Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a yorkshire terrier?

Milyen kutya a yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
Ajánlanátok? tarthatnék otthon úgy hogy kint van egy 2 éves magyar vizsla, és van a családban egy 3 hónapos baba?
2009. nov. 22. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A yorki inkább lakásba való kutya.Gyerekbarát kutyust kell venni de ha pici a kutyus is meg a baba is és együtt nőlnek fel nem fogja bántani!Bár én továbbra sem értek azzal egyet hogy kisbaba mellett lakásban új házi állat pl kölyökkutyus! az addigiakat oké h nem dobjuk ki..de az új jövevényel lehetne várni mig a pici ovis koru lesz!
2009. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oksa köszi. ja de persze hogy a yorki lakásba lenne
2009. nov. 22. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A yorkshire terrier egy kutyafajta. A legkisebb terrierfajta kimondottan luxusállat. Masnit, sőt ékszert szoktak divathóbortból a sűrű szőrébe kötni.

Megjelenése [szerkesztés]

Hosszú szõrû terrier, a szőrzet nagyon sima és a test két oldalán egyenletesen lelóg. A választék az orrtól a farok végéig terjed.Nagyon tömör (kompakt) és elegáns, egyenes testtartású, jelentõségteljes a kisugárzása. Megjelenése életerõt sugároz, teste arányos. Minden magánál kisebb élőlényt meghajszol.


Fej [szerkesztés]

Koponya: kicsi és lapos, nem túl kiemelkedõ vagy ívelt.Fej:Némely kutyáknál kissé hegyes.Általában lapos.


Arc [szerkesztés]

Orra nem túl hosszú, orrtüköre fekete. Tökéletes, szabályos és teljes a harapása. A felsõ fogak szorosan illeszkednek az alsóakhoz és derékszöget alkotnak az állkapoccsal. A fogak egyenletesen helyezkednek el az állkapcson. Szemei közepes méretűek, sötétek, csillogóak, élénk tekintetûek és egyenesen elõre néznek. Nem túl elõreugróak. A szemhéjak sötét színűek. Fülei kisméretűek, V-alakúak, egyenesen állnak,nem túl messze egymástól, rövid és nagyon sötét tan-színű szõrzettel borítottak.


Nyak [szerkesztés]

Szépen nyújtott, egyenes tartású nyak.


Test [szerkesztés]

Tömör (kompakt)


Hát [szerkesztés]

vízszintes


Ágyék [szerkesztés]

jól kitartott.


Bordák [szerkesztés]

mérsékelten íveltek.


Farok [szerkesztés]

Áltatlában kurtított/vágott. Vágott: Közepes hosszúságúra kurtított, sûrû szõrzettel fedett. A szõrzet színe a test többi részéhez képest sötétebb kék, különösen a farokvégen. A hát vonalánál kicsit magasabban hordott.


Vágatlan: Sûrû szõrzettel fedett. A szõrzet színe a test többi részéhez képest sötétebb , különösen a farokvégen. A hát vonalánál kicsit magasabban hordott. Lehetõleg minél egyenesebb. Hosszúsága kiegyensúlyozott összképet ad.


Mellső végtagok [szerkesztés]

Egyenes tartásúak, arany tan színû szõrzettel fedettek. A szõrzet a végén néhány árnyalattal világosabb, mint a gyökerénél, a tan-szín nem terjedhet a térdízület fölé. Vállak: jól fekvõek.


Hátsó végtagok [szerkesztés]

Hátulról nézve teljesen egyenesen állnak, a térdek csak mérsékelten fordulnak el. Sûrûn fedettek arany tan színû szõrrel, a szõrzet a végén néhány árnyalattal világosabb, mint a gyökerénél, a tan-színezet nem terjedhet a térdízület fölé. Némely példánynak hátsó végtagjai(világosabb)acélkékes árnyalatú.


Mancsok [szerkesztés]

Kerek formájúak, a körmök feketék.A körmök igen nagyra meg tudnak nőni.


Mozgása [szerkesztés]

Lendületes; elölrõl és hátulról nézve szimmetrikusan és egyenes vonalon haladó.


Szőrzete [szerkesztés]

A testen mérsékelten hosszú, tökéletesen egyenes (nem hullámos), fényes, selymes szerkezetű, nem gyapjas. A fejen hosszú, arany tan-színû, mélyebb árnyalatú a fej két oldalán, a gyökerénél és az orron, ahol nagyon hosszú. A fej szõrzetének tan színe semmiképpen nem terjedhet ki a nyakra, a sötét vagy kormos színû szõrzet nem keveredhet a tan-színûvel. Szőre mindennapos gondozást igényel. Színezet: A nyakszirttõl a farok végéig sötét acélkék (nem ezüstös kék) szõrzet borítja a testet, melybe nem keveredhet fakó, bronzszínű vagy sötét árnyalat. A mellkason sûrû, fényes tan-színû szõrzet. A tan-színű szõrzet a gyökerénél sötétebb, mint a szõrszál közepén, a vége felé egyre világosabb.


Marmagasság:22,5-23,5cm [szerkesztés]

Várható élettartam:14 év


Tömege [szerkesztés]

Kölyök korban általában 100 dkg alatt,felnőtt korban pedig 1,5 kg-tól fejlődnek tovább a kutyák. A testtömegük nem haladhatja meg a 3.1 kg-ot. Némely országokban 2.5 kg alatt nem engedélyezett a fajta tenyésztése.


Hibák [szerkesztés]

A fenti leírástól való bármilyen eltérés hibának minõsül és alapos figyelemmel a megfelelõ módon elbírálandó.


Megjegyzés [szerkesztés]

Kanoknál a két here normális fejlettségű és a herezacskóban helyezkedik el.


[link]


Képek róla:

[link]


Továbbá:

Ajánlom ha tudsz elég pénzt és időt áldozni az ápolására.

A vizsla nem kizáró ok, mert úgyis lakásban fogod tartani.

A babára nincs hatással.

2009. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A babának nem lesz tőle baja, amikor én megszülettem nekünk a lakásban volt két spániel.
2009. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajánlani ajánlanám éppen, általánosságban jó természetű, kicsit hiperaktív és gyakran domináns fajta, hisz terrier. Ha van már egy 2 éves kutyád nem jelenthet gondot a megnevelése. Viszont kérlek csak akkor vedd meg ha belátod hogy ez is egy kutyafajta nem pedig valami kis illatozó színes dísz. Kezdek kibukni az olyan yorkisoktól akik hetente fürdetik csóri kutyát, aztán csodálkoznak hogy kint megfagy, megoldásnak pedig ráaggatnak egy méregdrága csillivilli kiskabátot..

Ha egyetértesz a leírtakkal akkor sok sikert hozzá, szerintem a babára nézve nem jelent gondot, veszélyt.

2009. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én yorkit szerettem volna, nagyon sokáig. Kisbabás anyuka vagyo, ésvolt nálunk látogatóban eghy kicsi yorki,a barátnőmé, de amennyire csak lehetett kiábrándultam belőle. Nem számoltam azzal, hogy terrier, és meg kellett tapasztaljam pár óráig a terrier természetet, hogy tudjam, nekem nem kell. Kis terroristák. Ugatnak, fegyelmezetlenek(és teyük hozzá, hogy a barátnőm sokat foglalkozik a kutyával), és az agyadra másznak. Hatalmas csalódás volt. :( Aztán agyaltam tovább a kutyán, hogy milyet is, és akkor határoztam el, hogy megnézek több fajtát, elmegyek minden kötelezettség nélkül pár tenyésztőhöz, és megfigyelem, melyik számomra az ideális kutya. Voltam shitzut nézni, csivavát, bolognese kiskutyát, és kínai kopasz kutyust. Szem előtt kellett tartanom a kislányomat, nagyon barátságos és nyugodt kutya kellett... és saját megdöbbenésemre a kopasz kutyus volt a legideálisab.. NYugodtak, tiszták, jó illatúak, és nem szőröznek, ami egy kisbabánál nem elhanyagolható szempont. A hugom is vett egyet, aki divatbolond, és imádja öltöztetni, meg fésülgetni a haját, (mert gyönyörű hosszú szép hajk van, amit ugyanúgy felmasnizhatsz mint a yorkiknak, és baba bőrük). Nekem ez volt a legjobb döntés. A kutya semmiből sincs kizárva, hiszen nem csinál olyat, ami miatt ki kellene, nem piszkos, nem büdös, nem szőrözik... az ideális háziállat. Ajánlom menj el eyet megnézni, mert élőben szépek!
2009. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kopasz kutya nem kutya, az egy véglet, tenyésztési csőd. Szerintem. Persze biztosan valakinek előny hopgy nem hullajtja a szőrét, agyon lehet fürdetni blablabla de ennyi erővel veszek kopasz tengerimalacot, az olcsóbb.

Nem kötekedni akartam, neked biztos ez a megfelelő választás de aki valóban nagybetűs KUTYÁT akar az összes jó tulajdonságával együtt az készüljön fel a rosszakra is. Ez alól nincs kibúvó:)

Egyébként az említett ugatós yorki még alapjaiban sem volt megnevelve ugyan is az ugatásról való leszoktatás (ha lakáskutyáról beszélünk) az elsők között kell hogy legyen még kölyökkorban.

2009. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mi az hogy kis terroristák??Fegyelmezetlenek ugatósak?? 4 yorkieval élek együtt és láss csodát egyik se terrorista...ha normálisan vannak nevelne tökéletes egyedek lesznek. Az a bizonyos barátnő baromira de nem fogalkozik normálisan a kutyával ha egy "kis terrorista"

Nem egy nevelésben elrontott kutya után kéne megítélni egy fajtát hanem körbe nézni normális helyeken...érdekes módon qaz én kutyáim olyan kultúráltan tudnak viselkedni h öröm velük az életem...

2010. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!