Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam a 14 hetes kutyusomnak...

Hagyjam a 14 hetes kutyusomnak, hogy séta közben mindent megszagoljon?

Figyelt kérdés
Most, hogy megkapta (kicsit megkésve ugyan) az oltásokat, elvittem sétálni a 14 hetes golden retriever kutyusom. És természetesen mindent megszaglász, ezzel nincs is semmi gond, ismerkedik a környezetével. De nem fogja megszokni felnőtt korára, hogy akárhol leállhat, mert én türelmesen várom?
2009. nov. 21. 09:50
 1/7 anonim válasza:
90%
A kutyáknak az a dolguk hogy szaglásszanak. Nagykorában is ezt fogja csinálni, mert azért kutya a kutya. És te meg fogod várni. Vagy vegyél halakat.
2009. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Én speciel nem azért tartok kutyákat, hogy kinyaljam a seggüket. Szaglászhatnak, mert így tájékozódnak, de ha nekem nincs kedvem megvárni, akkor abba hagyja a szaglászást és pont. Nem kell elkényeztetni egy kutyát, ettől függetlenül imádom őket.
2009. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

szerintem nem lessz probléma, nekünk is ilyen volt kicsi korábn a kutyánk, teljesen normális hogy szaglász.


de ha valami szemetet akar enni azonnal rántsd el de finoman vagy menj oda hozzá és mond neki: FÚJ ezt nyomatékosan ha erre rá szokik akkor csak rá szolsz és kiköpi a "szemetet"

2009. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De bizony, hogy megszokja. Azt viszont tudnod kell, hogy ha kutyád van, akkor ahhoz türelem kell. Neki hatalmas élmény, ha kint lehet, szaglászhat, és ha Te ezt nem hagyodi, akkor a fene megette az egészet.

Én is néha percekig várok, ha kutyusom valamit szagol, de emiatt soha nem vagyok türelmetlen.

2009. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, a kutyát nem azért viszed ki hogy pisiljen. A kutyának ez olyan mint neked, a könyvolvasás, újságolvasás, buli, iskola, társas kapcsolatok, szórakozás. Igen, nevelhetsz belőle robotkutyát, aki szépen sétál a lábad mellett. Csak ennek semmi értelme. Nem avval kényezteted el, hogy kutyaként bánsz vele (és mint ilyen, szimatol) hanem pl olyan dolgokkal, hogy nassoltatod és hasonlók. Szóval tudni nem kell összekeverni. Nem tudom milyen helyen laksz, Nálunk csak akkor kell póráz amikor jön egy másik kutya, vagy valami ilyesmi van. Amúgy sétálunk és közben szimatolnak és szaladgálnak. De van olyan amikor egész sétán pórázon vannak, mert pl jön velem valaki, vagy tüzel az egyik... Na olyankor ha sima séta van akkor ugyanúgy szimatolnak, mászkálnak. Természetesen nem húzzák a pórázt, és persze hacsak nem kakil, nem áll meg órákra csak másodpercekre, és nem arra megyünk amerre ő akar. És van olyan amikor szigorúan mellettem kell lenni, és olyankor nincs szaglászás, pl ha jön egy másik kutya. Ennyi. Nekünk ezzel sosem volt bajunk.
2009. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szaglászhatna kedvére?

Ahogy előttem írta az egyik hozzászóló, a séta a kutyának az, ami neked minden más: buli, pletyka, olvasás, TV.

Nálunk a séta csak és kizárólag a kutyáért van. Ha megáll szagolni, akár perceket is várok, hadd szagolja meg nyugodtan. Az irányt, útvonalat én adom meg, ha hívom, azonnal jön (akár szagról, akár másik kutyától).

Ha elhúzod a szagoktól, az olyan, mintha téged behívnának dolgozni, miközben végre találkozol egy barátoddal. Most még pláne olyan, hiszen az első sétáit teszi meg, minden egyes fűszál és oszlop rendkívül izgalmas még.

Nem néha-néha 1-1 szagtól kell elhúzni, amikor te éppen úgy gondolod, azzal semmit nem érsz. Azt kell megtanítani neki, hogy odafigyeljen rád, a fél szeme mindig rajtad legyen, bármit csinál, és be tudd hívni akárhonnan.

Szagokkal kapcsolatban egy dologra kell nagyon odafigyelni: az első pillanattól fogva tanítsd neki, hogy semmit nem szabad felenni a földről.

2009. nov. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
jujj mintha magamró olvasnék az első egy hónapban.:) én is amikor levittem eleinte a kuytusomat 30 perc alatt mentünk körbe a ház körül. most meg kb 5-10 perc alatt.:) hagyd hagy szagoljon meg mindent, hagy évezze a sétákat.:) nekem is ezt csinálta most meg már csak jelölget és a nayon érdekes dolgokat szaglássza csak meg.
2009. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!