Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik royal canin tápot...

Melyik royal canin tápot ajánljátok 12 hónapos boxer kölyöknek?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem mert eddig a kutyám házikoszton élt és szeretnénk neki a legjobb tápot, s mint nézegettem láttam fajtatápot de csak 15 hónapos kortól,viszont észrevettem hogy más fajtatápok vannak külön kölykök részére is
2009. okt. 31. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki Royal Canin Juniort, majd mikor elfogy meg tudod már neki venni a fajtatápot is! Én ezt tenném a helyedben.
2009. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én nem vennék, nem egy jó táp, tele van gabonával és hihetetlenül drága. Sokkal jobbakat is lehet kapni olcsóbban.
2009. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
??????? nem jó táp???? a royal canin legalább olyan jó táp mint a one és még sorolhatnám! az én yorkiaim azt esznek még a szőrük is csillógóbb, de megnéztem a tartalmat, még grammilag is rendben van benne minden! jó táp, és egyetértek az elsővel amit leírt!! tedd azt! sok szerencsét a kutyusodhoz! :D
2009. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Royal Canin az egyik legkiválóbb táp, lehet kötözködni a beltartalmával de ha az ember elkezd vele etetni máris elszáll minden aggodalma. Csak rá kell nézni a Caninnal etetett kutyákra, nincs tőlük szebb!
2009. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

szerintem is nagyon jo táp a royal canin, de hát megoszlanak a vélemények...

köszönöm szépen a válaszokat

egyébként valamelyikőtöknek boxere van? örülnék ha írna egy olyan gazdi is, hogy ő konkrétan mit ajánl mi a tapasztalata melyik táp a legjobb boxernek

köszönöm mégegyszer

2009. nov. 1. 12:27
 6/12 anonim ***** válasza:

jól van na, nyugi azért:)

ezt az állításom a

[link]

oldalra alapozom, ahol 1 csillagot kap a 6ból. Azért ez jelenthet valamit, nem gondoljátok? Nem is ajánlják.

Ezt írják róla:

"Insufficient meat content, low quality grains, controversial filler"

6 csillagot kapott viszont az Orijen, ami jóval olcsóbb és szintén egész könnyen beszerezhető.

Lehet nem hinni ennek az oldalnak, de én hiszek.

2009. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

orijen jóval olcsóbb? eddig úgy tudtam hogy drágább...

de most utána nézek:))

angolul nem tudok sajnos, ezért az oldallal nem sokra mentem de azért köszi

2009. nov. 1. 13:02
 8/12 A kérdező kommentje:

utánanéztem tényleg nagyon jó táp lehet...

"ORIJEN PUPPY LARGE lemásolja a Természetben található húsok és hasznos növények változatosságát és arányát, amellyel a kölyök találkozna természetes körülmények között"- ez komoly:)))

az ára közt nincs nagy különbség

most megfogtatok rendesen , hogy melyiket válasszam:))

2009. nov. 1. 13:15
 9/12 anonim ***** válasza:

igen olcsóbb. 15rongy 13.5 kg(van ahol 13ezer), RC-ből 18ezer a boxeres és 12 kg.

Az oldal meg ezt írja nagyjából:

a royal caninról

alacsony hústartalom, sok és nem jó minőségű gabona és "töltelék", nagyon sok nedvességtartalom(víz), minimális hússzükségletét elégíti csak ki a kutyáknak.


az orijenről ezt írják:

Four of the first five ingredients are named meat products, high overall meat content, grain-free, good quality ingredients throughout


5 fő összetevőjéből 4 hús, magas a hústartalma összeségében, nincs benne gabona, és mindent összevetve jó minőségű dolgokból készül. És ajánlják is.

Nem akarlak lebeszlni vagy ilyesmi, tényleg scak segíteni akarok, csak annyit mondok, h ha tényleg nagyon jót akarsz, akkor a RC nem az, csak valahogy ez van a közhiedelemben, hogy az a legjobb, pedig nem. Biztos szép lesz tőle a kutya, meg jobb mintha maradékkal etetnéd, csak azt mondom, h lehet ennél sokkal(6-szor) jobbat is kapni, ráadásul olcsóbban.

2009. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Én nem alapozom a kutyaetetést 1 oldal szerkesztőinek a véleményére. És miért? Tapasztalatból. Mivel Etettem Royallal is, Acanával is (ami majdnem ugyan az, mint a Orijen, túl sok hús, gabona semmi). Royálnál a kutyám fitt volt, életerős, jó húsban volt. Acanánál elkezdett kórosan fogyni, nem volt életereje, sokkal lustább volt. Lehet, hogy sok kutyatulajdonosnak beválik de egy olyan életerős, mozgékony, jól izmolt kutyának, mint a boxer nem javaslom, hiába van benne sok fehérje, attól még az izmok glükózzal működnek ami a szénhidrátok lebontásából származik. Lehet hogy csak az én kutyám bélrendszere ilyen stikkes, hogy a gabonából származót könnyebben lebontja, mint a rejtélyes eredetűt, nem tudom! Egyébként pitbullom van, szóval testfelépítésre eléggé hasonlít a boxerhez. Ma már főzök neki, így magam tudom összeválogatni a helyes kosztot.
2009. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!