Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lehet a kutyusomnak, ha...

Baja lehet a kutyusomnak, ha keverem a kajáját?

Figyelt kérdés
Acana puppy large breedet kap, de baromi hamar elfogy, 18 kg 1 hónap 10 nap alatt... arra gondoltam, hogy vennék neki mellé mondjuk dog chow-t és azzal keverném, az még nem olyan gáz minőség, szerintetek?
2009. nov. 4. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon tudom javasolni a Brit Junior Premium Large Breed-et! 35% felett van benne a hústartalom, míg a Dog Chow-ban minössze 14%. Nálunk (kisváros) a helyi állateledel boltban 6500 Ft egy 15 kilós zsák Brit junior (433 Ft/kg).


Nekem is nagytestű kutyám van (golden retriever, 35 kiló körül), nekik bizony kell fél kiló az Acanából is a táblázat szerint. Az Acanának kb. dupla az ára a Brit Premiumhoz képest. Az Acanában 55% a husi egyébként.


Ha kevered az Acanát Dog Chow-val, nem jössz ki olcsóbban, mintha Brittel etetsz, viszont nem tudod, hogy a kutyus megkap-e minden szükséges tápanyagot, illetve nem lesz-e valamelyikből túl sok. Szerintem nem jó ötlet.


Én Brittel etetek, a kutyusom csodaszép, izmos, erős, masszív, olyan bundája van, hogy ihaj. Ja és a Brit ára kb. a Dog Chow árával egyezik meg, csakhát nem mindegy, hogy a husi benne 14%, vagy 35% ugyebár... :)

2009. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így jár az, akinek nagy testű kutyája van. Jó étvágya van!

Én a helyedben gyümölcsöt, vagy ha épp aznap pörkölt az ebéd, abból adnék neki (ha nem túl fűszeres).Esetleg kevés rizst is tehetsz hozzá.

2009. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja :) ha már felnőtt lesz nem lesz para, mert akkor 12000 ből kijön 2 hónapra az acana adult, csak még most a kölyök táp kicsit drágább és több kell belőle :S ezt a brittet megnéztem, de semmilyen web áruházban nem találom, szerintetek a fides junior és acana PLB jó lenn együtt? Az a fides jobb mint a dog chow úgy látom
2009. nov. 4. 08:45
 4/8 anonim ***** válasza:
én is keverem a dog chow-t és az acana puppy large breed-et. ez előtt acana sport & agilityt kapott. csak elütötte az autó és szinte 1 egész hetet végig aludt. azt azért nem mondanám h tuti jó, de anyagiakban tényleg sok. ezt a brit-et én is kipróbálnám akkor.
2009. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. amúgy pitbullom van és hát rajtuk eléggé látszik ha az izomzatuk csökken, lassan kezd felépülgetni, de a kaja tényleg kicsit silány így. 12kg havonta acana+dog chow, amúgymeg ha tiszán acana akkor 10kg/hó.
2009. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Etetted sima Acanával? Jól tartotta magát tőle? Mert az enyém nagyon fogyott, azért kérdem.


Kérdezőnek: Nem, baja nem lesz tőle de én inkább főznék neki mellé.

2009. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10:43-asnak:

igen, sima Acanával etettük, főleg mikor áttértünk az Acana Sport&Agilityre akkor kezdett nagyon izmosodni. De persze minden nap futtattuk. és most te mivel eteted a kutyád?

2009. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Főzök neki. Farhátat töltök halas vagy húsos és zöldséges rizzsel. Nálunk ez jobban bevált, mint az Acana és mivel munkanélküli lettem, utóbbit már amúgy sem tudnám neki megvenni.
2009. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!