Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen emberi kaját nem...

Milyen emberi kaját nem szabad adni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
van egy pincsim és néha adok neki főtt kaját, mert hiába váltogatom a tápot meg konzervet, néha nagyon unja. a krumpliról hallottam, hogy nem jó a kutyának, de vannak még olyan dolgok, amit nem tudnak megemészteni vagy esetleg baja lesz tőle, mint pl csoki? előre is köszi
2009. nov. 21. 17:24
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Paradicsomot,sárgarépát se adj neki,és szerintem a krumpli se jó,mivel a keményítőt nem tudja lebontani a szervezete.
2009. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

amit nem szabad : mazsola - mert nem képes feldolgozni a szervezetük .sok szőlő - ugyanazért.szárnyas állatok üreges csontja - mert a rágás közben szilánkosan törik .nagyobb mennyiségű csokoládé,vagy kakaó-mert ,ua mint a mazsola.

amit nem érdemes : pl: burgonya - nincs tápértéke.

a többi zöldségek,gyümölcsöktől semmi bajuk nem lesz .

2009. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
2009. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

a váltogatást úgy értettem, hogy szárazat azt ugyanazt kapja és akkor konzervből veszek 1 márkából különböző húsosakat. de már rászokott arra, hogy a tápbl csak azokat a puha husis falatokat eszi meg, a többit csak akkor, ha nem kap semmi mást. egyébként imádja a zöldségeket és a gyümölcsöt, pl ha répát pucolok akkor mindig kell neki adni egy darabot és nyersen megeszik. meg az almát is imádja. csokit, mazsolát amúgysem adok neki. a fűszeres dolgokat is kerülöm, de pörköltet adok neki úgy, hogy összecsipkedett kenyeret összekeverem a szaftjával. de a zöldséglevest is imádja.

köszia segítséget, amiket írtatok akkor azokat kerülöm.

2009. nov. 22. 08:53
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

Le kéne lassan koccanni erről a szénhidrátot nem tudnak emészteni és nincs tápértéke szövegről. Az Acana és Orijen találta ki marketingfogásnak. Nem a levegőbe beszélek, lehet kicsit jobban tisztában vagyok az emlősök anatómiájával, mint egy átlagember. Valóban nehezen emészthető de minél tovább főzik, annál könnyebb. Ami a tápértékét illeti, igen, valóban nincs rá szüksége egy kutyának, ha szín izommal és májjal etetik, amiből ki tudja nyerni a szervezete számára szükséges glükogént. Amíg nem így van, addig kell neki a szénhidrát.


Egyébként annak a bizonyos 2 tápnak a gyártója azt elfelejti megemlíteni a kampányszövegében hogy a gyógynövények (amikkel tele van a tápjuk) KIZÁRÓLAG kúraszerűen fogyaszthatóak mert hosszútávon kicsinálja szívet és egyéb mellékhatásokkal is bírnak.

2009. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

A csokoládé már nagyon kis mennyiségben is halálos lehet!

És minden olyat, aminek magas a cukortartalma, mert könnyen cukormérgezést kapnak.

2009. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
én középkategóriás tápot veszek neki, mert a többi nagyon drága. és teljesen egészséges, szép a bundája, nem beteges. de kenyeret is szoktam neki adni, az is szénhidrát.
2009. nov. 22. 14:24
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
50 éves elmúltam, voltak kutyáim,de képzeljétek, mostanáig egyik sem kapott soha tápot, sőt kutyakaját sem!! Csak "emberi kaján " éltek, szerencsére sokáig és egészségesen.Mostani 2 kutyám már "tápos" de mindíg kiegészítem valamivel, amitől ízesebb és illatosabb lesz.Nyers tojás néha tejföllel elkeverve pl.csillogó szép szőrt eredményez.Szőlőt sosem adtam, de mindkét vizslám "beszerezte" magának, imádják, nem elég, hogy két lábra állva eszik, de felugranak kb.1,80 magasra érte és leszedik, amit csak elérnek.
2009. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

"Paradicsomot,sárgarépát se adj neki"

Ó igen, a természetes likopin és karotin annnnyira mérgező és egészségtelen XD Vagy mire alapozod ezt a tanácsot?

Ez a 2 zöldség nagyon is egészséges, nem lesz tőle a kutyának baja.

Még hozzátenném a gombát, azt elvileg nem szabad, kihagytam a felsorolásomból.

A szőlőről meg annyit hogy a nagyokosok szerint csak egyes kutyáknál okoz bajt. Én ezt eléggé megkérdőjelezhető kijelentésnek tartom. Az enyém is szereti és sosem volt tőle baja.

2009. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!