Könnyen el lehet adni a csivava kiskutyákat? Van rájuk kereslet manapság?
Sajnos könnyen,veszik a sok ideggyenge szapis csiviket és csodálkoznak a gazdák,hogy a kutya beteg és félelmében maga alá pisil.
Francia bulldogról nem tudom,hogy annyian vennék e, nálunk a környéken a csivavák és az amstaffok száma nőtt.
Na meg menhelyi kutyusokéval aminek örülök,vannak akik legalább megmentenek egy életet és nem támogatják a szaporítókat!
Hát attól függ. Most ez a divat gondolom. Én egyébként rühellem, de a másik utcában nálunk is vannak francia buldogok, és már van saját kis házuk, stb.
Ez szerintem attól függ, hogy kinek milyen igényei vannak egy fajta iránt.
A modern ember valami olyan állatot keress, ami 5 percet vesz el az életéből, ne kelljen sétáltatni, ne kelljen sokat játszani vele stb és lehet a buldogok pont ilyenek.
Nem ismerem a fajtát még mielőtt mindenki lerohanna, hogy nem ilyenek, de őszintén szólva nem is érdekelnek.
A csivava pedig szerintem picit körülményes, mert nem tartható kint, fázik stb,
bár nálam még mindig a yorkshire terrier van az első helyen. :))
hogyne, kezdjed te is szaporítani őket valaki majd úgyis megveszi !
(épp ma mentenek ki Balmazújvárosból, gyepiről altatásra váró csivavát...)
Hogy könnyű-e vagy sem mostanában nem tudom, de ha valamelyik ismerősöd ilyesmin töri a fejét, számítson rá, hogy rosszak a közép-hosszútávú kilátásai. Ezenkívül meglehetősen etikátlan dolog. (Tudom, nem ez volt a kérdés, e megjegyzésem lépd át, ha nem vagy rá nyitott).
Az alapprobléma, hogy a kutya nem vadállat, hanem az ember által domesztikált állatfaj. Önállóan nem él meg a világban. Nekünk az emberiségnek köszönhető a létezése, ezért mi vagyunk felelősek értük.
Miután a kutya klassz társállat (bizonyos mértékben, még haszonállatként is tartják: házat őriz, nyájat terel, vakot vezet - de vannak visszataszító példák is), az embernek természetesen valamilyen mértékben szüksége van rá, és valamivel nagyobb mértékben meg el tudja vállalni őket. Ha a kutyák száma e két határ között ingadozik, akkor ez üzleti szmpontból szimplán kereslet-kínálat kérdés. Ha kevesebb kutya van, mint amennyire az embereknek szükségük van, vagy több, mint amennyit jószándékkal el tudnak vállalni, az már társadalmi probléma. Most sajnos ez utóbbi a helyzet, és ez a véglet a nagyobb probléma. A kutyákból így keletkezett "fölösleg" ugyanis meglehetősen rossz sorsot jelent azoknak, akiknek nem jut gazdi. A társadalmi probléma legfontosabb kérdése, hogy e túlszaporulatot megelőzzük, és ebben a magukat tenyésztőnek valló szaporítók igencsak negatív szerepet játszanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!