Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a lábát mintha...

Miért rágja a lábát mintha bolhás lenne?

Figyelt kérdés
A kutyám 2-3 napja úgy rágja apró mozdulatokkal a combját, mintha bolhás lenne. Mindig ugyan ott. Megnéztem, picit pirosabb, de se bolha, se sérülés nincs rajta. Lehet, hogy mégis viszket neki? Mit tehetnék, hogy ne legyen neki rossz?
2009. nov. 10. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz ! Lehet, hogy a bőre alatt paraziták vannak.
2009. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni. Figyeld, nézd meg rendszeresen a bőrét, és ha nem múlik el mondjuk egy hét múlva, akkor kell orvoshoz vinni.

Még simán az is meglehet, hogy mondjuk beleragadt egy kis fenyőgyanta, és az irritálja a bőrét.

Esetleg mosd át neki Betadine-al vagy kamillateával azt a területet.

2009. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a macskám rágcsálta a lábát, de úgy, hogy kirágcsálta a végén a szőrt róla. Mi elvittük orvoshoz, de nem volt "semmi" baja, legalább is, nem volt gombája, parazitája, hormonzavara, allergiája meg nem tudom én mit nézett meg a doki, mert egy csomó minden lehet ám, szóval a végén kizárásos alapon lelkibetegnek diagnosztizálta ééés igaza lett. Tényleg lelki beteg volt, többet foglalkoztunk vele, és abbahagyta a rágcsálást szépen visszanőtt a szőre is.


Én csodálkoztam is mennyi minden lehetett volna, mikor a doki mondta, hogy miket zár ki. Szerintem, ha már napok óta csinálja megmutathatnád dokinak, hátha többet tud.

2009. nov. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém lerágta a lábujjairól a szőrt, kiderült, hogy két ujja között volt egy pici seb.
2009. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bolha volt. :S Szégyen ide szégyen oda nem vettem észre.
2009. nov. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!