorban alaposan ki kellene vizsgáltatni, hogy kiderüljön mi is az a szervi ok, és azt kezelni. Sokszor csak egy lappangó gyulladás okoz görcsrohamokat az arra hajlamos kutyánál (embernél is). Szóval ideális esetben ez úgy kezdődik, hogy vérkép, meg hasi- és szívultrahang. Ez még az olcsóbb része, nagyon max 20 ezer forintból megvan. Ha ezek nem utalnak semmire, akkor jön a húzósabb része (CT, MRI), de igazából az antiepileptikumot jó beállítását már most el lehet kezdeni. Az van, hogy kellene keresni egy epilepszia specialistát, aki segít ebben. Általában kétféle antiepileptikum párban adásával kezdenek, és emellé szokták próbálgatni, hogy a vízhajtó, vagy a glicerin, vagy a kettő kombója kiegészítő terápiaként szükséges-e.

A gyógyszereknél szépen fokozatosan kell elérni a cél adagot, annak nyolcadával, hatodával kell kezdeni, és figyelni, hogy mi változik.

Roham utánra szoktak adni kúpot, amitől 2-3 órát alszik a kutya, és utána már jól van.

Már a legminimálisabb gyógyszermennyiségtől is csökkennie kell a rohamok számának, intenzitásának, és gyorsulnia a regenerálódásnak. Ha bármi nem stimmel, menet közben kell változtatni az arányokat/mennyiségeket, kiegészítő terápiákat. Van olyan kutya például, amelyiknél kamra tágulat okoz rohamokat, náluk sokszor már az is elég roham kezelésre, ha rendszeresen szednek vízhajtót.

Az epilepszia nem az a betegség, amit majd mi megoldunk a gyakorikérdéseken. Ha pest megyei vagy, tudok ajánlani jó orvost, aki nem drága.

2013. dec. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, pesti vagyok, úgyhogy ha megírod a doki nevét, azt megköszönném!


12-es te meg menj oda, ahova gondolom! Akkor ilyen alapon a nagymama is dögöljön meg, ha havonta 1x pocsékul érzi magát, mi?! Idióta!

2013. dec. 29. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!