Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bírja a 3 hónapos...

Miért nem bírja a 3 hónapos kutyám a pórázt? Lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

miért NEM bírja?

mert akkor a válaszom azaz, hogy ez nagyon új dolog neki és eleinte egyik kutyus sem szereti a pórázt és a nyakörvet sem, de amint rájönnek, hogy ezzel megyünk sétálni, kutyákkal ismerkedni, akkor jü dologhoz köti majd. az én kutyám isutálta és kb rá másfél-két héttel amint meglátta már szaladt az ajtóhoz.:)

2009. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szoktatni. Először a nyakörvhöz, utána a pórázhoz és meg kell tanítani neki, hogy menjen melletted.
2009. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semelyik kutya sem születik úgy, hogy tud pórázon menni. Természetes, hogy 3 hónapos kiskutya fél egy olyan teljesen ismeretlen, új dologtól, ahol nem ő irányít, hanem valami más.

Először rakd rá a nyakörvet. Játszatok úgy, hogy rajta van, naponta többször egy negyed órát, fél órát, stb.

Ha ezt megszokta, vidd ki a kertbe, és a nyakörvére csatold rá a pórázt. Guggolj le vele szemben (közben fogod a póráz másik végét), és hívd magadhoz. Ezt csináljátok meg sokszor, de a póráz sose feszüljön meg!

Ha ez megy, akkor: amikor guggolva hívod, és elindul feléd, te kezdj el hátrafelé menni, és közben folyamatosan hívd. Ha megy utánad, akkor állj fel, de maradj még mindig vele szemben. Ha már így is megy, akkor megfordulhatsz és próbálgathatod magad mellett vezetni, szoktatni, hogy bizony a póráznak van vége is.

1-2 hét alatt simán meg fogja tanulni, naponta több alkalommal gyakorolni kell.

Húzni, erőltetni, ráncigálni semmiképp sem szabad.

2009. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit mosolyogtam most magamban. Hogy én mennyit készültem rá, hogy miként fogom szoktatni a kiskutyámat a nyakörvhöz és a pórázhoz... Azután eljött a nagy nap, rátettem a nyakörvet és tudomást sem vett róla. Rácsatoltam a pórázt, és jött mellettem az udvaron. Akkor sem volt gond, mikor először mentünk ki az utcára. Valószínűleg mázlim lehetett.
2009. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!