Hogy lehetek kutyaoktató ha nem szeretnék suliba járni a kutyámmal?
Sose fogom megerteni a tukoriskolahoz valo hozzaallast mint penzlehuzast.. az 49.000ftot kifizeted 13xmasfel oraert + a potfoglalkozasokert. Az alapfokon kb 25 kozepfokon 28ora. Es ebben benne van a vizsgadij is. Nem keves nem mondja senki. De ahhoz kepest amit jo par mas iskola nyujt 10en parezrekert szerintem megeri.. raadasul a tanfolyamok utan nem dragabb mint mas iskolak..
Tukor sulin en olyat meg nem tapasztaltam h feltunk volna kutyatol.. ha volt olyan kutya aki veszelyes lenne emberre akkor az megy ki terapiara. Esetleg szajkosarba vesz reyzt a foglalkozason.. (a gazdak miatt sem lehetne ez maskent) foleg mivel a foglalkozasok nagy resze poraz nelkul van...
Mindenki beszol arra is h nincsenek sport eredmenyek. Ez az iskola nem kutyas sport iskola, hanem csaladi kutyakat nevelunk. Persze vannak sportok de ezek tobbnyire eletmodkent szerepelnek meg nem versenyre felkeszitesek..
ma 12:39
Nem is kell megértened. Mindig voltak, lesznek emberek, akiknek, ha valami nem tetszik, jön a lehúzás, kákán csomó keresés. Az emberek nagy része hajlamos csak azt elfogadni egyetlen járható útnak, ami szerinte az egyetlen járható út . Aki ezen kívül esik, azt vannak akik minden módon megtéríteni szeretnék. Aztán a térítésnél már ki szelíd, ki más módszert használ.
Ha segíteni akarsz és nem pénzt keresni, akkor miért nem hozol ki néhány problémás kutyát menhelyről, gyepiről, ideiglenestől és dolgozol velük? Van miből választani és a kutyák nem kérik az okleveledet.
Egyébként én úgy gondolom, hogy akinek nagy arca van, az nem jó szakember és nem is lesz az soha. Aki azt hiszi, hogy mindent tud, az valójában csak kapizsgálja a dolgokat. A kutya és a kutyakiképzés olyan dolgok, amelyeket egy életen át tanul az ember, új módszereket kell megismerni, rengeteg kutyával kell dolgozni, a jobbaktól (és a gyengébbektől is!) tanulni, saját magadat folyamatosan felülvizsgálni.
Ne haragudj, de ha az én kutyám problémás lenne, nem adnám olyannak, aki másokat csak szapul, önmagát isteníti, közben meg egyetlen kiképzővel sem dolgozott még együtt, csak vannak kutyái és könyveket olvas...
#10
Az igen , akkor mégis miért fizeti a gazda be azt a sok pénzt?! Ha egy tanfolyam alatt semmi eredményt nem képes elérni a gazda a kutyájával, akkor az adott suliban nem kis gondok vannak hozzáértés téren...
Az iskolában egy kiképző átveszi a pórázt a gazdától, főleg annak a kérésére, mert a kutya problémás, netán verekedős a többivel és vagy egyáltalán nem fogad szót és nem figyel a gazdájára. Ott a kiképzőnek kell a kutyát helyre tennie úgy, hogy néhány alkalommal miközben a csoportot vezeti a kutya a kiképző kezében van és azzal oldja meg a gyakorlatokat, miközben a gazda nézi. Ez nem arcoskodás és nem ki ha én nem. Van olyan kiképző aki erre alkalmas és megcsinálja de van olyan aki nem és azért nem vállalja be mert meghaladja a kutya az ő fizikai képességeit és netán tart is tőle.
Az a kiképző aki házhoz megy nem tudhatja, hogy az adott kutya milyen. Lehet, hogy harcolnia kell a kutyával, míg az őt el nem fogadja, vagy nem vállalja mert nem meri. Vagy ha meri is, de egyedül nem megy akkor egy másik kiképzőt is hív mert ketten kellenek a kutyához.
ma 17:15
Persze. A kiképző szépen rendbe rakja a kutyát, aztán gazdi kezébe kerül a póráz és a kutya ismét előadja a régi dolgait. A gazdát kell megtanítani kezelni a kutya hibáit, nem a kutyát a hibái elhagyására idegennek.
Hét hét alatt nem lehet csodát tenni, ha egy gazda motivált és nyitott a dolgokra akkor nagyon sok mindent el lehet érni vele. Ha hét hétig a kifogásokat gyártja hogy milyen hülye a kutyája azzal nem lehet mit tenni.
Én oktatói oldalról látom hogy mit meg nem teszünk 1-1 gazdáért hogy segíteni tudjunk. Mennyi plusz munka van azért hogy külön külön legyen foglalkozva velük.
Valakinek lehet támogatni a motivációját de helyette nem lehet meghozni a döntéseket.
Ha valakinek nem elég 1 tanfolyam akkor mehet ingyen még egyre..
ma 22:51
Na, ezért nincs pontos válasz nálunk arra a kérdésre---mennyi idő a BH vizsga elérése, vagy akár a vizsga elvárásainak megtanítása a kutyának?
Erre nem is lehet pontos választ adni. Hiába jelölünk ki akár 3 hónapot, ha a gazda nehezen érez rá a technikára. Ha a kutya nem igazán motiválható, és még ezer "ha" van, ami beleszól abba, ki, milyen ütemben tud haladni, eredményt elérni.
Azért egy E1es és egy ü2es vizsga nem ilyen sok tényezős mivel elég primitívek. Arra azért fel lehet készíteni mindenkit. Az hogy utána meg mit csinál hogy csinálja az már magánügy úgymond. A további vizsgákra a felkészítés nem 7hét alatt zajlik ^^
Lényegében a tanfolyamok nem is a vizsgákról szólnak, az alapfok a kötődés kialakítása erősítése, a közép meg a büntetés és magasabb szintű tanítás bevezetés kb.. A vizsgára felkészülés meg csak ad egy vázat az egésznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!