Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, hogy a 9hónapos...

Mit tegyünk, hogy a 9hónapos kutyánk ne rágja az ajtót belülről, ha elmegyünk otthonról?

Figyelt kérdés
Van rá valami szer,amivel bekenhetjük az ajtót?
2009. nov. 4. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
kend be erőspistával, akkor biztos elmegy tőle a kedve :)
2009. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia. Szerezzetek be egy szobakennelt, amiben akkor van, ha elmentek otthonról. igy nem rágja az ajtot, de megelőződ esetlegesen a vezetékek rágcsálását is, amivel kárt tehet magában. Reggeli kiadós séta, evés, és utána be a kennelbe aludni. meg fogja szokni. De természetesen nem egész napról beszélek.
2009. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A milyenk is ezt csinálta kiskorában, mindig befujtuk az ajtót valami erős illatosítóval, parfümmel, a lényeg hogy tartós legyen, nekünk ez bevált....
2009. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyjátok bekapcsolva a rádiót vagy a TV-t, azt fogja hinni, hogy van mellette valaki (többektől hallottam, hogy bevált).

Vegyetek neki KONG-ot, préselt csontot, ez leköti.

Kenjétek be az ajtót valami riasztó szagú/ízű dologgal.

Ezek tüneti kezelések.

Lehet kezelni az okot is: retteg attól, ha elmentek, mivel nem tud titeket olyankor megvédeni. A kapcsolat és a falkavezérség megerősítése a cél. Sok szakkönyv foglalkozik ezzel, illetve a póráz két végén c. műsor több részében is van szó a szeparációs szorongás kezeléséről (youtube-n pl. tudtok nézni).

2009. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a kutyám hozzá sem nyúlt a préselt csonthoz, sem más egyébhez, ha elmentem otthonról. :S De érdemes kipróbálni, hátha segít. A TV is jó ötlet lehet.

A falkavezér dolgot mindenképp tisztázni kell. Ehhez egy link, amiben találsz a szeparációs stresszről egy fejezetet, de átfogó segítséget az egész könyv ad:

*****

Ezen kívül: vezetékeket kábelcsatornázni!!! Minden tárgyat elpakolni előle, bútorokat és az ajtót csípős zöldpaprikával bekenni! Ez nem hagy nyomot (vágd ketté hosszában és ahol az ere van a paprikának, azzal a részével dörzsöld be), nincs színe, szaga, viszont a kutyám egyszer kóstolta meg a bekent ajtót és két hétig nem próbálkozott újra... :D Aztán újra kezeltem az ajtót vele és megint békén hagyta egy jó időre. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!