Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az Acanától lefogyott a...

Ha az Acanától lefogyott a kutyám, akkor érdemes váltani? Mire?

Figyelt kérdés

Többet kap, mint az előírt, de ha ennél is többet fog, akkor nagyon hamar el fog fogyni. Minden zsír lement róla, pedig ez a fajta állítólag könnyen elhízik.

Sokat mozog, de annyit nem, hogy olyan izmos legyen és látszódjon rajt.

Egyébként minden rendben a kutyával. Mozgékony, jó kedvű, egészséges, csak sovány. És már többen is mondták. A táppal is meg vagyok elégedve, de ^^.


Milyen nem drágább és hasonló jó tápok vannak?

Nekem pl ez tetszik:

[link]


És nem számít, hogy kukorica van bent, mert az minden nap eszik. Ha sétálunk, akkor az út tele van szórva vele, mert most aratták. Vagy valami ilyesmi.


2009. nov. 22. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
melyik fajta Acana volt? És a te kutyád milyen? mert nekem megtartja a rendes súlyát.. lehet, hogy rosszat választottál :S
2009. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Acana Adult, és beagle.

Gondoltam, hogy esetleg megpróbálom Sport & Aggilityvel, és abból adnék annyit, amennyi a simából kellene. Igaz drágább így, de nézegettem a tápokat, és háát....

Ami viszonylag jó, az drágáb, mint az Acana.

De így meg minden pénzem elmegy a kutyatápra.

És ő fiú kutya. Ivartalanítattni fogom, akkor elvileg könnyebben hízik. Nem?

2009. nov. 22. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamosabbak rá, de az, hogy elhízik-e, elsősorban a gazdán múlik. HA megnézed, akkor a metabolizálható energia az Acanában a több. Az, hogy mikor mennyire sovány egy kutya, vita tárgya lehet. Én is állandóan vitázom ez miatt a családdal. A kutya súlya akkor jó, ha az oldalát megtapintva könnyen érezni a bordáit, de nem látszanak ki. Az emberek hajlamosak elhizlalni a kutyákat, úgyhogy nem biztos, hogy a soványnak mondott kutyád tényleg az.
2009. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim sport & agillityt esznek és rettenetesen lefogytak, pedig dupláját adom! Azon kívül nagyon szép a szőrük és jól érzik magukat, de egyszerűen áhh.... :S Érzem a gerincüket, pedig van szőrük... Szóval nem tudom... Ennél drágábbat nem tudok fizetni....
2009. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
sport & agility a rendes súlyban segít, hogy bírják a munkát.. A miniset kéne, vagy a dokitól valami hízlalókúrát..
2009. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem válts tápot. Van kutya, akinek az Acana nem válik be. Válassz egy Dog Chow-t, Biomillt, Real Nature-t, Flatazort, Happy-dogot. Ezek olcsóbbak, középkategóriások. Heti 1-2x főzz mellé húst, zöldséget, adj 1-1 csontot rágcsálni fogpucolásra, esetleg gyümölcsöt, joghurtot is. Olcsóbban jössz ki, viszont ugyanúgy jól tudod táplálni a kutyát.

Ha nagyon nem hízik, adj neki 2-3 naponta egy szelet kenyeret, vagy keverj a tápjába 1-1 adag főtt tésztát. A tiszta szénhidráttól tuti el kezd majd gömbölyödni. (Túlzásba ne vidd.)

2009. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Orvos látta? Lehet, hogy ő csak ilyen alkatú. Én Acana Sport & Agilityt adok a kutyámnak, nem fogyott le tőle, sőt, ha kevesebbet sportolok vele, hízik is. Ha az orvos is azt mondja, válts tápot, de mindenképpen kérd ki a véleményét.
2009. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

Az Acana egy rakás sz&r. Nem tudom miért isteníti mindenki, az én kutyám is iszonyatosan lefogyott tőle. Megrendeltem egy 13,5 kilós zsákkal mert bevettem a hülyeséget amit itt szajkóznak, hogy az a legjobb táp. A végén már csak fűszereztem vele a házi kosztot csak hogy fogyjon már el végre..

A legnagyobb hátránya a megfelelő mennyiségű szénhidrát hiánya és a sok emésztést gyorsító gyógynövény ami benne van. Mikor megvettem még le sem esett, hogy tele van gyógynövénnyel. Mire elfogyott az egész, akkor jöttem rá és fogtam a fejem, elgondolkodván rajta hogy milyen tüneteket okozhat az ha nem kúraszerűen fogyasszuk ezeket a növényeket hanem állandóan.. Hát nem egészséges, annyit elárulok...

2009. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Jajj elnézést, a lényeget kihagytam. Szerintem házi kosztra érdemes váltani. Nem az ebéd maradékára gondolok, hanem a házilag összeállított menüre ami megfelelő arányban tartalmazza azokat a dolgokat amire a kutyának szüksége van. Így te ellenőrizheted..

Ha minden áron tápot akarsz ne adj ki érte ennyit, a Lidlben hasonló beltartalommal megveszed az Orlandót. A 3 kilós egy ezres..

2009. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mire a 0% már megint fáj az IGAZSÁG? Mennyi szánalmas pöc5 írkál ide...
2009. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!