Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kutyám a...

Normális, ha a kutyám a megevett táp súlyának a felét kikakilja? Lemértem. :$ :$. Mert sokalltam és kíváncsivá tett.

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 00:02
1 2 3
 11/27 Akiteki ***** válasza:

A kutyát mérd le evés előtt, aztán evés-ivás után, majd kakálás után. Meglátod, mennyi maradt benne súlyra. Mint a csecsemőknél. :)

Ha nem sovány, nem fogyott le, akkor nem mindegy?

2013. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ebbe a száraz - nedves dologba valóban nem gondoltam bele :-D
2013. okt. 3. 11:13
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem sovány tőle a kutya, sőt nem is kap annyit, amennyit kéne, mert elkezdett mackósodni, de nem szeretnék fölösleges súlyt rakni rá a DP kockázata miatt, mivel növésben van.
2013. okt. 3. 11:16
 14/27 A kérdező kommentje:
Etetnék én nyersen, vagy BARFoznék, csak fogalmam sincs honnan szerezzek olcsó húst, a hentestől meg nem tudom megfizetni. :-(
2013. okt. 3. 11:18
 15/27 anonim ***** válasza:

hát ha a kutya nem allergiás akkor pesten vagy valamelyik nagyváros nem bonyolult, piacokon lehet kapnics egész jó árban csirke kacsa liba pulyka alkatrészeket farhát 1-2száz forint. marha tüdő pl 200körül van ami húsnak számít de csike kacsa belsőségből is lehet egész olcsón kijönni.


Én speciálisan drágábban jövök ki mert allergiás mindenre a dög :D így csak a bárány, nyúl és a kecske jöhet igazán szóba..

2013. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Bármilyen állateledelesnél érdemes megkérdezni, hogy tart-e húst. Anyósék például a terményeshez járnak, ahol az emberi fogyasztásra szánt cuccokon kívül alapvetően mindenféle haszonállatnak való kaja van, de például kutyának is árulnak fagyasztva húst. Bárhol, ahol állateledelt látsz, meg kell kérdezni, abból nem lehet baj :)
2013. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

teljesen normális, a szuper prémium tápoknál a táp/széklet arány is """majdnem""" 1/1 ben . 40 -50 dkg táp = 40-50 dkg széklet .

nedves azaz konzerv kajánál szinte biztos :)

házi kosztnál, illetve hús etetésénél ez az arány 1 / 3-4 !!

fél kiló hús / 5-10 dkg széklet .

2013. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#10 Mi heti szinten eszünk annyi húst ketten,mint a Te kutyád egyedül. Minimálbérből nem telik rá. A kerdezzo lépjen kategoriat a táp árában. Ha eddig 5 ezer alatt volt a táp ára min. 7 ezerert kellene venni,bár kolyoktáppba még neccesebb mert azok még ennél is dragabbak szoktak lenni,de ha mar eleri az egy éves kort 6-7ezerert is tudsz jo tapot venni. Pl. Vital Dog
2013. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mi BARF-fal olcsóbban kijövünk, mint táppal. Mármint kijöhetnénk, ha nem vennénk nyuszit meg marhaszívet, de mivel belefér, az is megy bele. De ilyen 300 körüli kilós áron lehet kapni a legtöbb szükséges dolgot, az nehogymár drágább legyen, mint a táp :)
2013. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Három kutyával nyersezek csak én RPEY szerint, olcsóbban jövök ki mint a táppal, főlg mert az egyik kutyám allergiás, szerencsére csak a csirkére.A husok, csontosak átlagban 200 ft/kg árból kihozahtók. Igy marad arra is hogy legyen néha ,arha, birka szív, nyelv. A három kutya összsúlya 80 kg és max 15 ezerből kijövök, napi kaja adag 2 kg. Egyébb kiegészítők egy évre kb 30 ezer, ez a zöldkagyló miatt ennyi mivel drága fajtát veszek.
2013. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!