Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire számit az hogy a...

Mennyire számit az hogy a kutya milyen időbeosztásban kap enni?

Figyelt kérdés

ez alatt azt értem hogy pl: délelőtt 11 órakor és az esti etetés 18 órakor van

a két etetés közti idő kevés vagy nem számít

már csak azért is kérdezem mert sokan kora reggel adnak a kutyának enni elöször


2009. nov. 4. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, a lényeg, hogy valamennyire legyen rendszeres. Akkor kiegyensulyozottabb lesz a kutyus. Felnőtt kutyáknak napi egyszer kell enni adni, nekem azt mondta az állatorvos.
2009. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azt tanácsolta a doki, hogy reggel száraztáp este meg valami laktatóbb hús-étel. Mi reggel 06:00 órakor reggeliztetjük a kutyákat, este meg 18-19:00 óra körül. Ebből reggeli és vacsi után is "kis" séta, de délben van a "nagy" séta, labdázás, rohangálás... :)
2009. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyának célszerű egyszer adni egy nap, mint azt az elöttem szóló is leírta!A mi kutyánk 17 órakkor eszik, de ezt így van minden nap!Kersestünk egy olyan időpontot amikor munka beosztásunktól függetlenűl v.ki mindig otthon van!Persze míg fiatal volt másként müködött.Kölyök korában napi 3-szor evett aztán az idő múlásával napi kettő.Most 2 és fél éves, megszokta mikor kap és képzeld ha kések 10-15 percet akkor már jelzi, hogy -Hékás hol a kajám éhes vagyok!:)

Persze Te döntöd el, hogy szeretnéd! Az én véleményem az hogy ez sokaknál bevált módszer!

Üdv!

2009. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:

Indulj ki magadból. Az ember is (normális esetben) elég jól behatárolható időközönként éhezik meg. A kutyának az élete minden területén rendszerre, következetességre van szüksége, ebbe beletartozik az evés is. Tulajdonképpen mindegy, hogy reggel vagy este ehet, de ha eldöntöd, mikor tudsz neki ennei adni, akkor mindig, akkor adj.

Felnőtt kutyának elegendő naponta egyszer ennie, és az a jó, ha az mindig azonos időpontban van.

A kajásabb ebeknek érdemes a napi adagját kétfelé osztva, reggel és mondjuk este odaadni. A két kaja között teljen el legalább 8 óra.

2009. nov. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
00:4-es vagyok, nekünk elmúlt egy éves a kutyánk, akkor enki mennyiszer kell adni egy nap? Mert minaponta kétszer adunk neki, akkor az már sok? Vagy a miénk már felnőttnek számít? :S
2009. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. nov. 5. 11:56
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk a legjobban bevált módszer, a reggeli és esti séta ( futás ,stb )után eszik a kutya.

kaja után nem javasolt sokat mozgatni .

( gyomorcsavarodás )


reggel 7-9 között ,és este 7-8 között , attól függően mikor érünk haza a sétából .

mivel lakásban tartott kutya, fontos a napi mozgás,és utánna jöhet a kaja.

aztán alszik mint a tej, délutánig :)

2009. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a lényeg, hogy rendszeres legyen. Második válaszolónak: szerintem inkább séta után etesd, mert ha eszik és utána mozog, gyomorcsavarodást kaphat.
2009. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így igaz!!!!!!!
2009. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!