Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy kutyát tartsak?

Mit tegyek, hogy kutyát tartsak?

Figyelt kérdés

Társasházban élünk ahol két szomszédnak már van kutyája.

A problémám az,hogy Anyám nem engedi valamiért.Lassan 1éves lesz a fiam és az mellé szeretnék mint egy játszótársat :) Mit tegyek,hogy meggyőzzem Anyámat?

Segítsetek!


2009. nov. 20. 18:02
1 2
 1/17 anonim válasza:
35%
Szerintem 1 éves gyereknek nemvaló kutya, főleg nem egy játékos kiskutya!
2009. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
nehogy a gyereknek vegyél kutyát :D valamelyikőjük rovására fog menni.
2009. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miért vagytok ilyen negatívak?Akinek úgy érkezik a baba,hogy már kutya van akkor mi a helyzet?
2009. nov. 20. 18:16
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia nekem van kutyim 8 éves de játékos.

Sok sok ismerősömnek van kutyája és ost született a baba semmi probléma nincs és van hol 1 éves a kutyus /mopsz/ és a baba fél éves és nagyon aranyosak együtt a kutyus vigyáz a kiscsajra...:-))

Jajj azt elfelejtettem irni 27 hetes pocakos vagyok és eszem gában sincs kidobni a kutyimat!

Sztem kiskutyát tarts baba mellé./ugyan nekem nagy van 50 kg os a kincsem/És laksban van családtag sokszor mondjuk is hogy lassan érkezik a kishugod...:-)

Szoval sztem kiskutyát tarts.Vlt már kutyid amugy?

2009. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Utolso vagyok mutass Anyudnak olyan képeket ahol pici baba és kutyus van rajta keress a googléba tüneményes képek vannak fent...Meg ha gondolod mutasd meg amit irtam.

Hány éves vagy ?Férjed mit szolna hozzá?

2009. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha már gyerekd van akkor nem kell engedély anyukától. Más kérdés ha egy házban éltek vele akkor neki is van beleszólása! Gyerek mellé kutya nem probléma, inkább az a baj, hogy legtöbb anyuka képtelen mással foglakozni mint a gyerek, sokszr még apuka is el van hanyagolva, nem hogy a kutya! Egy kiskutyával legalább annyit kell törődni mint egy kisbabával. Csak ő nem tanul meg beszélni hogy elmondja mi baja van, hanem 16 évig nevelsz egy kisgyerekszintű lényt.

Miért nem akar anyukád?

Egy egészséges testű és szellemű kutya nagyon jó dolog! A gyerek tanulhat tőle, rajta dolgokat, egészségesebb lesz, ez bizonyított. Azok az emberek akik állatot tartanak, sokkal érzékenyebbek, fejlettebb az érzelmi intelligenciájuk, és a simogatás pl csökkenti a vérnyomást és hasonlók. :)

Ha neked van időd és energiád két "gyereket" nevelni (nagyon fontos, hogy a kiskutyát NEM kisbabként hanem KUTYAKÉNT- ehhez segítséget adnak könyvek, net), van pénzed az oltásra, kajára akkor simán bevállalhatod, bár az sem baj ha vársz egy kicsit amíg nagyobb lesz a gyerek. Az fontos hogy ne azért vedd hogy a játéka legyen. Arra ott vannak az autók meg babák. A kutya élőlény, a gyereknek meg kell tanulni nem nyúzni, nem belenyúlni a kajájába stb.

2009. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem én írtam az első két választ, de helyettük is válaszolok.

1.) panelba nem való kutya...persze, tudom, h sokan tartanak ilyen- olyan okokból 2.) A kisgyerek még ügyetlen, nem olyan kifinomultak a mozdulatai, mint a felnőtteknek. Ha kicsit durvábban nyúl a kutyához, meghúzza a szőrét, vagy valamivel zavarja a kutyust, az odakap, és abból a gyerekednek származik rossz. 3.) "és az mellé szeretnék mint egy játszótársat" a kutya nem bébiszitter, vele is ugyanúgy foglalkozni kell, ahogyan a kisfiaddal, másrészt az előbb említett okokból nem biztos, h jó játszótársak lennének 4.) Egy kisgyerek körül rengeteg tennivaló akad, ha mégis szeretnél kutyát, előtte mérlegeld, hogy mennyi időt tudnál a kutyusra szánni (naponta nem csak egyszer kell levinni), és ugye minden vele kapcsolatos feladat rád hárulna 4.) Egyébként ahol van kutya, és utána jön a baba, az kicsit más helyzet, hiszen a kutyus a születéstől kedve "hozzáedződik" a kisgyerekhez, és a kisgyerek is folyamatosan tanulja, h mit, hogyan, mennyire szabad.

Ezeket az érveket azért vedd figyelembe, mielőtt döntenél!

2009. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Szerintem más az a helyzet, amikor a baba érkezik a kutya mellé. A babát nem azért szülöd, hogy a kutyának legyen játszótársa. És kutyát sem azért szokás venni, hogy az 1 éves gyereknek legyen kivel játszania. A kiskutyával rengeteget kell törődni és a törődést neked kell megadnod neki, mert az 1 éves gyerek nem tudja. Nem tudja szobatisztaságra nevelni, szocializálni, esetleg az alap vezényszavakat megtanítani neki. Ha játszótársat akarsz a babának, akkor vidd a játszótérre vagy ismerkedj más anyukákkal akiknek a gyermekük annyi idős mint a tiéd. Persze amikor már majd a gyerkőc felfogja, hogy ha húzza a kutya farkát, akkor az fáj szegénynek, akkor lehet mellé, de nem neki.

2009. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

18:31 nagyon hasznosat írt és hogy lepontozták.... teljesen igaza van, mindenben, amit itt közölt. De a kérdező ha akar kutyát, úgyis megoldja és itt csak azokat a hozzászólásokat jegyzi meg, ami az ő pártját fogja. :)

És volt már itt néhány olyan kérdés anno, hogy "kutám megtámadta gyermeket, mit tegyek?" --> persze kérdezősködés után kiderült, hogy a gyerek játékból meghúzta a szőrét és azért harapta meg, hiába "eddig senkire sem támadott".

Szóval, kedves kérdező: vegyél kutyát a gyerek mellé, aztán majd úgyis kiderül, milyen a kutya idegzete, bírja-e a nyúzást...vagy nem.

2009. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

hát igen. van két dolog ami felhúz:

1, ha nem válaszolnak 1 kérdésemre.

2, ha olyas valaki kérdez aki nem fogadja meg a választ.


minek kérdezel, ha azt mondjuk, hogy nem, te az igen mellett döntesz? "anyám nem engedi valamiért". talán olyas okokból kifolyólag amilyenekből mi sem tanácsoljuk, esetleg arra nem gondoltál, hogy anyád tudja mi a hasznos a fiának? ... és az unokájának.

2009. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!