Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik sokat sétálnak, hogy...

Akik sokat sétálnak, hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy van, aki esténként 3-4 órát is "sétál" a kutyájával... Hát mi másfelet szoktunk: ez alatt elérünk a város egyik feléből a másikba, ott játszunk, tanulunk, majd vissza is jövünk... Minden kutyakiképző és könyv azt mondja, hogy tanulni egyszerre max. 15 percet lehet a kutyával... rendben... aki már játszott a kutyával, pl. botot dobálsz, vagy frizbit, az tudja, hogy 15-20 perc valóban aktív játék után a gazdi és a kutya is elfárad, kell a pihenés... ehhez még hozzávesszük, hogy 30 perc sétával tényleg hosszú távokat lehet megtenni... szóval azt nem értem, hogy aki 3 órát sétál egyszerre, mégis mit csinál pontosan az alatt a 3 óra alatt?... az 15-20 km gyaloglás!!!
2009. nov. 19. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát tudod vannak az ilyen örökmozgó beagel-ök meg magyar vizslák, és dalmata kutyák. Na ezek rengeteget tudnak futkározni, a dalmata például akár 40km-t is egyhuzamban!

régen ezért fogták lovaskocsi mellé kísérőnek.

2009. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Van akinél a kutysétáltatás, ami 3-4 órán keresztül tart, annyiból áll, hogy leviszi a parkba a kutyát, leül beszélgetni más gazdikkal és kb ennyi. De ha valaki 3-4 órát gyalogol egy kutyával, az biztos nem véletlen, vannak nagyon nagy mozgásigényű kutyák pl.: vadászkutyák, agarak.
2009. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Border collie-val akár 80 km-t is megtehetsz naponta. :) Ő nem fárad el... 3 óra alatt persze nem tanulunk folyamatosan, sok-sok játékkal meg van szakítva. Vagy van, hogy én csak egy helyben állok, beszélgetek a többi gazdival, a kutyák meg viháncolnak. Jó társaságban pedig hamar elmegy az a 3-4 óra! :)
2009. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem már öreg kutyáim vannak, akiknek nem túl nagy a mozgásigényük. Ilyenkor mi is csak másfél órát sétálunk este, de nyáron nekünk is megvan esténként a 3 óra. Ők már nem futkároznak, de szívesen szaglásznak, ásnak, ilyenkor szoktam kikefélni a bundájukat, ha más kutyával találkozunk hagyom őket játszani stb. Így nagyon gyorsan eltelik a 3 óra.
2009. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
vagyis aki ennyi ideik kint van, az mondjuk egy parkban, mezőn nagyjából egy helyen van, azaz nem túl nagy területen, csak sokáig kint vagytok, igaz?... tehát ténylegesen nem gyalogoltok a kutyával 4 órát?...
2009. nov. 19. 16:29
 6/16 anonim ***** válasza:
nekünk napi 3-4 sátánk van kb: 1-1,5 órás séták...
2009. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem: az időt sokallod vagy a megtett távot.

Ha ez utóbbi, akkor megnyugtatlak, h egy átlagos kutya simán bír ennyit gyalogolni. Mi egy héten kétszer 10 km-t futunk, és néha biciklizünk (30-40 km) - az előbbi egyáltalán nem megterhelő egyiküknek sem, az utóbbi után kicsit el vannak pilledve :o)

De ha egyhuzamban 3 órát kint vagyok velük (általában hétvégente simán előfordul ilyen), akkor mi végig mozgásban vagyunk. Ha egyhelyben megállok, a kutya is megáll, és annak túl sok értelmét nem látom.

2009. nov. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi is kint vagyunk 3-4 órát a mudijaimmal. És ebben nincs labda, tanulás stb. Gyalogolunk, mert ők azt szeretik. Évekig elszimatolgatnának. A játék pedig a fogócska. Tanulni otthon szoktunk vagy a réten ami előttünk van. Nekem gondom inkább csak avval van hogy merre menjek hogy ne anyázzanak hogy már kétszer arra jártam és ugatott a kertben a kutya 1 percig...

Aztán amikor hazaérünk még futnának tovább is xD

2009. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14:56 vagyok. Nekem nem csak az a fontos, hogy sokat mozogjunk, meg a kutyám amúgy is lemozgatja magát, mert folyamatosan futkározik. Én nem bírnék 3 órát menni. :D De a szocializáció miatt is fontosnak tartom, hogy szokja a környezet ingereit és játsszon a többi kutyával. Így meg nyugodtan el tudok egy helyben állva beszélgetni.
2009. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
én csak nem bírom elképzelni, reálisan, hogy egy normális munkanap után képesek vagytok (itt a gazdira gondolok) 20 km-t gyalogolni naponta... természetesen hétvégéken mi is kirándulunk, pl. a Velencei-tó partján, vagy a hegyekben, de hogy minden munkanap 4 órát menjek gyalog este, én ezt egyszerűen nem bírom elképzelni. Szerintem a maratonisták gyalogolnak ennyit, ha versenyre készülnek...
2009. nov. 19. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!