Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg túlreagálom, hogy...

Tényleg túlreagálom, hogy megcsípett egy kutya?

Figyelt kérdés

Ki vagyok akadva napok óta! Mert sétáltam az utcán, és kiszaaldt egy kutya az egyik udvarról, és ugatott, és oda jött közel hozzám, és belém csípett, majd vissza rohant!

És ezt nem értem! Még soha SOHA nem harapott meg egy kutya sem! Pedig voltam annyi helyen ahol voltak kóbor kutyák, és ugatáson kívűl még sosem értek hozzám!

És nem értem miért!

Tényleg, sosem próbált még megharapni egy kutya sem, még a szomszéd kutya sem, pedig kerítésen át simogattam!

Erre kijön egy kutya az utcára, és belecsíp a lábamba!


Azt mondta egyik ismerős, hogy zárjam már le a témát, megharapott, nem haltam meg, és ennyi!


De most ez tényleg túlreagálás?

17/F



2013. dec. 7. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nemtudom. Sztem igen.
2013. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha látszik a harapás nyoma, akkor két dolgot tehetsz:

1. bejelented jegyzőnél, rendőrségen, vagy ahol kell

2. -

Akármit is választasz, a "kiakadás" vagy "hiszti" teljesen fölösleges.

2013. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
71%
Én is úgy látom, hogy túlélted. Hacsak nincs a kriptában net. Nincs valami jobb elfoglaltságod szombat délután, mint ezen rágódni?
2013. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

túlreagálod, vannak harapós kutyák.


Nekem is volt olyan, hogy egyik rokonunknál (még régen) simogattam ketrecen át, pontosabban, be akartam nyúlni, olyan békésen áldogált ott (nem egy nagy kutya volt). Egyszercsak az ujjamra belekapott, de valahogy pont a körmömre, gyorsan elkaptam onnan. Meglepődtem rendesen.

Sőt, volt olyan kutyánk, amit nem mertem simogatni...

2013. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem reagálod túl. Engem is harapott már meg kutya. Ugyan úgy ahogy téged, kiszaladt az utcára és megtámadott. Engem több helyen is megharapott és ha nem jön a gazdája, akkor nem tudom mi lesz. Hozzáteszem ez egy nagy német juhász volt. Utólag kiderült nem én voltam az első és nem az utolsó, akit megharapott.

Ez kb 15 éve történt, de még mindig bennem van a félsz, ha kutyát látok.

Ha egy kutya emberre támad ott szerintem valami baj van a kutya "nevelésével", tehát ezért sem ártana tenni valamit, figyelmeztetni a gazdáját, vagy a jegyzőt, vagy az állatorvost, nem tudom mi a menet.

Belegondolni is rossz, ha legközelebb egy gyerekre támad, esetleg az arcát harapja meg.

A másik dolog, veszettség elleni oltás lehet nem árt, ha nem volt a kutyának, és tetanusz.

2013. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen...
2013. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó, egyszer a pusztában bicajoztam, mikor utánam eredt egy közeli tanya 4-5 tagú falkája. Párszáz méteren ezek a nagytestű kutyák kapkodtak a lábam , és a bicaj felé, és egy teremtett lélek nem volt ott, aki segíteni tudott volna.

Megnyugtató volt szembeszélben ezerrel tekerni egy nyugdíjas bicajt, miközben fogak csattogtak tőlem centikre.

Nemtudom, de valahogy nem rágódtam ezen napokig. :D

2013. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
100%

Nem azon vagy felháborodva, amin jogos lenne. Tök mindegy, hogy neked milyen a viszonyod a kutyákhoz, vannak ilyen súlyosan félrenevelt jószágok. Az igazi baj az, hogy a gazdája egyáltalán kiengedi a kutyát az utcára felügyelet nélkül. Ha valami hasznosat is akarsz tenni, akkor a gazda fejét kiabáld le. Nem csak a járókelőket veszélyezteti, de a kutyát is. És még szó sem volt arról, hogyan és miért lett ilyen az a kutya.


Velem egyébként majdnem ugyanez esett meg. Utcán megyek, beszélgetek, kutya őrjöng a kerítés mögött. Nem foglalkoztam vele. Elhaladtunk előtte, már bőven a hátamat látta, amikor összeszedte a bátorságát, kiment egy lyukon és jól bokán harapott. Aztán úgy spurizott vissza hogy csak porzott a nyoma. A gazdája meg végignézte és még neki állt feljebb.

2013. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem azon vagy felháborodva, amin jogos lenne."

Ezzel a gondolattal teljes mértékben egyetértek!


DE....

Azért a csípés és a harapás között van egy kis különbség. Tény és való, hogy az a kutya is jól félre lehet nevelve, hogy egyáltalán kiment a kapun. De szerintem (és ez csak az én véleményem)csak figyelmeztetett téged, hogy sipirckáljál el a területéről.

2013. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én is pipa lennék, ha megcsípne egy kutya így...gazdinak/jegyzőnek szólhatsz, hogy tegyenek vmit. Aztán úgyse fognak :( Itt pár utcával odébb két kutya MINDIG kint van...többször jöttek támadva kutyámra és rám, állítólag már haraptak is embert. Feleség nem tud mit csinálni, ő érti a problémát...férje engedi ki őket...

Másik utcában meg kutya feje kifér a kerítésen, ismerősöm kutyáját elkapta, nem sérült a nagy szőr miatt. Többször szóltunk-írtunk gazdinak, azóta sem csinált semmit a kerítéssel...

2013. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!