Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok baj van a kutyáimmal. Mit...

Sok baj van a kutyáimmal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok. Van két kutyusom, egy labrador keverék és egy pulikeverék. Sajnos sok gond van velük.

Kicsi kertünk van, és sokan járnak hozzánk, ezért meg kell Őket kötni nappalra, legalábbis akkor mikor én nem vagyok itthon(suli...).

Igyekszem minél többet lenni velük, de sajnos most lesz a szalagtűzőm, ami elég sok időmet elveszi(próbák).

Ezenkívül gyakorlaton vagyok egy boltban, suli mellett.

Imádom a kutyáimat,és nem szeretnék tőlük megválni.

Mindkettő most lesz néhány hét múlva 1éves. Ivartalanított kanok.

Imádják egymást.

Az a problémám, hogy reggelre szinte az egész kertet felássák,széttépnek mindent,a csengő zsinórját is kitépték a falból. Mit tehetnék ezellen?

A másik probléma, hogy a pulikeverékem elég agresszív. A családból csak rám hallgat igazán, ha pl. valaki más rászól megugatja, és morog rá.

A harmadik baj az ugrálás. Én kicsi koruk óta nem engedtem,hogy rám ugráljanak, de a többiek aranyosnak gondolták, mert ugye kicsik voltak és jajj de aranyos.

Szóval a kutyák mostis mindenkire ugrálnak(rám nem!), és mostmár mindenki őket szidja,ordítanak rájuk, hogy ugrálnak. Pedig én mondtam az elején,hogy ne hagyják. Mit tegyek?

köszönöm a válaszokat.


2009. nov. 7. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören a családod többi tagjának is nevelni kell őket és el kell érniük hogy hallgassanak rájuk, ők legyenek a vezérek, utánad. Ezt a te felügyeletedben érhetik el a legkönnyebben, mert tudod jelezni a kutyáidnak ha nem kívánatos a magatartásuk.
2009. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az agresszivitást az okozza, hogy egyfolytában meg van kötve!
2009. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Talán többet kéne velük foglalkozni.

Vagy ami még jobb:mielőtt elhoztátok őket,meg kellett volna alaposabban gondolni(a kert akkor is kicsi volt,idő kevés stb.).

Jó eséllyel egyre több gond lesz velük a foglalkozás hiánya miatt.

2009. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok kennelt nekik, jobb, mint megkötni!
2009. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincsenek mindig megkötve, csak amikor nem vagyok itthon. Sajnos a család többi tagja nem tartja fontosnak a törődést.

Igyekszem velük minél többet foglalkozni, játszunk sokat, sétálni is szoktam őket vinni.

2009. nov. 7. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvass minnél többet ilyen témában, mert neveléssel le lehet őket szoktatni ezekről.
2009. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét? Ha még nem szívesen elküldöm, írj privátot.
2009. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, pü ment.
2009. nov. 7. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Jan Fennelt ajánlom! Egyébként meg egy kutyát nem kötünk ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
2009. nov. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!