Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik sokat sétálnak, hogy...

Akik sokat sétálnak, hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy van, aki esténként 3-4 órát is "sétál" a kutyájával... Hát mi másfelet szoktunk: ez alatt elérünk a város egyik feléből a másikba, ott játszunk, tanulunk, majd vissza is jövünk... Minden kutyakiképző és könyv azt mondja, hogy tanulni egyszerre max. 15 percet lehet a kutyával... rendben... aki már játszott a kutyával, pl. botot dobálsz, vagy frizbit, az tudja, hogy 15-20 perc valóban aktív játék után a gazdi és a kutya is elfárad, kell a pihenés... ehhez még hozzávesszük, hogy 30 perc sétával tényleg hosszú távokat lehet megtenni... szóval azt nem értem, hogy aki 3 órát sétál egyszerre, mégis mit csinál pontosan az alatt a 3 óra alatt?... az 15-20 km gyaloglás!!!
2009. nov. 19. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

a legtöbben csak 1-3 km maximum 5 km sétálnak a kutyával naponta, talán a jó karban lévő nyugdíjas tudja ,és bírja a napi 3-4 órát , de szerintem senki másnak nincs ideje és energiája munka,iskola,stb mellet napi 3-4 órát kutyát sétáltatni !!

nekem a bicikli melletti futtatás jött be , heti 2-3 × ,4-6 km tekerek,a blöki meg kocog mellettem.

a séta napi max 2-3 km, játék a parkban 1,2 óra / nap.

2009. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondják, hogy nincs idejük ennyit sétálni munka és suli mellett. Hát nem tudom, én is dolgozom, gyerekem is van, ennek ellenére megtudom oldani a nagyobb sétákat a kutyáimmal.
2009. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
hát, akkor nem lettem okosabb... nekem ez azért fura, mert rendszeresen futok, túrázom, és a NAPI túrák hossza (hivatalos egyesületben) mondjuk 20 km, és akkor átgyalogoltál a teljes Budai hegységen... én úgy érzem, sokan eltúlozzák a dolgot egy kicsit, pl. összehasonlításul: a Margitsziget körben, azaz oda-vissza 5 km, és akkor teljesen körbefutottad...
2009. nov. 20. 10:00
 14/16 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a kutyám lefut 40 km-t, de ha én egy helyben állok, akkor az nekem nem mozgás, csak a kutyámnak. :D Mi olyan hihetetlen abban, hogy a 8 óra munkám után még lemegyek 3 órát a parkba? Nekem ez a kikapcsolódás, lemegyek társasági életet élni, nem kötelességnek élem meg, ugyanúgy élvezem, mint a kutyám. :)
2009. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
hát nem tudom... nálunk este pl. a parkban sötét van, jó, van egy-két villanyoszlop, de elég félelmetes... ezért mi este pl. a kivilágított utcán sétálunk, ami biztonságosabb. De ott ugye csak pórázon lehet, így sétálunk, azaz haladunk folyamatosan... Reggel nincs idő 3 órára, meg ráadásul akkor vonulnak épp arra az ovisok, így akkor sem lehet elengedni a kutyát... így hétközbenre maradnak a pórázos séták, hétvégén meg elmegyünk valahová, ahol lehet szaladgálni is... ezért kérdeztem, hogy hogy csináljátok, pl. nem mindegy, hogy milyen park, milyen kivilágítás van a közelben, főleg ilyenkor télen este... nálunk is van szántóföld, meg mező, de ott pl. éjjel/este tök sötét van, oda nem lehet menni...
2009. nov. 20. 10:42
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
Az, hogy 3 órát sétál valaki nem jelenti azt, hogy 20 km-t gyalogol. Én nem bírom azt a kutyasétáltatást mikor egy csomó gazdi megáll a parkban a kutyák meg esztelenül rohangálnak. Nekem erről az a véleményem, hogy nem a kutyáról szól a séta, hanem arról, hogy a gazdi ne unatkozzon. De ez csak az én véleményem. Mi egyfolytában megyünk, szép kényelmes tempóban. Emberek közt én sose engedem el a kutyáim, de erdőben, patakparton hagyom őket futkározni, szaglászni. Ha azt látom, hogy nagyon jól elvannak akkor megállok és megvárom őket. Nem mondom, hogy minden este kint vagyunk 3 órát, de hetente 2-3 alkalommal biztos.
2009. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!