Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? (Részletek...

Melyiket válasszam? (Részleteket láthatod, ha rá kattintasz)

Figyelt kérdés
A whippet, az angol cocker spániel vagy a staffordshire bullterrier jobb a lakásba? Olyan fajtára van szükségem ami a lakásban nyugodt, de nagyokat lehet vele sétálni, futni.
2009. nov. 12. 13:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Én a spánielt ajánlom, főleg, ha első kutyának szeretnéd.
2009. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Staffordshire Bull Terrier........
2009. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Én valami spániel-félét ajánlanék inkább, de ha nem tenyészteni szeretnéd, miért ragaszkodsz a fatatiszta kutyához? Imádnivaló kutyukat lehet befogadni menhelyekről, pl. az Illatos úti telepen épp teltház van, azaz ha új kutya kerül be, a régiek közül el kell majd altatni, hogy elférjenek. Megmenthetnéd egy kiskutya életét. :) (Nekem is világ életemben lakásban volt csupa menhelyi kutyám, soha egyikkel se volt semmi gond, a mostanit is imádom.)


Sok sikert majd a kutyás élethez!

2009. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha spániel mellett döntenél,nagyon nézd meg,honnan veszed!

Rengeteg köztük az idegbeteg,nehezen kezelhető kutya.

2009. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

A lakásban való nyugodtság a nevelésedtől, a biztosított mozgás, foglalkozás mennyiségétől függ.

A 3 fajta, amit felsoroltál, teljesen különböző. Neked kéne eldönteni, melyik fajta igazodik leginkább az igényeidhez. A standardjaikat elolvastad, vagy mennyit tájékozódtál a fajták után? (ne a kinézet számítson!).

2009. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a staffordshire bullterriert választanám de hozzád nem tudom mennyire illik. Ezt csak te magad tudod eldönteni az alábbiak alapján, minden igen válasz plusz 1 pont mellette:

1. volt már kutyád?

2. erős személyiség vagy?

3. keveset dolgozol és sokat vagy otthon?

4. ha nem kertesben laktok le tudod vinni naponta 5X?

5. tudsz neki napi 1 óra intenzív mozgatást/játékot biztosítani?

2009. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mindegyik másért tetszik. én nem (csak) a külső alapján döntök. Lehet, hogy a spánielt választom.

Mindenképpen jövő júniusban veszem meg a kiskutyát.

2009. nov. 13. 15:52
 8/21 anonim ***** válasza:
36%
Csak a spánielt ne... bár lehet csak nekem vannak a fajtával kapcsolatban rossz élményeim, de szerintem első kutyának nem alkalmas...bár az összes többiről nem tudok sokat.
2009. nov. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
én a whipetet választanám, mivel az igazi futókutya, neki szüksége is van sok mozgásra, és nem vedlik, én már tapasztalatból tudom, hogy ha hosszú szőrű kutyád van akkor az nagyon sokat vedlik, szinte mindig, persze a kertesházban ha kint van, akkor állitólag évente csak 2x vedlik.
2009. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyokat akarsz vele sétálni, futni, én biztos a whippetet választanám a helyedben. Nagyon nagy a mozgásigénye, de szeret lustálkodni is.. :)
2009. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!