Séta közben idegen embereket morogva ugat támadná a kutyám. Mit csinájak vele ebben a szituációban?
Ez a védelmező dominancia jele. Vagyis, ő magát tekinti falkavezérnek a "kétszemélyes" falkátokban. Meg akar védeni téged másoktól.
Minden lehetséges módon jelezni kell felé, hogy Te vagy a főnök. Nem mehet előtted ki/be a kapun/ajtón. Nem kaphat előbb enni mint Te, sőt, tegyél úgy, mintha ennél az ételéből. Ha nagyon eldurvul a helyzet a séták alkalmával, le is teperheted (fordítsd a hátára), így kiszolgáltatottá, megalázottá válik. Azzal is azt érezteted vele, hogy Te vagy a főnök. Írd be az adott problémát a keresőbe a neten, nagyon sok hasznos oldalt fogsz találni!
Sok sikert kívánok! :)
fogd le nyugodtan de határozottan, hogy ne pattogjon.
Véletlenül se erőszakosan csináld. Azt az érzést add át neki, hogy nyugi van, nincs semmi szituáció.
Vagy engedd el egyszerűen, és nézd meg mit csinál.
Szerintem valószínűbb hogy fél.
Falkavezérnek hiszi magát. Helyet kell cseréljetek.
Azt mondod, napi négyszer sétáltok? Kezedben a kulcs.
A tacskó kicsi kutya, meg tudod oldani, hogy CSAK séta közben és CSAK kézből etesd.
Csak akkor kap enni, ha pontosan azt teszi, amit elvársz. Mondjuk szépen, izgalom nélkül jön melletted. Pontosan melletted.
Türelmetlennek nem szabad lenni és amint kicsit is azt csinálja, amit vársz tőle, akkor azonnal kapja a falatot. De folyamatosan éreznie kell, hogy az étel nem jog, azért meg kell szolgálnia. Engedelmességgel.
Nem elsőre fog menni, eleinte nem fogja érteni, aztán meg lázadni fog. Állhatatosnak kell lenned.
Amint kezdi kapisgálni, hogy mi az új világrend, emelheted a követelményt. Lassan és fokozatosan.
Ha többen is sétáltatjátok, akkor érdemes első pár alkalommal együtt kimenni vele, hogy ti magatok egységes elveket alakítsatok ki. Mindenre nem lehet előre felkészülni, lesznek váratlan helyzetek. De valami közös elvárás legyen a kutya felé, mert különben meg fog bolondulni.
Fontos; ha van olyan családtag, aki nem ért egyet ezzel, akkor bukta az egész. Ha mondjuk a nagyi otthon megeteti szegény éhes kutyust, akkor ezzel le is rombolt minden befektetett munkát. A kutyának meg kell értenie (az üres has kiváló tanító), hogy csak azt és annyit kap enni, amit megszolgált.
Az sem árt, ha otthon is tart a tréning. Ha valamit jól csinál (parancsra), akkor máris megy a falat.
Nekem egy 70 kilós német juhász kant sikerült ezzel a módszerrel egész rendes kutyává faragnom - nem mondom, jó évem ment bele, elszánás az kell.
Bővebben; Népszigeti Kutyasuli, Tükör módszer, Korom Gábor, Obert Mária.
A #4 vagyok.
Amit #1 alatt írtak, az mindenben szó szerint igaz.
Mindenhol és mindenben éreztetned kell a kutyával, hogy a helye a falkában az utolsó, sorszám nélküli.
Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretitek, de, igenis nagyon. Ha megszolgálja. De jogai nincsenek, mindent ajándékba kap a gazditól. (Mellesleg a tacskó egy emberes kutya - ember kell mellé.)
Az a tálból evés nagyon jó megoldás, nagyon hatásos.
Még egy módszer; leteszel a földre valami finomat, aztán leülsz a szoba másik felébe és a földön ülve a földre rakott tányérból (ami annyira van tőled, hogy épp elérd, azaz hanyagul messze) eszel. Amíg eszel, addig a kutyának NEM szabad az eléje tett falatot megennie. Nagyon figyelsz, már akkor leordítod és elzavarod, ha a kaja felé moccan. Mondjuk annyira legyen a kutyától, hogy azért mennie kelljen érte. De ha egy bizonyos veszélyesen közeli környezetbe belép a kutya, akkor már zavarod is el. Nem szabad, hogy ledomináljon, meg kell tudni állni a vezéri helyen.
Ha ez sikerült, akkor a legvégén felállsz, felveszed a falatot a földről és dicséret mellett odaadod. Ezt hívják japán reggelinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!