Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lopnak az emberek...

Miért lopnak az emberek kutyákat? Mi hasznuk belőle?

Figyelt kérdés
Sok kérdés olvastam hogy ellopták a kutyám.. (föleg a yorkikat lopják mer jópár kérdésbe ez volt)
2009. nov. 23. 19:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A pénz miatt: szimplán haszont szerezni, szaporítani, belföldre - külföldre eladni, (laboratórium, kísérletek, kutyatáp gyárak). A külföldi transzportoknak nagy keletje van, jó üzlet. A "harci" kutyákat pedig verekedtetésre viszik.

Undorító, hogy emberek képesek érző lényekkel kereskedni, tárgyként kezelni őket... :(

2009. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

Manapság az is hozzátartozNA a kutyák tartásához, hogy megneveljük, tanítgassuk, képezzük. Ne csak szobacirkáló legyen. Aki nem képes megtanítani a kutyáját arra, hogy idegenektől ne fogadjon el kaját, ill. hogy ne legyen annyira bizalmaskodó az meg isérdemli. A kutyatartás nem csak utyuluputyulu.

A yorkiknak is meg lehet tanítani az őrző-védő alapokat, és így nem kerülnének bajba. A kistermetű kutyák többnyire nagyon gyors felfogásúak, csak a gazdáik lebutítják őket... Egy yorkinak is simán meg lehetne tanítani az élelem megtagadást, és az idegenekkel szembeni bizalmatlanságot.

Nekem mondjuk pumim van, könnyű a dolgom, egy gazdás, és még a családom többi tagjával sem olyan közvetlen, mint velem.

Egyszer kipróbáltam, hogy leültettem egy pékség előtt, Maradj és elbújtam, megkértem egy pasast, hogy vezesse el, adtam neki kaját is. Mint a kőszobor, csak mormogott néha a srácnak, hogy nem igazán tetszik neki a dolog. :D Kértem hogy vonszolja el, na hát erre már nagyon morgott, szóval abba is hagytuk, mert lehet, hogy neki támadt volna a srácnak. (Megjegyzem: nem jártunk kutyasuliba, mert az drága nekünk, csak alkalmazom a módszereket, amiket itt is, ott is találok és jónak vélek... Szóval arra nincs kifogás, ha neveletlen a kutya és nem kötődik a gazdájához eléggé. A gazda tehet erről is, mint bármilyen más kutyás problémáról.)

2009. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A kis divatkutyákat eladják, a keményebb kutyák (ált. pitek, staffik) mennek próbabának ami azt jelenti hogy rajtuk edzik a harcos kutyákat.. És aki azt hiszi hogy egy ilyen kutyát nem lehet ellopni az téved, ahogy írta az előző is, erősen el lehet az ebeket butítani.
2009. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ja az enyémeket sem tudnák elvinni. A drága kismudikat. xD Szerintem a fajtatiszta kutyákat szokták ellopni, hogy értéskeítsék őket vagy szaporítsák. Nwm tudom, hogy egy idegenekkel szember harapós kutyát érdemes-e ellopni, de sajna azokat meg lefújja egy betörő vagy valami hasonló rossz dolog történhet velük... :(
2009. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12.20: Szerinted yorkinak őrző-védő alapokat kéne tanítani!? Nézz már meg egy yorkit! 3 kg-os társasági kutya, ellenkezik a természetével, hogy őrző-védő kutyának képezzék ki. Nem azt mondom, hogy ne képezzék őket is, de ne őrző-védő kutyának! Az idegenekkel szembeni bizalmatlanságot sem kell feltétlenül belenevelni, hiszen TÁRSASÁGI kutyák. Ha hűséges, nem fog elmenni idegenekkel, viszont egy harapós kistermetű kutyát is el tudnak lopni, ha nagyon akarják.
2009. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát persze!

Ha valaki el akar lopni egy kutyát sokkolja, zsákba be, és már mindegy, hogy harapós-e vagy sem, mert az élete hátralevő részét egy kennelben tölti, és nem nagyon találkozik emberekkel.

És én őrző védő alapokról beszéltem. Ami azt jelenti, hogy maximálisan megbízható egy kutya. És attól még, hogy társasági kutya lehet az idegenekkel szemben tartozkodó. És ugyebár, ha rendezettek a falkaviszonyok, akkor csak a gazdi ENGEDÉLYÉVEL fog barátságosan viselkedni. Ha pl ki van kötve egy bolt elé, és megmorogná azt, aki el akarja vinni, nem tettetnének az emberek közöny, olyan könnyen és sok esetben.

Jaj, és ne eljtsük már el, hogy a yorki teljes neve yorkshire TERRIER, és köztudott, hogy a terrierek nagyon tanulékonyak és vadász vér folyik az ereiben.

Az más kérdés ha a gazdi "társasági" táskakutyát farag belőle.

2009. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is ellopták a fajtiszta magyarvizslámat. Nagyon szomórú voltam. Kéne egy büntetés a kutyalopóknak!!!
2009. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

20.27-es nek.


Megjegyezném hogy a yorki az eredetileg vadászkutya. A hozzád hasonló emberek "neveltek" belőle társasági kutyát...

És a kutya az kutya, nem hal bele egy "yorki" ha neadjisten' megugat egy embert vagy használja a csepp kis fogacskáit.

2010. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!