Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes kutyabizto...

Szerintetek érdemes kutyabiztosítást kötni? Nagyon gondolkodom rajta. De nem tudom, hogy a törzskönyv nélküli kutya itt is keveréknek számít?

Figyelt kérdés
Mert van ugye van ez a biztosítás kalkulátor és ott kérdezik,hogy fajtatiszta vagy keverék. nem tudom mit jelöljek be,mert ő menhelyről való boxer kutyus,persze törzskönyv nélkül. Akkor keverék?
2009. nov. 16. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Hivatalosan keverék. (Lehet, hogy így még olcsóbb is lesz a biztosítás.)
2009. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Attól hogy nincs TK-e még boxer. Nem hiszem, hogy a keverék vag törzskönyv mentes kutyákra olcsóbb lenne a biztosítás.Egyébként próbáld ki hogy mit ad ki díjnak,ha keveréket írsz illetve ha fajtatisztát.

Egyébként én is nagyon gondolkodom rajta,hogy a tenyészkutyáinkra biztosítást kellene kötni,csak nem tudom mi a csavar benne,mert hogy aki fizet az tuti nem járhat jól. Ha valaki rájött már akkor ossza meg Velünk is. Köszi.

2009. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Áh,ez egy vicc! Most olvasgattam a részleteket,igazából semmiért nem fizetnek,csak ha baleset következtében történik valami...se babéziózisra,se örökletes betegségre,se ivartalanításra(csak ha betegség miatt),ja és betegségek esetén csak a sebészeti kezelésekre vonatkozik.

"Amennyiben krónikus betegséget állapítanak meg, úgymint daganat, cukorbetegség, krónikus máj- vagy vesebetegség, ezekre a következő évtől már nem terjed ki a biztosítás. A kizárások listáján a babézia mellett ott vannak az esztétikai műtétek, az ivartalanítás (kivéve ha egészségügyi okból történik), az ellés és császármetszés, (kivéve ha baleset indokolja), a fogászati kezelések, (kivéve baleset), oltások, tápok, vitaminok, parazita ellenes szerek stb. Pár érdekesség még a "nem fizet a biztosító" listáról: szennyezett/állot víz fogyasztása, örökletes betegségek, súlyos gondtalanság a napon hagyott autóba zárt állat, a nem megfelelő táplálás (amibe véleményem szerint bármi belefér....) a nem megfelelő kezelések vagy a gondozás hiánya, illetve az egyéb biztosításokban szokásos lázadás, sztrájk, forradalom és egyéb világvége dolgok."

Nagyon gáz...

2009. nov. 16. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Húúú , ezen én is gondolkodtam már, hogy megkössem -e ! No de a gépem nem nyitja meg a "szabályzatot, feltételeket " Így nem kötöm meg , hisz elolvasni sem tudom , de most hogy ezt írtad nekem , 100% Hogy nem kötöm meg ! Köszi az infókat :)
2009. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez csak lehúzás, még ha fizetnének is valamiért, hónapokat kéne várni rá, meg sok az utánajárás meg minden.. szerintem nem éri meg
2009. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A biztosítások nagy része lehúzás.
2009. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom. Kötöttem a tacsimra. 1300 Ft/hó - ezt szerintem ki lehet bírni.

És mivel tacsi is meg 6 éves is lassan sanszossá válhat egy gerincsérv vagy BÁRMI.

Ilyenkor nekem nagyon jól fog esni, ha a 50-60-... stb ezres költségeket nem nekem kell fizetnem.

Amikor kötöttem, nem volt feltétel a biztosítóval szerződött állatorvos.

Én így nyugodtabb vagyok...

2010. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!