Ha a kiskutyákat elválasztják az anyukájuktól és
külön családokhoz kerülnek, aztán pedig pár hónap
után megint találkoznak, akkor megismerik egymást?
Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 20:52
1/10 anonim válasza:
Szerintem megismerik egymást. Ha nem is tudják, hogy rokoni kapcsolatban vannak, de a szag azért ismerős lesz nekik.
2013. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Nem ismerik meg. Nálunk messzebb rokoni kapcsolatban születettek nem tervezett shih-tzu alom,aztán egyik anyósomé lett. Később kb fél év múlva találkozott az anyjával meg az apjával a kölyök és nem ismerte fel egyik sem a másikat.
2013. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Azt hozzáteszem nem ott találkoztak ahol született. Tehát ha ugyanaz a lakás,környezet talán,de így nem ismerték meg egymást.
2013. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Nem ismerik meg egymást, tapasztalat.
2013. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Nekem is úgy tűnik, hogy nem ismerik fel egymást. Ellenben a felnőttkori ismeretségek láthatóan hosszabb távon is megmaradnak. Olyan kutyákat is lazán felismernek, akikkel csak nagyon ritkán találkoznak.
2013. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Igen,enyém se egy kutyabarátkozós típus,sajnos sok neveletlen kutya a környéken,de van 2 pincsi akiket imád,órákig el tudnak játszani. Ha hónapokig nem találkoznak akkor is örömmel fogadják egymást,és nem fajtafüggő van olyan pekingi akit le se toj.
Érdekes dolog..:) Talán kölyökkori memóriájuk nem olyan jó?
2013. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Ha abból indulunk ki, hogy mi se nagyon emlékszünk a csecsemőkorunkra, akkor lehet, hogy a kutyáknál is ez a helyzet.
Én a felnőttkori felismerést olyan esetben is megfigyeltem, amikor semleges számára a másik kutya. Kanom van és vannak olyan idegen kanok, akikkel már többször találkozott de nem volt egymással semmi dolguk. Az idegen kutyákat mindig alaposan megvizsgálja, ezekkel meg ha félévente egyszer találkozunk, akkor is úgy mennek el egymás mellett, hogy még csak rá se néznek egymásra. Ráadásul már messziről megismeri őket.
2013. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Az én kutyám a tenyésztőjét egyértelműen felismerte, mikor pár hónap múlva találkoztak. Abban is biztos vagyok, hogy az anyját és a tenyésztő másik szukáját is felismerte.
2013. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. szept. 10. 18:21
10/10 Akiteki válasza:
Előfordul ilyen. Pl. a magyar agaram és az alomtestvére 6 hónap után megismerték egymást. Először gyanakodva közeledtek egymáshoz, aztán látszott rajtuk, hogy leesett,hogy ő a tesó és egymás nyakába ugrottak valami hihetetlen örömmel. Nagyon jó volt látni. Aztán a 2 szuka találkozott a kantestvérükkel és ugyanez a szitu volt. Más fajtatársukra nem reagáltak így.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!