Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csinálom? (többi lent)

Jól csinálom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szombaton találam egy kölyökkutyát, 5-6 hónapos lehet, ilyen tacskó-szerű. (nincs benne chip, senki nem éreklődött iránta, mi is tettünk ki plakátokat) A szuka kutyámmal tök jól kijön. (cairn terrier keverék) A másik kutyámról viszont tudom, hogy a kan kutyákkal vannak gondjai. (Tacskó keverék, fiú)Na ma kitaláltam, hogy összeismerkedtetem őket. Szájkosár, és póráz föl. Egész jól kijött a kicsivel, igazából eléggé semlegesen kezelte, mert rászóltam, ha dominálni akart. Nagyon jól tudja, hogy én vagyok a falkavezér, így hallgat rám. Trükköztem vele, lekötöttem a figyelmét amíg a kicsi bóklászott. Na ott szakadt el a türelme, amikor a kicsi játszani akart vele, és ráugrott, akkor kimordult felé. Leszídtam, mire a hátára feküdt. Ezután föloldoottam, és trüköztünk tovább. Régebben kutyasuliba is jártam vele, de erre már nincs lehetőség :( ) Utána a kicsi sem jött már oda. Ezután átzártam a kiskutyát az udvar másik felébe, és kicsit labdáztunk. Mikor föloldódott, akkor elengedtem. SZóval az udvat egyik felén a kiskutya, és a szuka kutya, (akinek átjárása van) a másikon a kan kutya. Remélem érthető voltam :)

2013. szept. 19. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna pórázt rakni rá és nem otthon, hanem valamilyen semleges helyen kellett volna őket összeismertetni. Nem volt jó, hogy rászóltál a nagyra, mikor az rámordult a kicsire, hiszen ő csak jelezte a kicsi felé, hogy nem szeretne játszani. Ezzel nincs gond, ennyit hagyni kellett volna neki. Sokszor előfordul az, hogy mikor egy idősebb kutyához visznek egy kölyköt, az nehezen szokik hozzá, és mindig rászólnak, ahányszor csak fegyelmezni akarja a kicsit. Ez azért nem túl jó, mert a nagy/idősebb kutya kirekesztettnek érezheti magát, így még nehezebben szokja meg az új kutyát.


Szóval: legközelebb felejtsd el a pórázt, általában feszültség forrása, mert megfeszítik az emberek, vagy épp a kutya, amitől bekapcsolhat. Ha rászól a kicsire, nem kell rögtön tiltani, rászólni, csak ha túlmenne egy határon.

2013. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Akkor legközelebb úgy csinálom. :)
2013. szept. 19. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem elősször vidd ki a kicsit is meg a kant is ismeretlen helyre hogy ott ismerjék meg egymást. És igen ne tiltsd a kant mikor morog a kicsire , tudja hol a helye. Egyébként becsülendő benned hogy befogadtad a kölyköt :) Jó kutyázást!
2013. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!