Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 hetes mini yorky...

Van egy 10 hetes mini yorky kutyusunk, ezek a fajták ennyi idősen milyen súlyúak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 13:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

-yorki

-nincs olyan hogy mini! Csak egy fajta van: a yorki. Akiket mininek adnak azok csak szerencsétlen elkorcsosult példányok, sokszor ráhazudnak még páűr hetet és eladják 5 hetesen 8 hetesnek. És miért? A péénz miatt.

Mérd meg és majd meglátod. Most azt mondom, hogy ezek a kutyák 1 kg-osak akkor mi leasz ha tiéd nem annyi? Mindegyik egyéni.

2009. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Kösz!!!Már olvastam hogy nincs mini yorkí,én olyan kenelből vettem ahol miniket tenyésztenek.Akkor most mivan?
2009. nov. 17. 14:07
 3/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg nincs megszabva hogy mini meg nem mini, de a gyakorlatban mégis vannak kisebb és nagyobb egyedek. Az enyém ha így nézzük "mini" méret. Most 7 hónapos és 1,3 kg. 8 hetes volt amikor vettem és 65 dkg. Mért kérded? A tiéd most mennyi?

2009. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem az a lényeg, hogy most mennyi, hanem hogy mennyi lesz felnőtt korában. Annyi, amennyi genetikailag bele van kódolva. Persze, csak ha nem hízlalod agyon. Amúgy a származási lapján mi áll? Fajta: "yorkshire terrier", vagy "mini yorkshire terrier"? Biztosan nincs ráírva, hogy mini, mert olyan nincs. Vagy nem kaptál hozzá származási lapot? Akkor a szerződést nézd meg, hátha abban szerepel, hogy "mini"...

2009. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
6%

Mindegyik bír okoskodni, hogy nincs mini.. Egyébként pedig van! Nem az a neve az igaz, de van mini és normál méret!

Egyébként ennyi idősen még elég könnyű..Nem tudom pontosan megmondani, mert nem mértük még le ennyi idősen!:) nekünk is tegnap fialt meg a szuka.. 3-at..:) és nagyon picik.. és van köztük mini is!! kisebb mint a többi!!

2009. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
2009. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

14:51-es, tőled is azt kérem tisztelettel, hogy linkeld vagy másold ide légyszíves a mini yorki FCI standardját! Előre is köszi!


Ennyi erővel bármely utcai vegyes kutyának kitalálhatok egy új fajtanevet és árulhatom aranyért, mint a fajtájának egyetlen, megismételhetetlen, kihalásra ítélt példányát.


A yorki szaporítók (extra) mini hazugságán legfeljebb az enyhítene valamelyest, ha a "mini yorki" helyett azt mondanák, hogy a standard mérethez képest VALÓSZÍNŰLEG (jóval)kisebb lesz felnőtt korára. Persze ettől még csúnya dolog szándékosan törekedni a miniatürizálásra, hiszen ez árt a kutyának és árt az egész fajtának.

2009. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen minden fajtában vannak az elfogadott mérettartományon kívül eső egyedek, de jobb helyeken az ilyeneket kizárják a tenyésztésből, rosszabb helyeken pedig szándékosan ezeket tenyésztik tovább.
2009. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A lapján is az áll hogy mini yorkshire terrier!!!Egyébként olyan 50-60 dkg lemérni még nem mértük le csak kiváncsiságból kérdezem!!!!
2009. nov. 17. 15:29
 10/33 A kérdező kommentje:
Ja az anyukája 2,1kg az apukája is 2 kg körüli!!
2009. nov. 17. 15:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!