Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen sokan utálják a...

Tényleg ilyen sokan utálják a pekingi palotapincsit?

Figyelt kérdés
nekem van egy 3 éves pincsi lánykám és imádom. nagyon okos, hamar tanul, csendes. nagyon embercentrikus, játékos, nyugodt természetű. és igazi jellem. és mégis sokan utálják. nem az én kutyám, hanem úgy általában a fajtáját. mert ronda( az én kutyusom egyébként tüneményes, nem az abszolút pincsi kinézetű, pedig fajtatiszta) és agresszív, mogorva. én ismerek jónéhányat és egyik se ilyen, nagyon kedvesek. honnan ez a sok előítélet? aki ezt mondja annak ez tapasztalat vagy csak mondja mert jól hangzik?
2009. nov. 23. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pincsim van és a légynek sem ártott még soha..sőt elég beszari:-) De nagyon kedves és ragaszkodo
2009. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utálom, de soha nem választanék magamnak.

Az tény, hogy gazdafüggő a viselkedése.

Egy palotapincsit ismertem személyesen, ő uralta a házat, "anyuka kedvence" volt, még azt a parancsot sem teljesítette, hogy "ül" és képes volt a saját gazdájába is belemarni.

Bár ez szerintem extrém eset, ha jól van nevelve szerintem is jó családi kutya válhat belőle, de mivel hajlamos az önfejűségre, nem mindenkinek való, csak aki következetesen neveli és nem hagyja, hogy a fejére nőjön.

2009. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem is pincsim van, nagyon tud szeretni, de elég sokat acsarkodik más kutyákkal, és a férfiakat mindig megugatja (persze egy idő után már nem). De még soha senkit nem harapott meg. Csak néha megugat egy-egy embert.
2009. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer találtam egyet, nagyon édes volt, hamar meg is lett a gazdája. Magamnak nem választanám a fajtát, de aranyosak.
2009. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én valóban NAGYON de nagyon utálom őket. Mivel egyetlen egyel sem volt még pozitív tapasztalatom! Mindegyik ugat engem, ugatja a 25 kilós kutyámat, mint az őrült és baromira felidegel hogy az ilyen kis vakarékok folyton támadják elég nehéz benne visszaszorítani az ösztöneit..

A te kutyád biztosan nem ilyen a leírtak alapján de én attól még nem szívlelem a fajtát.

2009. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem utálom de tényleg ronda. Szerintem. Arról nem is beszélve hogy az ami nem tetszik rajta (rövid lábak, turcsi orr), az magának a kutyának is kellemetlen esetleg veszélyes. És sokszor hallottam róluk, hogy agresszívak, de szerintem ilyen más kutyák között is van. Ha a pincsinél többször az esetleg azért lehet, mert olyan kicsi, nehezebb igazi kutyaként kezelni.

Én nem tartanám, de amúgy semmi bajom vele.

2009. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy pincsim... hááát... meg kell hogy mondjam nem álmaim kutyája mert nekem a kutya nem egy pincsinél kezdődik :) Kissé zavar hogy ilyen kicsi (előtte németjuhászom volt aki még mindig él). Viszont imádom :D Rocky egyáltalán nem mogorva. Jó meg kell hagyni hogy harcias ha azt mondom neki fogd meg megfogja de el is ereszti :) nevelés kérdése. Szerintem a legtöbb kiskutyára azért mondják hogy agresszív (meg azért agresszív) mert nem volt rendesen szocializálva ami nagy hiba. Rocky senkit nem bántott még. Na jó azért azt el kell mondanom hogy ha a hörcsögeim kiszabadulnának nem nagyon élnék túl... :D de nem tehetek róla hogy ennyire féltékeny rá.
2009. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is az van.és képzeld mindenki dicséri. felénk egyszer egy palotapincsi mikor nem volt senki otthon addig nem engedte be a betörőket még a szomszédok meg nem halották(a kutya már félig halott volt)de megmentették:D nagyon jó házörzők okosak.Ne foglalkozz velük!
2010. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!