Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4éves shih-tzu miért csinálja?...

4éves shih-tzu miért csinálja? Mintha bekómálna. Alvás közben csinálja.

Figyelt kérdés
felfeszíti a fejét.és tekergeti. a szemei mintha fennakadnának.vagy fél percig csinálja.hang nélkül,ha felébresztem befejezi.
2009. nov. 19. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen a sárgás-zöldes hányás az epe, vagyis epét hány, de az előttem válaszoló már leírta. Ha naponta csak egyszer adtok neki enni, akkor emeljétek az adagot napi két étkezésre, vagy az egy adagot szedjétek ketté és reggel-este adj neki enni, így nem lesz napközben nagyon üres a gyomra. Általában egy kutyának elég naponta csak egyszer enni adni, de vannak olyan kutyák, akiknek érzékenyebb a gyomra és ezért tanácsosabb a napi két etetés. Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy reggel egy sik száraztáp, este valami meleg húsétel, rizzsel tésztával vagy zöldséggel felkeverve. De mint említettem ha az anyagi helyzet nem engedi a agyon-variált étkezést, akkor a már bevált kutya-kaját két felé osztd.
2009. nov. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszi

hát ő minden evő :)

májkrémes kenyér a favorit,ezt este 6körül eszi,és lefekvés elött ropogtat egy kis száraz tápot.

és tényleg d.e. szokott hányni,ha nem reggelizik.a reggeli pedig az én reggelimből van neki,vagy valami felvágott, vagy keksz.

2009. nov. 21. 20:53
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát nem valami egészséges étrend egy kutyának :S És elég szétszórt időpontokban, ezen kicsit alakítanod kellene, fontos, hogy mindíg ugyanabban az időpontban kapjon enni, különben felborul az emésztése, a széklete sem lesz rendszeres, csak úgy pottyant egyet hébe-hóba... :S
2009. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

3x sétálunk egy nap és 2x kakil.mindennap.

na, bejelentkezünk a doki,azt meglátjuk mi lesz.

2009. nov. 22. 20:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekünk napi 3 kaki, úgy hogy mi nyertünk :D :P Remélem nem lesz semmi gond, majd meséld el, mi volt a dokinál :)
2009. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tyűű, hát ez az étrend nem igazán jó. Ő egy felnőtt, 4 éves kutya, elvileg naponta 1x kéne enni kapnia. Mivel hajlamos a gyomorégésre, jó, ha nem üres a gyomra egész nap, így szét lehet osztani a napi adagot két részre.

De a keksz, kenyér, májkrém nem igazán megfelelőek a számára.

Szerintem csináld azt, hogy reggel adsz neki egy pár falat száraztápot (az leköti a gyomorsavat). Este pedig adj neki rizst egy kis csirkehússal (ez a leggyomorkímélőbb), ha nincs kedved vagy időd főzni, akkor pedig este is mehet száraztáp.

A májkrém, a keksz, a te reggelid (gondolom általában kenyér, felvágott, tojásrántotta, ilyenek), napközbeni nasi - ezeket hagyd el. A kutya emésztőrendszerének nem tesz jót, ha változatosan, mindenféle ételt kap.

2009. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

köszi,

sajnos a csirkétől megy a hasa,ezt már megfigyeltük, a száraztápot, meg csak akkor eszi,ha eszébe jut.ott van elötte egésznap, de csak este ropogtatja.

2009. nov. 23. 20:39
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem szabad egész napra otthagyni semmi kaját, össz-vissz 15 percig lehet előtte hagyni az ételt, utána el kell venni, amikor legközelebb odaadod neki, biztos két pofára fogja zabálni. Nekem is van egy kistestű kutyám és nagyon válogatós volt régen, akárki akármit tanácsolt, kötöttem az ebet a karóhoz, hogy ő inkább nem eszik egy hétig, ha nem az a kaja van, amit ő akar. És azzal érvveltem, hogy ember kaját eszik, hogy örülök ha néha eszik valamit. De aztán valaki azt tanácsolta, minden reggel pontban ugyanabban az időpontban adjak neki egy kis adak száraztápot (ne sokat, csak épp pár szemet, hogy ne legyen üres a gyomra), az elején nem fogadta el, de miután észrevette, hogy csak egy lehetősége van enni, két nap után elkezdett reggelizni, azt hittem lepetézek, nem gondoltam volna. Aztán a következő szabály, hogy este a "vacsora" is mindíg ugyanabban az időpontban legyen és láss csodát, azt is úgy megette, hogy csak néztem, mint rozi a moziban. Nem gondoltam volna soha, hogy ez a "kis válogatós mama kedvenc kiskutyája" egyszer normálisan fog étkezni, de hidd el, csak egy két nap úgy, hogy nem szeged meg a szabályokat és normálisan fog enni, ami neki is jó, meg neked is. Asztalnál a saját kajádból meg nem tanácsos adni a kutyának, mert szerepet fog téveszteni és nem tudja majd rendesen besorolni magát a ranglétrán. A falkákban a falkavezér eszik először és utána a többiek, de ha te a saját kajádból adsz neki, ő egy szintre emeli magát veled. Itt probléma problémát szül, egyszer csak azon kapod magad, hogy kezelhetetlen.
2009. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!