Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Csak még a 37-es kommentre reagálva. Ne értem, hogy a helyi rendelettel miért a seggem kellene törölni, mitől lenne alkotmányellenes? Országos ebrendelet ugyanis nem létezik csupán helyi rendeletek. Gondolom, hogy a jegyző azért szólna, ha alkotmányellenes helyi rendeleteket hoznának, de ha ilyen pro vagy a törvényhozásban gondolom ezt is tudod.
2013. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézz utána jobban! Létezik. Persze vannak önkormányzatok, akik még nem jutottak el odáig, hogy ezt figyelembe vegyék, de ez már nem a kutyatartó hibája.


Rendelet:

[link]


Alkotmánybírósági határozat:

[link]

2013. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatoknál agyatlanul hozzák a rendeleteket, nem vizsgálják azt, hogy alkotmány ellenes vagy sem.


Csak h egy példát mondjak, a tv. szerint a szájkosár csakis a veszélyes kutyákra kötelező (ill. BKV-n), mégis hoztak tavaly olyan rendeleteket az önkormányzatok, h az adott területen belül pl. 40 cm marmagasság felett minden kutyára kötelező. Tavaly nem tudtak ezért büntetni, mert azt a lehetőséget, miszerint az önkormányzatok ilyen rendeleteket hozhassanak, alkotmány ellenesnek nyilvánították. Itt van róla egy részlet:


"Az Alkotmánybíróság által megsemmisített rendelkezés az önkormányzati törvény 143. paragrafusának 4. bekezdésének az e.) pontja volt." - ezzel megszűnt ez a baromság.


De idén újból szabad kezet kaptak az önkormányzatok, hogy saját hatáskörükön belül dönthessenek, rendeleteket hozhassanak:


"Csakhogy a 2011-ben megszavazott törvénynek van egy 143. paragrafus, 4. bekezdés, d.) pontja is, amely eddig sokaknak valószínűleg azért nem tűnt fel, mert nem volt hatályos, egészen mostanáig. A 2011 végén kihirdetett törvény úgy rendelkezett, hogy ez a pont 2013. január elsején lépjen hatályba. Ez a pont pedig így szól: felhatalmazást kap a helyi önkormányzat képviselő-testülete, hogy rendeletben határozza meg a közösségi együttélés alapvető szabályait, valamint ezek elmulasztásának jogkövetkezményeit."


Ergo ebben nagyon sok minden belefér, akár az is, hogy lakásonként 1 kutya tartható stb. stb. Nálunk pl. a lépcsőházban csak szájkosárban lehet kutyát, pórázon vezetni.


Azonban a 143. paragrafus, 4. bekezdés, d.) pontját újból megtámadták:


"Újra jöhet az Alkotmánybíróság


A Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet májusban az ombudsmanhoz fordult, hogy kérje az Alkotmánybíróságtól annak a törvényhelynek a megsemmisítését, amely lehetővé tette az önkormányzatok számára, hogy ilyen rendeleteket hozzanak. Azzal érveltek, hogy lényegében ugyanarról van szó, mint a tavaly megsemmisített másik paragrafusnál, illetve az annak alapján hozott, majd visszavonni kényszerült rendeleteknél."


Lényeg a lényeg, h jelen pillanatban az önkormányzatok szabadon hozhatnak bármilyen idióta rendeletet, de ha bárkit megbüntetnek, olyanért, amiben a törvény mást mond ki, érdemes perre vinni a dolgot, mivel alkotmány ellenes, így megnyerné a pert.

De persze az igazi az lenne, ha az ombudsmannak írt levéllel minél előbb foglalkoznának.

2013. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Hát, tegnap kaptunk egy névtelen levelet, és az egyik lakó az állatvédőkkel fenyegetőzik.. holott kedd-szerda elhoztam magammal dolgozni a kutyát, mert az irodában az asztalom alatt elfekszik szépen, így nem okoz problémát. Csütörtökön otthon hagytam, mert kedd-szerda délután gyakoroltam vele, hogy csendben kell maradnia ha kilépek az ajtón és elmegyek. Tegnap du kérdeztem az egyik szomszédot, hogy bár mi a párommal nem hallottunk sírást, de nem tudhatjuk, hogy mit csinál 2-3 óra után, ő mit tapasztalt..? Mondta, hogy a kutya délután 1-2 között sírdogált egy picit, de ennyi. (Én fél 3 után érek haza). Uh a kutya ma is jött velem dolgozni, és egyébként ez a sírdogálás hétfő óta áll fent.. kicsit el vagyok keseredve, mert sokat dolgozok/dolgozunk az ügyön a kutyával, és a héten még hordtam is magammal, hogy leminimalizáljuk a dolgokat. És csak azt nem értem, hogy személyesen miért nem lehet bekopogni, ha kérdése van, vagy szeretné megnézni hogyan tartjuk a kutyát, mert esetleg aggódik, hogy miért sírhat, akkor szívesen beengedjük, elmagyarázom neki a dolgokat. A kutyás lakók megértik, főleg, hogy a házban 2 szuka van a mi kanunkon kívül. De nyílvánosan reagáltunk a levélre, amit kitettünk a lépcsőház bejáratához, most várjuk, hogy hátha a titokzatos idegen bekopog..de az biztos, hogy ha állatvédőket hív, őket is szívesen fogadjuk, tőlünk akár több órát is lehetnek velünk felmérni a kutya helyzetét/állapotát, de utána beperelem rágalmazásért, és a rossz hírnév keltéséért a drága szomszédot..:( Szerintetek???
2013. nov. 8. 07:51
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, dolgozzatok tovább a dolgon!

Itt a hétvége, gyúrjatok rá, váltakozó időkre hagyjátok otthon, legyen nagyon vegyes, 5 perctől kezdve több órára is!

2013. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Igen, ezt csináljuk. Tegnap is több mint fél órát álltam az ajtó előtt, és váratlanul megyek ki, és érkezem meg. szóval nem 5 percenként már. Találkoztam reggel a lakóval ahol a szuka tüzel, ő is kérdezte, hogy ki volt ez az okos aki ilyet írt nekünk. Még kicsit lelkiismeret-furdalása is volt, de ez nem az ő hibájuk, nyilván mi sem gondoltuk, hogy ennyire ki lesz a kutya. Ráadásul tegnap 5 percet sírdogált délután, így is leredukáltuk már a hisztik számát és hosszát. Amúgy a kutya 8-délig van egyedül, utána a párom otthon vele 1ig, megsétáltatja stb. , és 1-fél 3ig van egyedül, mert utána hazaérek én. Szóval még az sincs, hogy reggel 8-tól este 10ig egyedül van és azért csinálja ezt.. na mindegy, folyamatosan gyakorlunk vele, azért is hagytuk otthon már csütörtökön, mert az sem jó, ha mindig hozzuk-visszük, mert utána meg azért fog sírni mert hozzászokott, hogy mindig velem van. De úgy gondoltuk, hogy most már péntek, ma még elhozom a békesség kedvéért, hétvégén pedig egész nap a tanulásról fognak szólni a napok. A párommal azt is megbeszéltük, hogy akár 1-2 órára is kiköltözünk a lépcsőházba..
2013. nov. 8. 08:56
 47/51 anonim ***** válasza:
83%

Oks!

Az nem is sok idő, csak így tovább! :)

Gondolom eljövetelkor nem foglalkoztok vele, ugye?

2013. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
Nem, nem szólunk hozzá, nem simogatjuk, hanem egyszerűen elmegyünk. :)
2013. nov. 8. 09:09
 49/51 A kérdező kommentje:
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy nálunk a helyi önkormányzat annyit szabályoz rendelettel, hogy társasházakban lakásonként 1 kutya lehet, ennél több kutyát a lakók 75%-os beleegyezésével lehet tartani. DE ha a társasház házirendjében benne van, hogy 1 kutya után is kell a többi lakótól engedélyt kérnem, akkor ez a szabály él, vagy ez a társasházi házirend nem írja felül az önrkományzati rendeletet? (Mondjuk nem találtam meg a házirendünket, de ha esetleg lenne benne ilyen szabályozás.) Tehát tök mindegy-e, hogy a lakók milyen szabályokat "találtak ki", ha az önkormányzati rendelet mást ír?
2013. nov. 8. 12:02
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

A házirenddel ne foglalkozz, az nem jelent semmit.

Az önkormányzati a mérvadó (bár az is alkotmány ellenes, szóval az sem, de csak peres úton lehetne végigvinni az ember igazát, ha pl. 2 kutyátok lenne).


Nálunk pl. ez a házirend van kint, egy vicc az egész..

[link]

2013. nov. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!