Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolsz erről a tápról?

Mit gondolsz erről a tápról?

Figyelt kérdés

A táp ismertetője röviden (a vitaminok pontos mennyiségét nem írtam le ill. a szokásos "rizsa" szöveget sem):


Összetevők: baromfiliszt, baromfizsír, kukorica, répaapríték, ásványi anyagok, szárnyasmáj, halolaj, halliszt, élesztő, szárított teljes tojás, kolin-klorid, nátrium-klorid, kagyló és rákkivonat.

Beltartalmi érték: nyersfehérje: 26,0%, nyers olajok és zsírok: 16,0%, nyersrost: 2,5%, nyershamu: 5,8%, nedvességtartalom: 8,0%, kálcium: 1,0%, foszfor: 0,75%, nátrium: 0,35%, magnézium: 0,1%.

Adalékok/vitaminok: A, D3, E, C-vitamin,taurin.

Nyomelemek: réz(II)szulfát, BHA/BHT antioxidánsok.


-izületek, porcok védelme -> rák és kagylókivonat

-egészséges szívműködés-> taurin

-bör, szörzet-> omega3 és 6 zsirsavak

-mesterséges színezéket és tartósítószert nem tartalmaz


30-40kg-os kutya esetén 290-360g az ajánlott adag.


2009. nov. 2. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

szerintem napi adagnak ez egy kicsit kevés

tudom h nem ezt kérdezted, de nem akarok hülyeséget mondani én is most tanulméányozom a tápokat:))

2009. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan közepesjó minösség közöztt van valahol de anyira nem rossz,bár húst nem látott sokat az is biztos.
2009. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Általában nyersfehérje % alapján el lehet dönteni, hogy milyen minőségű a táp. Ez jónak tűnik. Mi ez? A beteg német juhászom royal canint kap (porcbeteg szegény) ez is speckó tápnak tűnik.
2009. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy spéci tápnak tűnik, ízületi problémás kutyák számára, legalábbis a halolaj, halliszt, tojás, kagyló- és rákkivonat erre utal.

Hústartalmát nézve középkategóriás, "ízületes" részét nézve jó is lehet. Kérdés az ára, mert ennél sokkal jobb összetételű, ízületekre specializálódott tápok is vannak.

2009. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fehérje % lényeges de fehérje milyensége és minősége sokkal fontosabb mert össze lehet állítani 26% fehérjét nővényi melléktermékből meg szójából, és az attól még nem ugyanolyan mint ha ugyanez húsból van.


egyébként én nem látok hústartalmat.

2009. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!