Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy kutyát tartsak?

Mit tegyek, hogy kutyát tartsak?

Figyelt kérdés

Társasházban élünk ahol két szomszédnak már van kutyája.

A problémám az,hogy Anyám nem engedi valamiért.Lassan 1éves lesz a fiam és az mellé szeretnék mint egy játszótársat :) Mit tegyek,hogy meggyőzzem Anyámat?

Segítsetek!


2009. nov. 20. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

Basszus ez baromira nem a kutya idegzetén múlik. Egy jól nevelt kutya, aki tudja hol a helye a családban (a falkában!) akkor sem fog odakapni a gyereknek ha az 2 lábbal ugrál a fején. Természetesen azt, hogy egy kutya így megtanuljon viselkedni el is kell érni valahogy. Ehhez pedig rengeteg idő, energia kell. Ha ezt meg tudnád neki adni a gyerek mellett is, akkor hajrá, mutogathatod édesanyádnak a kutya-babás képeket, videókat:

http://www.youtube.com/watch?v=Kn8DI2aNu0U&feature=related

Nekem ez a kedvencem:)lett felnövő gyerekeknek sokkal erősebb az immunrendszerük, általában nem allergiásak semmire! Sokkal könnyebben szocializálódnak. És ez fordítva is igaz, a kutya is könnyebben szocializálódik gyerek mellett.

Egyébként az a helyzet, ahol már meg van a kutya és úgy jön a baba sokkal bonyolultabb, mint a fordítottja, az ebek gyakran rosszul reagálják le a helyzetet, főként megfelelő törődés hiányában.

Ha gyerek mellé vesz valaki (kölyök!!) kutyát az sokkal biztonságosabb, együtt nőnek fel, a kutyiban már az elején lehet rögzíteni (még mikor a szabályok kialakulnak) hogy a kicsi felette áll.


Azt a bizonyos válaszolót meg gondolom az pontozta le aki nem értett vele egyet. Pl. én.

2009. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Véletlenül kivághattam egy részt a válaszomból, javítanék:


*Nekem ez a kedvencem:)Elmondhatod neki azt is, hogy kutya mellett felnövő gyerekeknek sokkal erősebb az immunrendszerük, általában nem allergiásak semmire!

2009. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha már saját gyereked van, akkor anyukád miért szól bele, hogy mit csinálhatsz, és mit nem?

Egyébként egy kölyökkutyát neveleni kell, ami rengeteg idő és energia. Ha később jön a baba, mint a kutyus, az más.

Egy megnevelt kutyának azt mondod, hogy nem, és megérti. Egy kölyökkutya ugrál, valószínűleg bepisil majd párszor, felugrik a gyerekedre. Én még biztosan várnék minimum 1-2 évet.

2009. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

19:05> először is az immunrendszer a babáknál 1 ideig még nem alakul ki, ez nem igaz, h nekik a legerősebb, nem is értem honnan szedted ezt. szerinted miért kell kezet mosni, mielőtt hozzáérsz 1 kisgyerekhez? mert nagyon gyenge még az immunuk. az immun évek múltán erősödik, ahogy egyre károsabb hatás éri. "ami nem öl meg az megerősít" tökéletes példája. fogj két embert. az egyik 10 évig egy higénikus steril szobában volt, a másik 10 évig afrikában élt, ahol nap mint nap támadták a járványok. leteszteled mind a kettőt, és ráfogsz jönni, hogy az afrikainak erősebb az immunrendszere.. ennyit az immunról.


a másik a kutyás videód kapcsán: olvasd el a videó alatti kommenteket légyszíves. 100 emberből 99 beírta h stupid parents.

2009. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 19:05-nek

Egy épeszű nagymama a video hatására méginkább nem engedné a kutya tartását. Mert ez nem aranyos, édes, vagy cuki, hanem debilek a szülők.

2009. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

18:33 "kutya mellett felnövő gyerekeknek sokkal erősebb az immunrendszerük"

Ha mindenáron velem kötekszel és nem a kérdésre válaszolsz legalább úgy tedd már hogy előtte elolvasod amit írtam. Mert ez a mondat nálam ugyan azt jelenti, mint amit te leragoztál 10 mondatban.

Ha meg már mindenáron kötekszünk a másikkal akkor jelzem, hogy itt egy 1 éves gyerekről van szó, nem újszülöttről. Neki már van immunrendszere.

Más, maradi emberek véleménye (célzok itt a video kommenteire) akik szerint a kutyatartás kutyaólban történik moslékon nevelve nem érdekel.


Ennek örömére itt van még1 video:)

http://www.youtube.com/watch?v=HO8Rn5XTK_0

2009. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Figyekljetek rám alaposan!!!Ha van gyereketek okvetlen szerezzetek be kutyát vagy macskát

Amelyiket ő szeretné mert ez jótt a fejlődésében és felelősséget tanul ezért is jó de csak akkor vegyetek ha a gyereketek gondozza mert így megtanulja a felelősséget

De akkor veygetek pl ha szülinapja lesz vagy Karácsonykor

csak ünnepekkor vegyetek kutyát ajádéka a gyereketeknek


vagy akkor ha iskolás és véget ért ez az év pl 6-ból hetedikbe megy

de ekkor is csak csak akkor vegyetek kutyát ha jó lesz a bizonyítványa ha rossz lesz aKKOR NE VEGYETEK

És ez azért jó mert megfogja jegyezni egy életre hogy ha a bizi jó lesz akkor annak meglesz a jutalma

Ezt minden szülőnek ajánlóm

És mégvalami ha pl egy 1 éves gyerek vagy a házban akkor csak kistestű kutyát vegyetek pl tacsi és egyéb kistestű kutyákat

2010. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!