Régen tényleg volt olyan, hogy egy alomból csak az első
X darab kutyát lehetett törzskönyvezni?
Figyelt kérdés
Kb. 20 évvel ezelőtt apukám hazaállított egy csodaszép német juhász kannal, nála szebb kutyát én még életemben nem láttam, a tartása, kiállása, külleme, jelleme mind-mind kifogástalan volt, sokan el is akarták vinni fedezni, csak nem adtuk oda. Viszont, annak idején apukám azt mondta nagyon jó tenyésztőtől van, de nincs törzskönyve mert nem tudom hanyadikként született, és így már nem járt hozzá. Ilyen létezett 20-30 évvel ezelőtt, vagy már akkor egy "ügyes" szaporító csapdájába sikerült esni? :D
2013. okt. 27. 12:08
1/7 anonim válasza:
Szerintem csak egy "ügyes" szaporító volt. Az én kutyám "tenyésztője" is előadta magát, hogy mennyire nem fontos a törzskönyv stb. Én meg meg mivel akkor még nem hallottam szaporítókról, szépen be is vettem.
Imádom a kutyámat, ő is simán elmenne bármelyik kiállításon (bár nem terveztem vele előtte sem ilyesmit), szóval igazából nem bántam meg, de legközelebb azért óvatosabb leszek.
2013. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
"A tenyésztőnek az alom megszületése után legkésőbb a 10. napon 2 példány „Alombejelentő’-t kell kitölteni és azt a fedeztetési megállapodással és az azon feltüntetett dokumentumokkal együtt a MEOE részére megküldeni."
Lehet, (bár nem valószínű), hogy előre dolgozott, elküldte az alombejelentőt X darab kölyökre, de a végén mégsem annyi született, törzskönyvet pedig csak az az x kiskutya kapott, ahány szerepelt az alombejelentőn. Mondjuk ez több helyen is sántítana: miért nem tudta, hány kölyök lesz, nem vitte el ultrahangra az anyakutyát? És miért "dolgozott előre", amikor 10 napos korukig be lehet küldeni az alombejelentőt?
Valószínűbb az, hogy kamuzott nektek.
2013. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ez több mint 20 évvel ezelőtt volt, nem tudom akkoriban mennyit törődtek szűrésekkel, ultrahanggal, ilyesmivel... Nem hiszem, hogy váltott ki alombejelentőt, mondjuk nem tudom akkoriban volt-e egyáltalán ilyen. Nem vagyok tenyésztő, szaporító meg főleg nem hála az égnek, így fogalmam sincs. Na mindegy, igazából csak kíváncsiságból kérdeztem, más idők voltak akkor, de valószínű hogy át lettünk verve, szerencse hogy nem származott belőle kellemetlenségünk.
2013. okt. 27. 14:04
4/7 anonim válasza:
Ma már a szaporítók is pofátlanabbak:) Akkoriban lehet, hogy nem váltottak ki törzskönyvet, de a saját érdekük volt, hogy normális kutyákat "csináljanak". Most meg tök mindegy, milyen a kutya, ha odaírják hogy mini csivava, akkor már el is kelt az összes.
2013. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ma is vannak bizonyos fajták, ahol csak meghatározott számú kölyköt lehet törzskönyvezni. Ilyenkor a tenyésztő vagy kiadja pótanyához a maradékot és akkor lesz papírjuk, vagy leöli, vagy eladja törzskönyv nélkül.
2013. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Igen, ilyen ma is van néhány fajtában, ha x számú kölyök felett van az alom és nincs arról papír, hogy pótanya nevelte akkor a plusz kölykök nem kapnak tk-t
2013. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Igaza van apukádnak, régen valóban nem lehetett egy alomban azt hiszem 8-nál több kölyköt törzskönyveztetni. Kiválogatták a szemre legigéretesebbnek tűnő kiskutyákat, ők kaptak, a többiek mentek papir nélkül ajándékba. Akkor még nagyon pontos nyilvántartást vezettek, szinek nemek, születési suly stb. ment a tetováló mester, ő vitte a törzskönyveket, ellenőrizta az almot. Amelyik kiskutyának volt olyan születési hibája, ami nem felelt meg a standard-nek, pl. németjuhásznál sok fehér, akkor egyszerűen az ő törzskönyét sem adta ki.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!